Zeldzaam verlies van Arnemuiden s Persoons keert Hoek na één seizoen de rug toe Pattinama is onhoudbaar 34 SPORT EREDIVISIE Vertrekkende trainer wil sneller naar de top dan de clubleiding van Feyenoord. „Mijn gevoel zegt nu: niet doen." Meeste tegengoals Arnemuiden flrnemuiden Dé uitslag van het weekeinde was de 7-0-nederlaag van Arnemuiden tegen Bruse Boys. Met klem schrijf ik de nederlaag van Arnemuiden en niet de overwin ning van Bruse Boys. De Bruse te genstander wint namelijk wel va ker met grote cijfers, maar Arne muiden verliest niet vaak met der gelijke cijfers. Vandaar. Er zit natuurlijk een verhaal ach ter die zevenklapper. De rapen waren gaar, is in het verslag van Bruse Boys te lezen, toen scheids rechter Bos na een halfuur een strafschop toekende aan de thuis spelende koploper. Die leidde toen al met 2-0. Bos ging gestrekt en 'Erremuu' moest met tien man verder. Na de 5-0 halverwege werd het uiteindelijke 'slechts' 7-0. Eloe bijzonder is die zevenklap per tegen Arnemuiden? Nou, héél bijzonder. In de afgelopen zestig jaar verloor Arnemuiden één keer eerder met dergelijke cijfers. En dat gebeurde ook nog 's in een wedstrijd die er voor Arnemui den niet toe deed. Op de slotdag van het seizoen 1994/1995 won Yerseke met 0-7 in Arnemuiden. Of eigenlijk: mocht Yerseke win nen. Arnemuiden was al zeker van een plaats in de nacompetitie, Yerseke had een overwinning no dig om via de laatste periodetitel ook de nacompetitie te halen. En zo werd het 0-7 voor Yerseke. Twee weken later troffen de clubs elkaar opnieuw in die nacompeti tie. Opnieuw in Arnemuiden. Toen werd het 2-2. Die 0-7 tegen Yerseke was dus de enige andere keer dat Arnemui den zó ongenadig op z'n snufferd ging. Het gold meteen als revan che voor een donkere bladzijde in de Bruse geschiedenis. In mei 1983 liep Bruse Boys immers te gen een 7-0-nederlaag aan. De da der was... Arnemuiden! Drie goals van Ad Poortvliet en drie van Jacco Oosterling zorgden voor de meeste pijn. Zaterdag heeft Bruse Boys eenzelf de zwarte bladzijde aan het boek van Arnemuiden toegevoegd. ROTTERDAM - Fred Rutten had er de afgelopen tijd moeite mee om steeds ontwijkend te moeten ant woorden op vragen over zijn toe komst. „De afspraak was om het na de wedstrijd tegen Utrecht be kend te maken", zei de trainer, die aan het eind van dit seizoen vertrekt bij Feyenoord. „Als ik een afspraak maak, dan houd ik me daar aan." Gisteren beet Rut ten daarom opnieuw op zijn tong, want de details over zijn aanstaan de vertrek willen ze in de Kuip binnenskamers houden. De Rotterdamse club communi ceerde het aanstaande vertrek van de trainer gisterochtend via de ei gen kanalen. 'Onze ambities ver schillen niet veel van elkaar', viel te lezen op de website van de club. Maar, legde Fred Rutten ver volgens uit, 'als het gaat om de mogelijkheden om de definitieve stap richting de top te zetten, dan komt mijn visie niet overeen met die van de club'. Volgens de Tuk ker kan er dus niet worden vol daan aan het hoge verwachtings patroon dat bij Feyenoord heerst. Nu niet, en volgend seizoen ook niet. De trainer loopt niet weg voor zijn verantwoordelijkheden, maar is simpelweg realistisch. Mooie, grote club hoor, Feyenoord, maar het laatste kampioenschap dateert van 1999. Dit seizoen snapt ieder een wel dat er opnieuw gebouwd moet worden. Maar hoe zit dat volgend seizoen? Dan verwachten de fans dat Feyenoord serieus meedoet om de titel, terwijl de mogelijkheden niet of nauwelijks aanwezig zijn. De financiële kloof, zo vertelde technisch directeur Martin van Geel, tussen Ajax en PSV aan de ene kant en Feyenoord aan de an dere kant, wordt weer iets kleiner maar zal nog niet overbrugd wor den. Vorig seizoen had Feyenoord met onder anderen Graziano Pellè, Ste fan de Vrij, Bruno Martins Indi en Daryl Janmaat in de gelederen een potentieel kampioensteam, maar werd de ploeg tweede. Na de verkoop van het viertal startte Rutten met een onthoofde en kwaliteitsarme selectie. „Ik wist dat het een moeilijke klus zou worden als opvolger van Ronald Koeman", aldus Rutten. „Ik hield er rekening mee dat een aantal spelers zou vertrekken, maar ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat het er zoveel zou den zijn. Toen ik rond was met Feyenoord moest het WK nog be ginnen hè. Na het WK zag de se lectie er heel anders uit." Rutten is een gevoelsmens. „Dat gevoel zegt nu: niet doen." Hij heeft ook de plussen en minnen tegen elkaar weggestreept. „Dan zijn er heel veel plussen maar ook iets te veel minnen. Dan moet je als professional je keuze maken." De trainer moet het getreuzel van afgelopen zomer op de transfer markt als een dikke min hebben ervaren. Een doelpuntenmaker als Bas Dost, John Guidetti of Andrej Kramaric kreeg hij er niet bij. De groep kwalitatief gelijk waardige spelers is te klein, zo bleek afgelopen week tegen AS Roma en FC Utrecht maar weer. Feyenoord kan een paar afwezi gen niet fatsoenlijk opvangen. Op 23 januari had Rutten een on derhoud met de clubleiding en zal hij ongetwijfeld ook nog eens hebben herhaald dat hij voor het sluiten van het transferwindow graag Tjaronn Chery van FC Gro ningen naar de Kuip wilde halen. Van Geel hield de hand echter op de knip. Tien dagen na het sluiten van de transfermarkt maakte Rut ten zijn besluit bekend aan Van Geel en co. „Ik vind dat je iets alleen moet doen wanneer je er voor de volle honderd procent achter staat", zei Rutten. „Als je halve twijfels hebt moet je er dus niet aan beginnen. Het gaat niet om geld en ik heb nooit om zaken gevraagd die on realistisch waren. Waar het wel over gaat? Daar wil ik niet dieper op ingaan, omdat we dat zo heb ben afgesproken." Hij zat in ieder geval niet op één lijn met de directie van Feye noord, die hem graag wilde be houden. „Ik wil benadrukken dat ik de club niet aan het lijntje heb gehouden. Ja, misschien hadden we mijn besluit wel eerder naar buiten moeten brengen. De afgelo pen dagen heb ik me niet prettig gevoeld. Maar ik wilde me aan de afspraken houden. Dat heb ik al heel mijn leven gedaan." VOLGT EEN VAN ZIJN ASSISTENTEN RUTTEN OP? VLISSINGEN - Josimar Pattinama heeft de draad weer opgepakt. Vo rige week legde hij er drie in te gen Haaglandia (4-2-zege), zon dag volgden er twee tegen JOS (2-0-zege). Niet slecht: 22 goals in zeventien duels. Hij staat met 44 punten op kop in het PZC-topsco- rersklassement. Hij is niet de pro ductiefste voetballer op de Zeeuw se velden. Dat is Arjen de Koeijer. De aanvaller van Yerseke scoorde zaterdag twee keer in de 3-0-over- winning op Wemeldinge en krik te zijn seizoenstotaal daarmee op tot 24 doelpunten. Daarmee staat De Koeijer derde, twee punten achter Bart Deprez van Goes, die zondag niet tot scoren kwam. 1 „Mijn seizoen tot nu toe was niet direct een succes", stak de spits, die in veertien optredens slechts drie keer doel trof in de topklasse, de hand in eigen boezem. „En de enkelblessure die ik al vroeg op liep heeft me wat tegengehouden. Want ik voelde me topfit in de voorbereiding. Daarna was het zoeken naar vorm en ritme." „Ik heb mijn niveau van in België (hij kwam afgelopen zomer over van derdeklasser Bornem) niet ge haald", vervolgde hij. „Maar ik denk dat ik de komende maanden nog belangrijk kan zijn voor Hoek." Vorige week miste Persoons het duel met Scheveningen wegens zijn vierde gele kaart. Zaterdag werd hij bij het duel met Rijns- burgse Boys (2-2-gelijkspel) door trainer Kenny Verhoene de gehele wedstrijd op de bank gehouden. 1 7 6 6 6 6 6 6 6 cijfers sinds 1955 Bruse Boys (7-0) Yerseke (0-7) Terneuzense Boys (2-6) Wieldrecht(6-1) Altena (6-0) Zwaluwen VI (6-1) Zwart Wit'28 (6-0) SSC'55 (6-0) Nieuwdorp (0-6) CIJFERS O Rutten telt meer minnen dan plussen ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Tips en reacties naar R.Boogert@pzc.nl door Barry van der Hooft Jean-Paul van Gastel en Giovanni van Bronckhorst, twee van de as sistenten van Rutten, worden door fans en kenners nadrukkelijk naar voren geschoven. „Dat zijn opties, ja", aldus Van Geel. „Frank de Boer en Phillip Cocu hadden ook weinig trainerservaring. Frank is vier keer kampioen geworden, Phillip doet het dit seizoen gewel dig." Een jaar geleden vond de tech nisch directeur Van Gastel nog niet klaar voor de functie van hoofdtrainer. „Maar toen Ronald Koeman kwam, waren veel men sen sceptisch. Bij Fred hoorden we dezelfde geluiden. En de volgende trainer zal volgens veel kenners ook weer niet de juiste man zijn." klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 22 2 44 2 Bart Deprez Goes 1B zon 19 2 38 3 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 24 1,5 36 4 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 22 1,5 33 5 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 20 1,5 30 6 Chiel Maranus Domburg 3A zat 18 1,5 27 7 Robin de Pagter CPC Vlissingen 2E zat 16 1,5 24 8 Ramon Janson MZC11 2E zat 15 1,5 22,5 9 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 14 1,5 21 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 14 1,5 21 Robin Provoost ZSC'62 3B zat 14 1,5 21 12 Marlo Janisse Patrijzen 4A zon 20 1 20 Kenneth Triest Steen 4A zon 20 1 20 14 Rico de Putter SSV'65 2E zat 12 1,5 18 Ivo Verstraeten FC Axel 3A zat 12 1,5 18 Daryl Hollander Walcheren 3A zat 12 1,5 '-E 18 Danny Weber Krabbendijke 3B zat 12 1,5 i2 18 HOEK - Mattis Persoons vertrekt aan het einde van het voetbalsei zoen bij zaterdag-topklasser Hoek. De Belgische aanvaller gaat voor twee jaar naar Royal Knokke, dat een middenmoter is in de Vierde Nationale. De 28-jarige aanvaller is pas bezig aan zijn eerste seizoen in Zeeuws-Vlaanderen. Voetbalvereniging PZC bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59