SCHOUWEN-DUIVELAND 31 I/VU Rabobank geeft geldlessen op basisscholen Met Cultuurbus naar Markthal in Rotterdam Keuring voor verlenging rijbewijs Gouden Green Key voor Van der Valk Hotel Het eiland van. DIEREN Ja, daar heb ik wel wat mee, voor al paarden. Veel mensen associë ren mij met ruiterpaden. Daar heb ik me de afgelopen jaren druk over gemaakt, en nog. Ik merkte een paar jaar geleden dat er dingen begonnen te verdwij nen. Het zou zonde zijn als je er op een dag achter komt dat er nog amper ruiterpaden zijn. Er is nu subsidie beschikbaar gekomen om iets met ruiterpaden en MTB paden te gaan doen. Daar denk ik over mee in een werkgroep. JEUGDHERINNERING Ik woon op het eiland vanaf mijn achtste en kan me niet anders her inneren dan dat we daarvoor al tijd in Noordgouwe op vakantie gingen. Toen we hier drie jaar woonden, kreeg ik een pony waar ik heel druk mee in de weer was; lekker door de polders crossen met vriendinnetjes. WERK Mijn partner en ik runnen een ei gen bedrijf in onze woonplaats Scharendijke. Eerlijk gezegd vind ik het best knap dat we dat al zo lang (hij al ruim 30 jaar, samen 20 jaar) kunnen doen. We zijn een grafisch service bureau, een druk kerij dekt de lading eigenlijk niet. We hebben een trouwe klanten kring waar ik heel blij mee ben. WEEKEND De week is vol met werk, maar in het weekend gaan we ontspan nen. Op zaterdag een rondje hard lopen, de mannen gaan dan naar de tennis. En op zondag ga ik paardrijden, heerlijk. Dat is het fij ne van dit eiland, je kunt er dan op uit en weer helemaal opladen. CAFÉ Het leuke van Schouwen-Duive land vind ik altijd dat je hier de kans hebt mensen twee keer te gen te komen als je uitgaat. Dat heb je in de Randstad niet. Naar Brogum en de Vlinder ging ik vroeger. Nu ben ik niet meer zo'n kroegtijger. Soms na een leuke dag of avond belanden we nog wel eens in café De Biet in Zierik- zee of op het terras in Renesse. STRAND De Brouwersdam ligt vlakbij ons huis, dus daar kom ik regelmatig met de paarden en de hond. In de zomer vind ik het er al gauw te druk. Gelukkig heb ik een heel fij ne achtertuin. TUINIEREN Die heel fijne tuin is ook heel groot. Maar voor tuinieren heb ik helaas te weinig tijd. We hebben sinds kort een moestuin waarin binnen no time het onkruid dan al weer hoger staat dan de rest. Er staat ook een pony in de tuin en dat is geen breiwerkje dat je even opzij legt. KAPPER Onze kapper zit aan het begin van de straat, lekker makkelijk. En heel prettig. Ze is een collega onderneemster en ik wil mijn geld graag lokaal besteden. We hebben hier alles. Ik snap soms niet dat ik dan ergens een bedrijf van honderd kilometer verderop een tuin zie aanleggen. We heb ben hier toch zat hoveniers? DORPSHUIS Ik las toevallig in de krant dat de grote zaal van de Putmeet niet meer gebruikt mag worden. Dat is jammer. Vroeger werd er zo veel gedaan; uitvoeringen van school, een beurs, noem maar op. Nu is toch een beetje het hart uit het dorp weggehaald. UITKIJKPUNT Er zijn veel mooie plekken op het eiland. Slot Moermond en de ha ven van Zierikzee vind ik erg mooi. Het strand bij Watergat, tus sen Renesse en Burgh-Haamste- de, dat is wel het mooiste strand. Op de duinovergang kijk je mooi overal overheen. Maar langs de vaart tussen Ellemeet en Scharen dijke ben je even uit het verkeer en helemaal afgelegen. Daar krijg ik altijd zo'n speciaal gevoel van. Ondernemersplein NIEUWERKERK - In het kader van de Week van het geld verzorgen medewerkers van Rabobank Oos- terschelde van 9 tot en met 13 maart in totaal 26 gastlessen voor de groepen 6, 7 en 8 van basis scholen rondom de Oosterschel- de. Op Schouwen-Duiveland wor den onder meer scholen in Nieu- werkerk, Bruinisse en Ooster- land worden bezocht. De bedoe ling is leerlingen op een leuke manier te leren omgaan met geld. Organisator van de Week van het geld is Wijzer in geldza ken. Een onderdeel van de gast les is de Cash Quiz. ZIERIKZEE - De Cultuurbus van SMWO Welzijn Schouwen-Dui veland rijdt op woensdag 8 april naar Rotterdam voor een haven- rondvaart en een bezoek aan de Markthal in Rotterdam. Vertrok ken wordt rond half tien waarna met Spido een havenrondvaart in Rotterdam wordt gemaakt met aansluitend een stadsrondrit en een lunch. Daarna wordt de nieu we Markthal, de veelbesproken overdekte foodhal in Rotterdam bezocht. Rond 16.00 uur is de te rugrit. Meer informatie en opga ve via: 0111-453444 of www.wel zijnsd.nl. ZIERIKZEE - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlen ging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen terecht op spreekuren van Regelzorg in Zierikzee. Op korte termijn worden spreek uren gehouden op 13 maart en 10 april. In beide gevallen is de loca tie MFC Zierikzee aan de Huij- bertstraat 35. Senioren betalen 35 euro en chauffeurs met rijbewijs C/D/E 52,50 euro. Voor informa tie en een afspraak: 088-2323300. Of plan zelf een datum via www.regelzorg.nl. MIDDELBURG - Van der Valk Hotel Middelburg heeft de gouden Green Key ontvangen. Green Key is een internationaal keurmerk voor duurzame bedrijven in de hotel- en recreatiebranche. Het certificaat kent drie niveaus: brons, zilver en goud. Het Middel burgse hotel streeft naar het inko pen van producten en materialen die gecertificeerd zijn met een milieukeurmerk, of die fair-tra de, recyclebaar, bio-gecertifi- ceerd, energie-efficiënt of streek gebonden zijn. Ook wordt gepro beerd het afval zoveel mogelijk te beperken. DINSDAG 3 MAART 2015 Meedenken over ruiterpaden In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner zijn of haar beeld van Schouwen-Duiveland. Vandaag: Het eiland van Elles van der Klooster uit Scharendijke, eigenaresse van Drukpunt Elles van der Klooster met haar paard Spry: „Op zondag ga ik paardrijden, heerlijk. Even helemaal opladen." foto Dirk-Jan Gjeltema door Mariska den Hartog In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47