Ontdek'Late Rembrandt' online. Officier: Niet meegaan in poging tot chantage 30 WALCHEREN Beachboom nog niet uitverkocht kpn RUKS MUSEUM Nieuwe eigenaar Salar Azimi maakt van leegstaand gebouw in Aardenburg een ho tel met negentig kamers en restaurant. kpn.com/rembrandt Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. AARDENBURG - Vanaf de buiten kant is bijna niet voor te stellen dat het voormalige Elderschansge- bouw bij Aardenburg over een aantal maanden dient als hotel met negentig kamers en restau rant. Maar eigenaar Salar Azimi ziet geen problemen: hij is vol ver trouwen over zijn nieuwe project. De plannen van Salar Azimi, met zijn broer Sasan de nieuwe eige naar van het voormalige conferen tieoord aan de rand van Aarden- HISTORIE 'DE ELDERSCHANS' burg, zijn ambitieus. De Azimi's willen het gebouw omtoveren tot hotel, restaurant voor de grote en kleine hap, wijn- en tapasbar en speeltuin. Ruimte genoeg in het voormalige conferentieoord, dat door instel lingen, overheden, clubs en con fessionele bewegingen gebruikt werd voor cursussen, conferenties en andersoortige bijeenkomsten. Meer ruimte betekent echter ook: meer om op te knappen. En dat wordt een flinke klus. Natuurlijk: de kamers, inclusief de bijbeho- rende badkamertjes, zijn nog in tact. En ook de horecakeuken en de sauna zitten nog gewoon op z'n plek. Maar door het hele ge bouw komen nieuwe plafonds, een nieuw brandbeveiligingssys teem en een nieuwe cv-installa- tie. En daar komen nog de duizen den 'kleine' karweitjes bij die nu eenmaal moeten gebeuren aan een gebouw dat elf jaar leegstond. Een tweede uitdaging is straks om gasten te vinden voor de vele tientallen kamers. Azimi gelooft er wel in. „We richten ons op 'low budget': eenvoudige, goede kamers voor een paar tientjes." Het hoogseizoen wordt sowieso geen enkel probleem, meent Azi mi. „De zee is vlakbij, en hier kun je slapen voor nog niet de helft van wat je direct aan de kust be taalt." In de overige perioden 'moeten we flink aan de bak', be seft hij. „We gaan onszelf presen teren op bookingsites, en scherpe aanbiedingen neerzetten." Groepen zijn een belangrijke doel groep van het hotel, onder meer in het hostelgedeelte met acht tien kamers. „Daar hanteren we het jeugdherberg concept. Ideaal voor scholen die bijvoorbeeld Brugge willen bezoeken. Ze zit ten hier in het bos, en vlakbij de sportvelden en het zwembad." De nabijheid van die sportvelden kan ook voor sportclubs een re den zijn in Aardenburg neer te strijken. „In 2000 sliep hier de na tionale selectie van Denemarken, toen die in Brugge moest voetbal len tijdens het Europees Kam pioenschap", vertelt Azimi. „Der gelijke trainingskampen kunnen we straks weer helpen organise ren." Alle toekomstverhalen ontkrach ten de geruchten die ook Azimi ter ore kwamen: het pand zou ge schikt gemaakt worden als asiel zoekerscentrum. Azimi verwijst die geluiden resoluut naar het rijk der fabelen. „Waarom zou ik dat doen? Mijn naastgelegen kasteel zou er een stuk minder waard door worden. En het brengt ver antwoordelijkheden met zich mee die ik helemaal niet op me wil nemen." De nieuwe stap in het leven van ondernemer Azimi - onder meer eigenaar van het bedrijf Trendy Telecom en restaurant Cote d'Azur in Sluis - komt voort uit de hang naar een nieuwe uitda ging, vertelt hij. „Mijn bedrijven zijn stuk voor stuk succesvol. Ik vind het leuk om opnieuw vanuit het niets iets te realiseren. Om te kijken of het lukt, en laten zien: niets is onmogelijk." Azimi hoopt in juni open te kunnen. „De reno vatie is dan klaar, dat is het pro bleem niet. Het gaat erom dat dan alle vergunningen binnen zijn." Ontdek samen met Jort Kelder, André Kuipers, Sophie Hilbrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt I Hoofdsponsor van het BURGH-HAAMSTEDE - De organisa tie van Beachboom verwacht za terdag rond de 1500 bezoekers bij de wintereditie van het dancefesti- val in Burgh-Haamstede. Daar mee is organisator Jeroen Botty niet ontevreden. „We hadden ge hoopt op zo'n 1750 bezoekers. Of we dat halen, hangt af van de kaartverkoop deze week." Het is de eerste keer dat Beach boom met een wintereditie komt in sportcentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede. De DI's die draaien zijn Morriz, Fran- ky Rizardo, Roog, Santos Suarez en Jay Mocio. Vanuit verschillende Zeeuwse plaatsen rijden bussen naar Burgh-Haamstede. Voor automo bilisten is een pendelbusverbin ding met het parkeerterrein roton de Westerschouwen. Info: www.beachboom.nl Deze Antonius van A. wordt ver dacht van oplichting, diefstal en afpersing. Hij nam volgens het Openbaar Ministerie anderen mee naar telefoonwinkels, liet ze een abonnement afsluiten en pik te vervolgens 'hun' dure smart- phones in, waarna zijn slachtof fers wel geconfronteerd werden met hoge rekeningen. Advocate Claudine Kouijzer vroeg gisteren, tijdens een tussen tijdse zitting van de rechtbank, het voorarrest van Van A. te schor sen zodat hij naar huis kan. Ze hield de rechters voor dat de Mid delburger al ruim drie maanden in Torentijd zit en dat verdachten in principe hun berechting in vrij heid moeten kunnen afwachten. Ook stelde ze dat hij het erg zwaar heeft in Torentijd en dat hij gedeprimeerd is geraakt. Ze gaf als suggestie om hem onder elektronisch toezicht te stellen De officier verzette zich tegen die schorsing. Volgens hem bestaat er een groot gevaar dat de man, als hij vrij is, weer misdrijven gaat plegen. Hij wees er op dat de ver dachte tot nu toe niet wilde mee werken aan een persoonlijk heids-onderzoek. „Zodat we niet weten wat hem beweegt. We we ten niet hoe hij zich gaat gedra gen." Daarop zei de Middelburger dat hij zal meewerken aan zo'n onderzoek als zijn voorarrest wordt geschorst. De rechtbank be sliste dat de man nog in voorar rest moet blijven. Hij wordt op 28 mei daadwerkelijk berecht. in De Elderscnans Weer leven De renovatie van het leegstaande gebouw kan beginnen. Eigenaren Salar (rechts) en Sasan Azimi geven alvast het goede voorbeeld, foto Peter Nicolai door Martijn de Koning Het gebouw ligt aan de rand van het beboste landgoed Elderschans, dat grotendeels openbaar toegan kelijk is en waarin ook een kasteel tje staat. Het pand werd in 1965 gebouwd door de Doopsgezinde gemeente in Aardenburg onder de naam 'Van Eeghenhuis'. Het was in eer ste instantie een 'vormingscen trum en werd ook verhuurd voor onder meer cursussen. Begin jaren negentig werd het pand gebruikt als volkshoge school, daarna als conferentieoord en begin deze eeuw als hotel. In 2005 werd het gebouw gekocht door investeerders, waarna het leeg kwam te staan. Anti-kraak- bewoning voorkwam dat het ver nield werd. De eigenaren van het pand den ken nog na over een nieuwe naam voor het hotel. MIDDELBURG - Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vond het een vorm van chantage toen een Mid delburger gisteren liet weten dat hij mee zal werken aan een per soonlijkheidsonderzoek als zijn voorarrest wordt geschorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31