Rechter: Geen onderzoek naar peuk maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 29 1 Maakt er meer vakantie van. DINSDAG 3 MAART 2015 KENMERKEN CAMERA EN VLIEGTUIG/HELIKOPTER Een professionele camera kan snel foto's met hoge resolutie maken en is heel efficiënt Een camera is minder afhan kelijk van een accu dan een drone, extra accu's meene men kan altijd Camera's hebben een hoge opslagcapaciteit of je kunt extra capaciteit meenemen Helikopters en vliegtuigen zijn minder milieuvriendelijk dan drone's door gebruik van brandstof Weinig beperkingen door wetgeving, fotografen zijn flexibel in tijd en kunnen op korte termijn opdrachten uitvoeren MIDDELBURG - Advocate Rivka Da- vidse vroeg gisteren tevergeefs aan de rechtbank om een onderzoek naar een sigarettenpeuk. Die peuk kan volgens haar ontlastend bewijs opleveren als blijkt dat haar cliënt en een jong meisje hem in hun mond hebben gehad. Haar cliënt, de 25-jarige Wilfred V. uit Vlissingen, wordt verdacht van verkrachting van een meisje. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat V. gisteren berecht zou worden. Maar de advocate vindt dat het meisje nog eens goed moet worden gehoord over wat er precies gebeurd is in de nacht van 2 op 3 februari 2013 in Vlissingen. Volgens haar cliënt heeft hij seks met het meisje gehad, maar wilde zij ook. Het Openbaar Ministerie denkt daar anders over. Op de officiële tenlastelegging staat dat hij haar met geweld heeft genomen. De verdachte verscheen gisteren voor de rechtbank en liet weten dat hij zich schaamt voor wat er tussen hen tweeën is gebeurd. Vooral ook omdat hij zelf jonge kinderen heeft. Advocate denkt dat peuk verdachte kan ontlasten als blijkt dat hij hem samen met meisje heeft gerookt. Zijn advocate vroeg waarom een sigarettenpeuk, die gevonden is op de plaats waar de twee seks hadden, niet onderzocht is op DNA-sporen. Want als ze samen die peuk hebben opgerookt, aldus Davidse, kan dat als ontlastend be wijs gezien worden. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk liet weten dat hij daar niets voor voelde omdat volgens hem de uitkomst van zo'n onder zoek niets zegt over wat er tussen die twee daadwerkelijk is ge beurd. De rechtbank is het met hem eens en vindt ook dat die peuk niet verder onderzocht moet worden. Het is nog niet bekend wanneer de Vlissinger daadwerkelijk voor de rechtbank moet verschijnen. SCHARENDIJKE Inspiratiecentrum opent 30 april Het Inspiratiecentrum Greve- lingen op de Brouwerdam wordt donderdag 30 april geo pend. Vrijdag 1 mei is er een Kids Beach Run en zaterdag 2 mei wordt onder de naam Zilte Zaterdag een markt van vis en streekproducten gehouden. De activiteiten zijn van 11 tot en met 16 uur. DREISCHOR Brandweer licht actie voor behoud post toe De blusgroep Dreischor houdt dinsdag 17 maart om 19.30 uur in het dorpshuis een bijeen komst voor de inwoners. Vrij willigers lichten dan hun actie tot behoud van de kazerne toe. Een week later, 24 maart om 20.00 uur, komt de sluiting aan de orde in de dorpsraad. De di rectie van de Veiligheidsregio is dan aanwezig. MIDDELHARNIS Nieuwe website voor Goeree-Overflakkee De gemeente Goeree-Overflak- kee heeft gisteren een nieuwe website gelanceerd. Deze is ge ordend volgens het toptaken- systeem. De meest gevraagde onderwerpen verschijnen het eerst. Ook is de website ge schikt gemaakt voor andere schermformaten zoals smart- phone en tablet. SCHARENDIJKE D' Antilopen houdt weer bingo-avond Stichting D' Antilopen houdt vrijdag in gebouw De Hoek steen in Scharendijke een bin go-avond. Die begint om 19.30 uur, de zaal is een half uur eer der open. Bingokaarten kosten vijftig cent en er worden acht rondes gespeeld. Nadien is er nog een verloting ten bate van de vereniging. ZIERIKZEE Schookinderen naar feestje honderdjarige Een delegatie van elf leerlingen van OBS Binnen de Veste, één van elke groep, is gisteren op vi site geweest bij mevrouw Van de Waart, die haar honderdste verjaardag vierde. De eeuwelin- ge woont tegenover de school. Er werd gezongen en er waren cadeautjes. Als dank trakteerde de jarige de hele school op iets lekkers. LEWEDORP Finale kampioenschap dammen scholieren Zestien viertallen doen mor gen mee aan de finale van het schooldamkampioenschap van Zeeland. Deze finale wordt ge houden in Lewedorp, in dorps huis De Zandlóóper. De deelne mers zijn jongens en meisjes uit de groepen 5 tot en met 8 van de basisschool. De finale duurt van 14.00 tot 16.30 uur. SE Ssv. Rondreis Griekenland Corfu Rondreis Gastvrij Ierland KvarnerRivièra-Opatija/Lovran DeElzas en het Zwarte Woud maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 likopter blaas je het publiek weg, maar met een drone kun je heel dichtbij komen en mooie opna mes maken. Moet je natuurlijk wel altijd weer de veiligheid in de gaten houden. Daar ontkom je niet aan." is beperkt door Emile Calon ANVR 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23 juli e.a 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en halt-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. Luchtfotograaf Joop van Houdt uit Zonnemaire. foto Wil Alkemade

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45