13.000 Cultuur als een contactadvertentie Rechter: Geen onderzoek naar peuk maaskant Stem nu op finalisten Lange Jan Awards en kanshebbers PZC Publieksprijs vrijwilligersinitiatief! WALCHEREN 29 Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl MIDDELBURG - De maand van de waarheid is aangebroken. Tot 1 april kan gestemd worden voor de Middelburgse vrijwilligersprij- zen, de Lange Jan Awards. Wie en wat is volgens u de beste vrijwilli ger, de beste jonge vrijwilliger, de beste organisatie en het beste ini tiatief? Waarbij 'beste' vooral een eigen voorkeur is, en geen keuze tussen goed en slecht. Vrijwilligerswerk en de mensen die het doen, zijn altijd te prijzen. Middelburg kan trots zijn op een enorm aantal mensen dat zich be langeloos inzet voor de stad, de wijk en de buren. Ruim 13.000 vrijwilligers zijn er, op een inwo nertal van ruim 47.000. Dat is bijna 1 op de 4 Middelburgers. De kans is dus groot dat u zo ie- mand kent - of zelf bent. De Lange Jan Awards worden eens in de twee jaar uitgereikt door de gemeente Middelburg en Stichting Welzijn Middelburg als eerbetoon aan al die duizenden vrijwilligers. Stemmen op de twaalf finalisten voor de vrijwilli- gersprijzen kan via www.langeja- nawards.welzijnmiddelburg.nl De PZC reikt voor de tweede keer een Publieksprijs uit; dit jaar aan het - volgens lezers - beste vrijwil ligersinitiatief van de gemeente Middelburg. Er zijn negen geno mineerden. Stemmen kan via www.pzc.nl/langejanawards De prijsuitreiking is op dinsdag 14 april in de stadsschouwburg in Middelburg. MIDDELBURG - Negen initiatieven in Middelburg maken kans op de PZC Publieksprijs voor het beste vrijwilligersinitiatief. De prijs wordt op 14 april uitgereikt. De komende dagen worden de kans hebbers belicht. Stemmen kan vanaf 2 maart. Vandaag: Stukafest Middelburg. Wie doen het? Studenten die in Middelburg op kamers wonen, van University College Roosevelt. Wat is hetEen studentenkamer festival waarbij studentenkamers worden omgetoverd tot mi ni-theaters voor muziek, dans, ca baret, poëzie, literatuur, theater. Wat doet het? Een 'knallend optre den tussen de studieboeken en de kratjes bier, een intieme literaire voordracht onder een hoogslaper of een cabaretier aan de eettafel.' Het is niet exclusief op studenten gericht, maar juist bedoeld om studenten en andere inwoners van Middelburg via cultuur met elkaar in contact te brengen. Meer info? www.stukafest.nl/mid- delburg De andere kanshebbers zijn: Stich ting City Seeds; Buur4Middel- burg, Mamacafé Middelburg, Rep air Café Middelburg, Stichting Chocolate Lovers, Stichting Zeeuws Mamma, Rouwcafé Om arm, Beweegpad Griffioen. Haar cliënt, de 25-jarige Wilfred V. uit Vlissingen, wordt verdacht van verkrachting van een meisje. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat V. gisteren berecht zou worden. Maar de advocate vindt dat het meisje nog eens goed moet worden gehoord over wat er precies gebeurd is in de nacht van 2 op 3 februari 2013 in Vlissingen. Volgens haar cliënt heeft hij seks met het meisje gehad, maar wilde zij ook. Het Openbaar Ministerie denkt daar anders over. Op de officiële tenlastelegging staat dat hij haar met geweld heeft genomen. De verdachte verscheen gisteren voor de rechtbank en liet weten dat hij zich schaamt voor wat er tussen hen tweeën is gebeurd. Vooral ook omdat hij zelf jonge kinderen heeft. Zijn advocate vroeg waarom een sigarettenpeuk, die gevonden is op de plaats waar de twee seks hadden, niet onderzocht is op DNA-sporen. Want als ze samen die peuk hebben opgerookt, aldus Davidse, kan dat als ontlastend be wijs gezien worden. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk liet weten dat hij daar niets voor voelde omdat volgens hem de uitkomst van zo'n onder zoek niets zegt over wat er tussen die twee daadwerkelijk is ge beurd. De rechtbank is het met hem eens en vindt ook dat die peuk niet verder onderzocht moet worden. Het is nog niet bekend wanneer de Vlissinger daadwerkelijk voor de rechtbank moet verschijnen. Kandidaten van CDA aan tafel in Vlissingen Het CDA Vlissingen houdt van daag vanaf 20.00 uur een open bare bijeenkomst in de multi functionele ruimte van Ter Reede. Met de verkiezingen in aantocht schuiven onder meer Kees van Beveren en Maarten Janssens (provincie) en Ko Poelman en Gerard de Rijke (waterschap) aan. Lezing over spirituele impulsen van I.S.I.S Stichting I.S.I.S. houdt morgen een lezing over 'Spirituele im pulsen in Oost en West' in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De lezing begint om 19.45 uur. De zaal is open vanaf 19.15 uur. De toegang vrij. Meer in formatie is te vinden op: www.stichtingisis.org. Ook bel len is mogelijk: 0118- 643908 of 06-27234368. Leren Zendoodles te maken in vijf lessen In Middelburg begint woensda gochtend een cursus Zendood- le maken. Zendoodle is het ma ken van abstracte pentekenin gen op een eenvoudig te leren en meditatieve manier. De cur sus bestaat uit vijf lessen, die steeds van 9.30 tot 11.30 uur worden gegeven. Info via 0118 - 634800. Duurzaamheid en bos op agenda dorpsraad Een onderzoek naar duurzaam heid en de rol van Staatsbosbe heer in de nabije omgeving. Dat zijn twee van de onderwer pen die op de agenda staan tij dens de vergadering van de dorpsraad in Oostkapelle. Deze vergadering is morgenavond in De Halve Maan en begint om 19.30 uur. Meezingen met de Liederentafel In café Het Hart van Middel burg is morgen een openbare meezingbijeenkomst De Liede rentafel. Tijdens deze bijeenkomst wor den voornamelijk Nederlands talige liedjes gezongen onder begeleiding van een accordeo nist. De leiding is in handen van Jopie Joosse. Iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. ZVU houdt lezing over Kandinsky De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt morgen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een lezing over Wassily Kandinsky. Wassily Kandinsky was een Russisch-Franse kunstschilder en graficus, die een belangrijke rol speelde in de vernieuwing van de schilderkunst. Informa tie en opgave: 0118 - 634800. JU VTTzr se Sgv. Rondreis Griekenland Corfu Rondreis Gastvrij Ierland Kvarner Rivièra-Opatija/Lovran De Elzas en het Zwarte Woud Lange Jan Awards DINSDAG 3 MAART 2015 Dit zijn ze dan: de twaalf beste vrijwilligers door Maurits Sep foto's Aart van Belzen van de ruim 47.000 inwoners zet zich belangeloos is voor stad, wijk of bu ren. Dat is bijna 1 op de 4 Middelbur gers. De kans is dus groot dat zo ie mand kent - of zelf bent. door Emile Calon MIDDELBURG - Advocate Rivka Da- vidse vroeg gisteren tevergeefs aan de rechtbank om een onderzoek naar een sigarettenpeuk. Die peuk kan volgens haar ontlastend bewijs opleveren als blijkt dat en haar cliënt en een jong meisje hem in hun mond hebben gehad. Advocate denkt dat peuk verdachte kan ontlasten als blijkt dat hij hem samen met meisje heeft gerookt. VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG Km m 1 m ANVR C'Afl/ yA 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23 juli e.a 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice. Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30