WALCHEREN 31 Gouden Green Training voor Bootcamp Ouderworkshop Key voor Van mensen achter Vlissingen viert over interactief der Valk Hotel burgerinitiatief driejarig bestaan voorlezen Het Walcheren van. AA/ ETEN Mmmm, heel belangrijk. Beter dan seks, eten kun je tot in je ne gentigste drie keer per dag doen. Maar, eet dan wel lekker. Da's de zelfde moeite. Ik ben zelf gek op eten. Op alles. Dat is ook wel te zien aan me... Ik heb natuurlijk ook jarenlang gekookt. Met streek producten. Ik zocht ze op in die tijd, maar op Walcheren zie ik geen specifieke producten die echt onderscheidend zijn. RESTAURANT Een restaurant is meer dan alleen eten. Elet gaat om gastvrijheid, sfeer. Het hele pakket. In de Bo- schhoek in Oostkapelle ligt mijn oorsprong. Ik heb daar tot mijn 34ste geleefd en gekookt. Het is nog steeds een toptent. Een goed 'horecaproduct'. NATUUR De Manteling. Alle ruimte. Rust. Zeker als er geen mensen zijn. Ik ben er het liefst alleen. Het ademt ruimte. Ik ben er een keer door heen gereden in een elektrische golfkarretje, naar het strandpavil joen waar ik bezig was. Een fan tastische beleving. Zo voelde je het gebied echt. Zou een mooie at tractie kunnen zijn. GRIJPSKERKE Ik viel hier goed in de ploegsnee. Gelijk makkelijk. Het is een lek ker dorp met een positieve ge meenschap. Het voelt vertrouwd. Ons kent ons. Het toeval is dat mijn overgrootvader op het dorp een bakkerij had. STRAND Alleen in de herfst en de winter. Met stormen die door de bossen en over zee jagen. Grote golven en kloteweer; machtig! CULTUUR De simpelste dingen, zo eenvou dig mogelijk. Westkapelle bijvoor beeld, een oorspronkelijk dorp met een zekere rauwheid. De na bijheid van de zee, dat is onze cul tuur. De zee bepaalt alles. Ze is on ze begrenzing. Walcheren voelt nog steeds als een eiland. Die cul tuur blijft ook. SECRET HANDSHAKE De secret handshake, overal in Zeeland te zien. Het gaat om ti ming en choreografie. Een foute beweging en je valt door de mand. Je loopt alsof je erbij hoort. Tot je de ander ziet. Dan knik je kort van onder naar boven en net onder de snor grom je 'hee'. SURRENDER Een geweldige band met een paar fantastische mafketels. Ik heb res pect voor het festival Surrender Hrieps dat ze hier neerzetten. Be gonnen in een tent op Koningin nedag en uitgegroeid tot dit. Ik ga er niet heen, maar ik heb er onge looflijk respect voor die mannen. MOOI De wolkenpartijen hier. Boven het platteland en de zee zie je die prachtig. Ik snap waarom die schilders hier in het verleden naartoe kwamen. Ik ga zelf het liefst 's ochtends met het eerste licht op stap met Kees (de hond). Dan is het buiten op z'n mooist. LELIJK De entree van MiddeJburg bij Zep, vind ik spuuglelijk. Zet daar een paar bomen omheen. Indus trieterreinen, ook zoiets. Waarom moeten die lelijke gebouwen vol in het zicht? In Westkapelle staat aan het begin van de zeedijk een frietkraam met vistent. Er zit ook een overdekt stuk met een spring kussen. Da's echt niet mooi. Ter wijl Westkapelle dat op z'n eigen manier wel is. FIETSEN Ik fiets het hele eiland door. Ik ken ieder hoekje wel denk ik. Ik hoef niet naar Domburg om te winkelen of zoiets. ZEEUWS Vertrouwde geuren en smaken. Die zitten ingebed in je brein. Het gevoel, je bent hier thuis. Ondernemersplein MIDDELBURG - Van der Valk Hotel Middelburg heeft de gouden Green Key ontvangen. Green Key is een internationaal keurmerk voor duurzame bedrijven in de hotel- en recreatiebranche. Het certificaat kent drie niveaus: brons, zilver en goud. Het Middel burgse hotel streeft naar het inko pen van producten en materialen die gecertificeerd zijn met een milieukeurmerk, of die fair-tra de, recyclebaar, bio-gecertifi- ceerd, energie-efficiënt of streek gebonden zijn. Ook wordt gepro beerd het afval zoveel mogelijk te beperken. MIDDELBURG - Middelburgers die zich vrijwillig inzetten voor bur gerinitiatieven kunnen vandaag meedoen aan de Dromen?Doen! bijeenkomst. De Koninklijke Ne- derlandsche Heidemaatschappij (KNHM) verzorgt een korte trai ning. Initiatiefnemer is de Stich ting Welzijn Middelburg, die mensen wil ondersteunen en fa- ciliteren bij het delen van ervarin gen en het zoeken naar inspiratie en samenwerking. Er wordt on der meer gesproken over draag vlak en netwerken. De bijeen komst is van 13.00 tot 15.30 uur. Aanmelden via 0118-751424. VLISSINGEN - Bootcamp Vlissin gen bestaat morgen drie jaar. Dat wordt deze week met verschillen de speciale acties gevierd. Leden van het eerste uur krijgen bijvoor beeld een maand gratis sporten cadeau. Bootcamp is een comple te workout waarmee je het gehe le lichaam traint op een geva rieerde manier. Instructeurs Ivo van den Broeke en Eelco van Ge- mert begonnen met de eerste trainingen rondom de kanovijver en in het duingebied. Inmiddels doet ook instructeur Frans van der Linden mee en zijn ruim honderd leden lid. MIDDELBURG - Kinderopvang Wal cheren (KOW) houdt morgen op nieuw een ouderworkshop. Dit keer is het thema: 'interactief voorlezen en nieuwe boeken'. Daarbij gaat het om het optimaal bij het verhaal betrekken van kin deren door bijvoorbeeld open vra gen te stellen en gebruik te ma ken van ondersteunende materia len. De workshop wordt gehou den in Kinderdagverblijf Meike ver aan het Meiveldpad in Mid delburg en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De workshop wordt ge geven door Desiree Veldhuijsen. Info: ouderworkshop@skow.nl. DINSDAG 3 MAART 2015 'De Manteling ademt ruimte' In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van Walcheren zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Eric Rotte (54) uit Grijpskerke. Eigenaar meubelma kerij WarStaal, voormalig tv-kok en radiomaker door Annemarie Zevenbergen In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: walcheren@pzc.nl Eric Rotte voor de blikvanger van zijn meubelstudio en het dorp Grijpskerke; de drie meter hoge ridder te paard, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33