Vlissingen mist in maart handvol spelers SPORT 35 „Komende zondag vertrekt het Nederlands zaalvoetbalteam naar Barcelona voor een besloten oefen wedstrijd", verklaart de oudste van het tweetal, Hoessein, zich na der. „Over twee weken begint dan het EK-kwalificatietoernooi in Bosnië en Herzegovina voor ons. Dat is natuurlijk het aller mooiste wat je kunt bereiken, en dat komt er nu aan." Afgelopen zondag misten de broers al het duel van Vlissingen met JOS (2-0-overwinning), door dat bondscoach Marcel Loosveld de training van die dag had verzet naar 14.00 uur. Komend weekein de zullen zij hoogstwaarschijnlijk in Barcelona vertoeven; op maan dag 16 maart wacht hen dan de reis naar Bosnië en Herzegovina. „En dan kunnen we die dag er voor niet op het veld voetballen", merkte Hoessein op, gevraagd naar de inzetbaarheid in het duel met Chabab van een dag eerder. „Straks raken we geblesseerd." Morgen horen Saïd en Hoessein of zij tot de definitieve selectie voor het oefenduel behoren. „Er vallen van de achttien spelers nog vier spelers af, dus er is een kans dat we niet worden geselecteerd", hield Hoessein nog een slag om de arm. „Maar we trainen nu al een halfjaar mee en zijn een vas te waarde in Oranje geworden. Het is bevallen van beide kanten en Vlissingen heeft altijd mede werking verleend. Tegen Westlan- dia (op 29 maart) zijn we waar schijnlijk weer beschikbaar, maar daar kijken we nu al naar uit." Het tweetal verwacht dus tot de definitieve selectie voor het oefen duel te behoren, en daarmee indi rect al op een ticket naar Bosnië en Herzegovina te kunnen reke nen. Dit alles gaat aan Khalid El Hattach voorbij. El Hattach, net als de broers Bouzambou speler van Vlissingen en Gelko Hasselt, kampt nog met knieproblemen. Van Drongelen in selectie Oranje -17 Rick van Drongelen uit Axel is door bondscoach Maarten Stekelenburg opgenomen in de definitieve selectie van het Nederlands elftal onder 17 voor het EK-kwalificatie toernooi, dat van 9 -17 maart plaatsvindt op de accommo daties van v.v. De Bataven en RKSV Schijndel in Gendt en Schijndel. Dan neemt de verdediger van Sparta Rotterdam het op tegen Georgië, Noord-Ier- land en België. Pennings tijdelijk aan de slag bij JVOZ Ruud Pennings neemt tot het einde van het seizoen JVOZ Ci onder zijn hoede. De hoofdcoach van zon dag-hoofdklasser VC Vlissin gen vult daarmee het gat op dat de vertrekkende Karl Vergouwen, die de D2 onder zijn hoede had, achterliet. Dolf Roks is aangesteld als hoofd opleiding. Hij wordt daarbij geassisteerd door Wim Ovaa, die daarmee te rugkeert bij de JVOZ. Feyenoord vreest straf van Uefa De Europese voetbalbond Uefa roept Feyenoord ter verantwoording voor het wangedrag van de suppor ters in de wedstrijd van don derdag tegen AS Roma (2-1-nederlaag) in De Kuip. De club is gisteren in staat van beschuldiging gesteld. De aanklacht luidt 'racis tisch gedrag van de fans en het gooien van voorwerpen op het veld'. De Rotterdam se club moet op 19 maart ver schijnen op een hoorzitting. Van Praag heeft vier ton te besteden Michael van Praag mag voor een bedrag van 394.538 euro campagne voeren voor zijn kandidatuur als voorzitter van de wereldvoetbalbond Fifa. De KNVB heeft giste ren van zijn leden toestem ming gekregen de verkie zingsstrijd te financieren. Dat gebeurde tijdens een bij zondere ledenvergadering. De kosten worden door de sectie betaald voetbal en amateurvoetbal gedeeld. Voetballer vast voor zedendelict Adam Johnson van de Engel se voetbalclub Sunderland is gisteren opgepakt door de politie. De aanvaller wordt ervan verdacht seks te heb ben gehad met een minder jarig meisje van vijftien. De club uit de Premier League heeft de speler geschorst zo lang het onderzoek van de politie loopt, meldde de BBC. De 27-jarige Johnson draagt sinds 2012 het shirt van Sunderland. DINSDAG 3 MAART 2015 Fred Rutten: „Als het gaat om de mogelijkheden om de definitieve stap richting de top te zetten, dan komt mijn visie niet overeen met die van de club." foto Jerry Lampen/ANP door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - In maart staan er voor zondag-hoofdklasser Vlissingen vier belangrijke wedstrijden op het programma. Toch kan trainer Ruud Pennings in de derde maand van het jaar geen beroep doen op alle negentien spelers uit zijn selectie. Zo mist hij komende zondag tegen AFC'34 in ieder geval de veldspe- lers Daniël Jansen (geschorst) en Raymond Wolff (hamstringblessu re) en is Roycel James (enkelblessu re) een twijfelgeval. Daarnaast wordt verwacht dat de broers Saïd en Hoessein Bouzambou pas eind maart weer beschikbaar zijn. Saïd en Hoessein Bouzam bou verwachten pas op 29 maart weer beschikbaar te zijn voor Vlissingen. ZEIST VLISSINGEN BERN ZEIST SUNDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60