turnverenigingen komen in de knel maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 66 Mensen dachten dat er een asielzoekerscentrum komt Absolute onzin 'Juni is wat snel' Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizen.nl der fabeltjes. „Waarom zou ik dat doen? Mijn naastgelegen kasteel zou er een stuk minder waard door worden. En het brengt ver antwoordelijkheden met zich mee die ik helemaal niet op me wil nemen." De nieuwe stap in het leven van ondernemer Azimi - onder meer eigenaar van het bedrijf Trendy Telecom en restaurant Cote d'Azur in Sluis - komt voort uit de hang naar een nieuwe uitda ging, vertelt hij. „Mijn bedrijven zijn stuk voor stuk succesvol. Ik vind het leuk om opnieuw vanuit het niets iets te realiseren. Om te kijken of het lukt, en laten zien: niets is onmogelijk." Azimi hoopt in juni open te kun nen. „De renovatie is dan klaar, dat is het probleem niet. Het gaat erom dat dan alle vergunningen binnen zijn." SLUIS - Opengaan in juni? Dat wordt krap, laat de Sluise wethou der Peter Ploegaert weten. „We zijn blij dat er iets met het pand gebeurt, maar alles moet natuur lijk wel volgens de regels gebeu ren." Volgens Ploegaert wordt ge keken of er 'verkorte procedures' op het project losgelaten kunnen worden. „Maar wel zorgvuldig. Anders worden we teruggeflo ten." T;-VA''"TT Marien Meijer, penningmeester en waarnemend voorzitter van EMM Terneuzen, heeft de stoute schoenen aangetrokken en het probleem bij de gemeenteraad van Terneuzen op het bordje ge legd. Hij heeft dat mede namens de andere turnverenigingen in de gemeente gedaan, Voorwaarts in Axel en THOR in Sas van Gent. Wat is er aan de hand? De ge meente hanteert commerciële ta rieven voor de verhuur van sport zalen, als er entree voor activitei ten wordt geheven. De turnvereni gingen zitten daardoor met de vingers tussen de deur. Zij vragen namelijk entree, omdat de organi satie van de wedstrijden vrij kost baar is. „Maar", geeft Meijer aan, „wij zijn nadrukkelijk commer ciële organisaties." De turnverenigingen hebben aan gegeven geen (districts)wedstrij- Als de zaalhuur niet wordt verlaagd, kan het wel eens af gelopen zijn met grote turn- wedstrijden in Terneuzen. den meer te kunnen organiseren, als de gemeente haar beleid niet wijzigt. „Of wij een commercieel tarief moeten betalen, zijn wij op een dag achthonderd euro meer kwijt. Dat kunnen wij ons niet veroorloven." Wethouder Jack Begijn laat in een reactie weten de verenigingen in principe tegemoet te willen ko men. Hij maakt daarbij wel een kanttekening. „We moeten voor komen dat we een precedent scheppen, waardoor ook echte commerciële activiteiten door de mazen kunnen glippen." Meijer heeft vertrouwen in Begijn en hoopt van harte dat er een oplos sing komt. „Want met De Vliegen de Vaart hebben we een schitte rende turncomplex." Bieden en jokeren met vleesprijzen Buurthuis De Hoeve aan het Edvard Grieghof 113 in Terneu zen houdt zaterdag een kaar ting bieden en jokeren. De kaar ting begint om 13.45 uur en de deelnemers kunnen vleesprij zen winnen. Ook is er een lote rij, waarbij geluksvogels wel licht met prijzen naar huis gaan. Iedereen is welkom. Vijftigplussers spelen bingo in De Veste Vijftigplussers kunnen morgen bingo spelen in dienstencen trum De Veste aan het Ooste lijk Bolwerk in Terneuzen. De zaal gaat om 13.00 uur open en vanaf 14.00 uur kan er in vijf rondes worden gespeeld om verschillende prijzen. Entree bedraagt 1,50 euro inclusief kof fie of thee en de bingokaarten kosten 0,50 eurocent per stuk. Carnavalsmarkt in loods aan Meridiaan In de bouwloods aan de Meridi aan in Hulst is zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een carna valsmarkt. Negentien regionale bouwclubs en groepen uit Noord-Brabant bieden wagens, poppen, kleding aan. Wie ook carnavalsspullen wil aanbie den, kan zich melden via denbout@zeelandnet.nl. Boekenmarkt voor onderzoek naar ALS Duizenden boeken zijn zater dag te koop voor een euro per stuk. In buurthuis De Kame leon aan de Dokweg in Terneu zen is van 10.00 tot 13.00 uur een boekenmarkt door Ellen de Feijter en Ilonka Steenbak ker. Zij halen sinds twee jaar met acties geld op voor onder zoek naar de spierziekte ALS. Bonte middag SVRZ als herdenking Medewerkers van SVRZ Zorg- Thuis herdenken hun overle den collega Annelies Dieleman donderdag met een bonte mid dag. Vanaf 14.00 uur is er in De Halle in Axel van alles te horen en zien, zoals een danskoppel, zang en een quiz. Entree be draagt 5 euro en de opbrengst gaat naar KWF Kankerbestrij ding. Superautomatic gratis in Porgy en Bess De band Superautomatic speelt zaterdag in Porgy en Bess. De bandleden zijn uit verschillen de bands uit de jaren negentig afkomstig, zoals Twilight Zone en Undercover. Om 21.00 uur begint het concert. Entree is gratis omdat Erik, DJ van het cultuurpodium, 12,5 jaar ge trouwd is. - tm tm /JU 4 n Rondreis Griekenland Corfu Rondreis Gastvrij Ierland Kvarner Rivièra-Opatija/Lovran DeElzas en het Zwarte Woud DINSDAG 3 MAART 2015 De Elderschans Eigenaar Salar Azimi De renovatie van het leegstaande gebouw kan beginnen. Eigenaren Salar (rechts) en Sasan Azimi geven alvast het goede voorbeeld, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het kan wel eens afge lopen zijn met grote turnwedstrij- den in Terneuzen, als er niet iets verandert aan de kosten die turn verenigingen moeten maken voor de huur van zalen in onder meer De Vliegende Vaart. TERNEUZEN TERNEUZEN HULST TERNEUZEN AXEL TERNEUZEN ANVR ïjl 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23 juli e.a 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63