Goede verlichting is het devies 'Nieuwe wijk in Oud-Vossemeer sluit bouwen in dorp niet uit' maaskant JBW! V|f BEVELANDEN en THOLEN 29 Maakt er meer vakantie van. reizen Llïf jjl Hl i m/S 1 V™ KRABBENDIJKE - De politie maakt de laatste tijd veel werk van het te rugdringen van het aantal inbra ken. Regelmatig zijn er campag nes zoals de 'voetjes-actie'; bij in- braakgevoelige situaties worden dan flyers met tips achtergelaten, in de vorm van een voetafdruk. Ironisch genoeg was er afgelopen zondagavond nog een preventieve controle in Yerseke. Maar inbrekers hadden hun slag een dag eerder dus al geslagen in Krabbendijke. „Reden te meer om nog eens extra aan te zetten", zegt woordvoerder Henk Snepvan gers van de politie Zeeland/ West-Brabant. „Dat kunnen we niet alleen. Mensen kunnen ook zelf veel doen om inbraak te voor komen." De inbraken vonden in de vroege avond plaats. Dat lijkt opmerke lijk, maar is volgens Snepvangers juist gangbaar. „Het is deze maan den vroeger donker, dus als er op dat moment geen licht brandt in een woning weten inbrekers: er is niemand thuis, we kunnen onze gang gaan. 's Nachts is het ook donker, maar dan liggen bewo ners meestal te slapen." Goede verlichting is daarom het devies. Er is nog geen zicht op de daders. Snepvangers kan dan ook geen antwoord geven op de vraag of zij het speciaal op de Krabbendijkse wijk met veel vrijstaande huizen hadden voorzien. Wel waren ze voorbereid. Ze droegen hand schoenen en hadden vermoede lijk schroevendraaiers, vijlen en koevoeten bij zich. Zonder zelf een voorkeur uit te spreken, vraagt het college de ge meenteraad om een standpunt in te nemen over de komst van de nieuwe wijk. Veel dorpsbewoners zijn tegen. Een petitie werd vorig jaar door 169 mensen onderte kend. Drie insprekers schetsten gisteren nog eens hun bezwaren. Ze vrezen onder meer aantasting van hun woongenot en vinden dat zogeheten inbreidingsplan- nen - nieuwbouw in de bestaan de dorpskern - de voorkeur moet krijgen. Dat vonden ook veel frac ties. Die inbreidingsplannen zijn er volgens hen ook. Wethouder Peter Hoek beaamde dat, maar hij stelde ook dat het met veel van die initiatieven niet echt wil vlotten. Bovendien sluit de komst van de nieuwe wijk in- breiding volgens hem niet uit. Als de 32 huizen aan de Patrijzenweg er komen, is er volgens hem tot 2022 ook nog ruimte voor tien wo ningen binnen het dorp. De raad moet volgende week don derdag de knoop doorhakken. Het kan nog beide kanten op. SGP en WD lijken voor de nieuwe wijk te zijn. PvdA en ABT waren het meest kritisch. De initiatiefnemer wil uiteindelijk 70 woningen bou wen. De raad neemt nu echter al leen een besluit over een eerste fa se met 32 huizen. De ruimte voor de bouw hiervan ontstaat, omdat een andere ontwikkelaar - Bouw fonds - voorlopig geen plannen heeft voor woningbouw in het plan Welhoek. Finale kampioenschap dammen scholieren Zestien viertallen doen mor gen mee aan de finale van het schooldamkampioenschap van Zeeland. Deze finale wordt ge houden in Lewedorp, in dorps huis De Zandlööper. De deelne mers zijn jongens en meisjes uit de groepen 5 tot en met 8 van de basisschool. De finale duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Voorjaarsmarkt in woonzorgcentrum In woonzorgcentrum Gasthuis in Goes is morgen een voor jaarsmarkt van 10.30 tot 16.00 uur. Er staan kraampjes met on der meer 'dieren op tafel', Zeeuwse cadeauartikelen en nostalgisch snoepgoed. Ook worden er boeken, tassen, sjaals en accessoires verkocht. En is er een gebakskraam en Rad van Fortuin. Werk van Arian van Dijk in stadskantoor In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes worden de hele maand maart schilde rijen van Arian van Dijk ge toond. Van Dijk wordt geïnspi reerd door mensen, landschap, steden en dorpen. Maar boven al door zee. De expositie is te bekijken tijdens de openingstij den van het Stadskantoor. Rommeldam zoekt vrijwilligers in zomer Kindervakantieweek Rommel dam zoekt vrijwilligers van 16 jaar en ouder voor komende zo mer. Rommeldam wordt ge houden van 17 tot en met 21 au gustus op het voormalig korf- balveld in Wemeldinge. Kijk voor meer informatie op www.rommeldam.org. Opge ven: rommeldam@gmail.com. Ttoee lassers Calvijn College naar finale Olver Moeleker uit Waarde heeft voor het tweede jaar op rij de eerste prijs elektrode-las sen gewonnen bij de regionale laswedstrijd. Cornelis Verhelst uit Philippine werd eerste in het MAG-lassen. Beiden zijn leerling aan het Calvijn Colle ge Krabbendijke Kerkpolder en doen mee aan landelijke finale op 25 maart. Breed aanbod bij Lenteschuurverkoop Aan de Oudedijk 3 in Kortgene wordt zaterdag een lente schuurverkoop gehouden van 9.00 tot 16.00 uur. In de ver koop zijn onder meer meubi lair, snuisterijen, boeken en an tiek. Mensen die bruikbare spullen willen afstaan voor het goede doel kunnen bellen met Jan Bosselaar: 0113-302931. *m ■Yv-k^ i f 1 iii Rondreis Griekenland Corfu - ;4J j-|]^ urn i li ju H|m q_ 1 CLL&PmltÈ* Rondreis Gastvrij Ierland Kvarner Rivièra-Opatija/Lovran DeElzas en het Zwarte Woud maaskantreizen.nl DINSDAG 3 MAART 2015 Daan de Jonge bekijkt de inbraakschade aan zijn kozijn, foto's Mechteld Jansen door Luc Oggel door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De komst van een nieuwe woonwijk met voorals nog 32 woningen aan de Patrijzen- weg in Oud-Vossemeer sluit bou wen op lege plekken in de bebouw de kom niet uit. Dat stelde wethou der Peter Hoek gisteren tijdens de vergadering van de commissie ruimte. LEWEDORP GOES GOES WEMELDINGE KRABBENDIJKE KORTGENE JU S 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. - IRTIJ 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23juli e.a 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. ANVR S léf Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56