Geen toertocht op dag van Touretappe 71 Cornelisse verruilt weg voor mountainbike Sem Schi naar De h 36 SPORT Tlirnsters in de prijzen Rond De Tafel 2 veel te sterk voor Kerkwerve Zaalvoetballers De Strandloper al bijna kampioen in eerste klasse Winst Renesse, fraaie rentree van Oostvogels Volharding is Mevo de baas in tempoloos duel Abonnee in het zonnetje PZC „Sinds anderhalve maand zijn wij aangesloten bij de WAKO, een wereldwijde kickboksbond", al dus Frederic Mulder van Team Zeltech. „En Semmy Schilt heeft daar ook veel contacten mee. Op een seminar van die bond, in ja nuari, heb ik hem voor het eerst ontmoet. Vanaf toen hebben we contact gehouden en hebben we gaandeweg dit idee uitgewerkt." Met Schilt komt niet de minste kickbokser op bezoek. Met vier Ki-wereldtitels (2005, 2006, 2007 en 2009) op zak en zijn titel bij de Glory Heavyweight Grand Slam in 2012 wordt de 41-jarige Rotter dammer als de succesvolste zwaar- gewicht-kickbokser aller tijden beschouwd. Met zijn lengte van 2.12 meter, zijn gewicht van bo ven de 130 kilogram en zijn schoenmaat vijftig oogt de man als een reus. Die reus gaat op 28 maart aan de Bal was van plan van Rotterdam naar Neeltje Jans te fietsen, over het parkoers waarover ook de Tour-renners rijden. Dat blijkt praktisch niet mogelijk. De politie en de wegbeheerder willen het parkoers niet langer ZIERIKZEE - De Zeeuwse turnsters kwamen goed voor de dag bij een wedstrijd voor de pré-instappers uit Brabant en Zeeland. In de cate gorie D2 werd Miret Elassal (EMM) tweede, Lisa Raadtgever (GV Olympia) eindigde als derde. Steffi Kikkert en Sanne Vink (bei den Dios) werden respectievelijk zevende en negende. In de catego rie D2 was er een tweede plek voor Sterre Bosma (Delta Sport). Clubgenote Femke de Looze pak te het brons. Nerena de Nooijer (Koudekerke) werd zesde, Loes Bentlage en Nina Nuijts (beiden Delta Sport) deelden de zevende plaats. In de categorie Ni werd Mandy Mol (MTV) vierde. slag met leden van Zeltech die een kaartje hebben gekocht. „Ja, daar wil ik heel duidelijk in zijn", meldt Mulder. „Kickboksen is ook wel eens negatief in het nieuws geweest. Wij willen hier mee laten zien dat we graag iets voor onze leden doen. Daarom is de kaartverkoop alleen voor eigen leden en wat bevriende sportscho len. Het gaat dus om een besloten clinic." Mulder verwacht zo'n man of ze ventig te kunnen herbergen voor het evenement. „En er zijn nu al veertig kaartjes verkocht aan men sen van onszelf. Dus met nog wat uitnodigingen voor de sportscho len en wat pers komt dat wel vol." dan vier uur afsluiten, het tijdsbe stek dat Tour-organisator ASO ver langt. Dat is te kort om de recla mekaravaan, de wielrenners én de Tourrenners ongestoord doorgang te kunnen verlenen. De kans dat er een alternatieve tocht komt, lijkt klein. Komende zomer worden in Zeeland en om geving al meerdere toertochten gehouden, waaronder de Ride for the Roses op zaterdag 13 juni. Een deel van de rit gaat over het Zeeuwse Tour-parkoers. VLISSINGEN - De tafeltennissers van Kerkwerve zijn er niet in ge slaagd om het tweede team van rond De Tafel uit Lamswaarde te verslaan. Het werd 7-3 in het voor deel van de bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen. Kerkwerve moest het stellen zon der Robin Kool. Zijn plek werd in gevuld door Jos Lindeman, speler van het derde team. De invaller speelde verdienstelijk, maar win nen deed hij niet. Stoffel van der Wekken (tweemaal) en Bart de Bruine kwamen wel tot winst en zorgden daarmee voor de drie punten van de thuisploeg. De negentienjarige Cornelisse gaat met het opleidingsteam de Nederlandse topcompetitie en de Beneluxcup rijden. „Ik fiets nog maar een half jaar op de MTB", reageerde Cornelisse gis teravond. „Halverwege vorig weg- seizoen had ik er niet meer zo'n zin in. Mijn vader spoorde me toen aan om te gaan mountainbi ken. Ik won gelijk mijn eerste wedstrijd, in Westkapelle, en in totaal acht van de tien wedstrij den van de wintercompetitie." „Maar dit had ik echt niet ver wacht", sprak ze nog ietwat ver baasd. „Ik had donderdag net mijn eigen nieuwe fiets klaar, en de dag erna kreeg ik bericht van m'n nieuwe ploeg." VLISSINGEN - De Strandloper kan over twee weken al kampioen worden in de eerste klasse van de ZieZaVo-zaalvoetbalcompetitie. De ploeg won zelf met 7-2 van Motorenboys en zag concurrent Stella Boys met 4-3 verliezen van Van Oeveren/WIK. Hierdoor is de voorsprong elf punten in het voor deel van De Strandloper. In dezelfde klasse ging IJtama dik onderuit. Het sterk spelende Air pack was hen met 8-2 de baas. Vi- vars.nl won wel, met 7-4 van FC Hanse Staalbouw. In de tweede klasse won Deco Home Zierikzee zeer overtuigend met 15-0 van De Vlinder. Ook De Strandloper 2 won dik, met 8-1 van Fites Outlet Zierikzee. Via Adviseurs was met 5-2 te sterk voor Spuiterij Elfrink en FC Kerkwerve won met 7-3 van FAXE. VLISSINGEN - In de reserve vijfde klasse van het zondagvoetbal stond de Schouwse derby tussen DZC'09 en Renesse op het pro gramma. Op het moeilijk bespeel bare veld toonde Renesse, dat de heenwedstrijd op eigen veld nog had verloren, zich verreweg de fel ste van de twee. Het werd 0-4. „Het was slecht van onze kant, niets lukte. Op deze manier sco ren we nooit", zei DZC-trainer Norman Dijst. Het werd 0-1 door Wilco Jochem en nog voor rust maakte Maarten Kempe, die in de tweede helft een rode kaart, de tweede. Met tien tegen elf moesten de bezoe kers even het evenwicht hervin den. Dit lukte al snel, waarna Fabi an Oostvogels zijn rentree na bles sureleed extra cachet gaf met twee treffers. Uitblinkers bij Re nesse waren Wilco Jochem en Ro bert Fonteijne. VLISSINGEN - Het Zeeuwse basket balonderonsje tussen de derde klassers Mevo uit Zierikzee en Volharding uit Goes is afgelopen weekeinde geëindigd in een 59-42-overwinning voor de Goese- naren. Wat vooraf een spannende wed strijd leek te worden, was in werkelijkheid een temopoloos en slecht duel. Het eerste kwart ging nog gelijk op, maar Volharding werd daarna doelgerichter en beter in de afronding, wat ervoor zorgde dat die ploeg met een 26-22-voorsprong de rust in ging. In de tweede helft kon Mevo, on danks dappere aanvalspogingen, geen echte vuist maken. Volhar ding bleef wel scoren, waardoor het verschil opliep. Dit resulteer de in de terechte 59-42-eind- stand. \&m Hoe langer abonneehoe meer kans u maakt! Sem Schilt met enkele van zijn veroverde trofeeën. door Willem Adriaansens VLISSINGEN - De Zierikzeese thai- en kickboksvereniging Team Zel- tech heeft een grote vis aan de haak geslagen. Op zaterdag 28 maart komt de viervoudig wereld kampioen K1 Sem Schilt naar trai ningslokaal De Harmonie in Zierik- zee voor een twee uur durende training voor de leden van de club. VLISSINGEN - De toertocht voor prominenten, sponsors en andere genodigden die Kees Bal op de dag van de finish van de Touretappe op Neeltje Jans wilde houden, gaat niet door. Sem Schilt temidden van assistent trainer Jeroen van Faassen (links) en hoofdtrainer Frederic Mulder van Zeltech. door Willem Adriaansens MIDDELBURG - Wielrenster Simone Cornelisse verruilt de weg voor het mountainbiken. De Middelburgse is toegetreden tot het Merida Bas- sa biking Team. Een reischeque ter waarde van l.OOO,-, een stedentrip, overnachten in een kasteel, een ballonvaart of een dagje uit? Maak kans op honderden verwenprijzen. www.pzc.nl/inhetzonnetje Ga naar: www.pzc.nl/inhetzonnetje en doe mee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50