Buurtbus te laat voor eerste lesuur Ondernemers zijn niet langer lid van de VW Smeekbede helpt man niet uit Torentijd Medewerkers van Dethon en scholieren uit Hansweert balen van verdwenen buslijnen op de eerste dag van de nieuwe dienstregeling. 66 De provincie zou hier eens poolshoogte moeten komen nemen 66 Elke ochtend stonden er vijftien scholieren te wachten bij de bushalte Minder mobiel ZEELAND 27 d Verdachte van liquidatiezaak meldt zich commentaar Weer zoet-zout metingen met een helikopter HANSWEERT - Middelbare scholieren uit Hansweert moeten sinds gisteren elke ochtend op de fiets naar Goes. Lijn 28 rijdt niet meer. Maandagochtend rond kwart over zeven verzamelen de jongeren zich bij de bushalte aan de Boomdijk. Ze hebben dikke jassen aan. De regenpakken zitten onder de snelbinders. „Want vanmiddag gaat het keihard regenen", weten ze. Brugklasser Djerzy Kayser (12) baalt dat hij moet fiet sen. „Ik doe er wel drie kwartier over. Als ik met de bus ga, ben ik in twintig minuten op school. Ik ben klein, dus ik kan niet zo hard fietsen als de rest. Daarom rijd ik vaak alleen. En 's middags ben ik veel later thuis." Kaylee Glaser (12) vindt het 'stom' dat lijn 28 is verdwenen. „Als het slecht weer was, ging ik heel vaak met de bus." Meerijden met ouders is ook geen optie, zegt Enya de Munter (13). „Ze moeten werken. Als we mee HUIJBERGEN - Een 55-jarige Vlissin- ger heeft zich in het afgelopen weekeinde bij de politie gemeld. De man werd gezocht voor betrok kenheid bij de liquidatie van Gin- tas Macionis vorig jaar in Huijber- gen. Vrijdag werd de vermoedelij ke opdrachtgever voor de liquida tie aangehouden. Vorig jaar wer den al drie verdachten aangehou den voor bemiddeling, voorberei ding en uitvoering. En in een Duitse cel zit een man die heeft bekend dat hij bij de uitvoering betrokken was. Macionis werd in februari door het hoofd gescho ten. Volgens de politie was een drugsconflict de aanleiding. De organisatie is een onderne ming geworden waar onderne mers diensten kunnen kopen. Voor iets meer dan een kwart (28 procent) krijgt de VW nog subsi die van provincie (10 procent) en gemeenten (18 procent). VW-directeur Patrick Polie vindt het een hele verbetering dat on dernemers betalen voor wat ze van de VVV afnemen. Het is na melijk erg moeilijk, zo niet onmo gelijk, te meten wat een onderne mer beter wordt van een Zeeuw se stand op een vakantiebeurs. Toch is ook die promotie belang rijk, ook voor Zeeuwse horeca- of recreatieondernemers al merken ze dat misschien niet direct aan hun omzet. Polie wijst er op dat de Zeeuwse recreatie- en toeris- memarkt nog steeds aan een in haalrace bezig is. In 2003 werden nog 12 miljoen overnachtingen ge noteerd en in 2011 waren dat er nog maar 9 miljoen. kunnen rijden, zijn we veel te vroeg op school of we moeten 's middags twee uur wachten." Volgens de nieuwe dienstregeling moet je vanuit Hansweert een buurtbus naar Kapelle nemen, waar je kunt overstappen op de bus vanuit Kruiningen naar Goes. Maar dit busje rijdt alleen na acht uur 's ochtends. „De kinderen kunnen daarom nooit het eerste lesuur halen", zegt Laura Olivier, moeder van scholiere Iris Leloux. „Als ze eerst naar de halte in Kapelle moeten fietsen, zijn ze al natgeregend. Bo vendien is daar geen fietsenstalling en ze kunnen hun regenpakken niet achterlaten." Ze vindt de fiets route vanuit het dorp 's winters niet veilig. „Mijn dochter mag 's ochtends, als het donker is, niet al leen langs de Zeedijk fietsen." De Hansweertse moe der vindt het onbegrijpelijk dat de bus verdwenen is. Daarom heeft ze klachten ingediend bij Con- nexxion en de provincie. „Er zou te weinig animo zijn voor de bus. Daar kan ik me niet in vinden. Elke ochtend stonden er vijftien scholieren bij de halte." VLISSINGEN - Tussen 9 en 27 maart vliegt een helikopter voor de tweede maal boven Zeeland en een deel van West-Brabant voor zogenaamde zoet-zout metingen. Dat gebeurt onder meer boven de Kop van Schouwen, Hedwigepol- der, Eendracht en Rammegors. Onder de helikopter hangt een si- gaarvormig meetinstrument. Zee land is omringd door zout water. Door klimaatverandering stijgt de zeespiegel en wijzigt de verdeling tussen neerslag en verdamping. Dat kan op termijn problemen ge ven voor de zoetwatervoorzie ning. Daar wil de provincie meer informatie over. eeuwen die beschik ken over eigen ver voer en die regelma tig vrijwel lege bus sen door de provincie zien rij den, zullen zich geen zorgen maken over het schrappen van een paar buslijnen. Dat ligt an ders voor mensen die op de bus zijn aangewezen. Elders op deze pagina treft u ter illustra tie twee groepen aan: mede werkers van de sociale werk voorziening in Terneuzen en scholieren in Hansweert. De werkvoorziening schakelde gis teren zelf een bus in en de scholieren stapten noodge dwongen op de fiets. Ook tallo ze anderen ondervinden de ge volgen van de maatregelen. Het schrappen van onrendabe le lijnen ligt wellicht voor de hand, maar onwenselijk blijft het. Juist in een krimpregio mag je verwachten dat alles op alles wordt gezet om de regio leefbaar te houden. Daarbij hoort ook dat minder mobiele mensen zonder overdreven in spanningen hun bestemming kunnen bereiken. Hij slikt zware antidepressiva om dat hij claustrofobisch is en kan door een probleem met zijn been niet deelnemen aan sport of wer ken. Daardoor zit hij 23 uur per dag in zijn cel. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk verzette zich tegen een schorsing. Hij wees erop dat bij een eventuele schorsing het ge vaar bestaat dat de verdachte ge tuigen zal benaderen om hun ver klaringen in te trekken of te wijzi gen. Volgens de officier gaat de jongere broer van de verdachte ook al bij getuigen langs met de vraag of ze hun verklaringen in willen trekken. De verdachte zei dat hij terug wil naar zijn kinderen en naar zijn moeder. En hij beloofde om niet meer 'Terneuzen in te trekken als ik naar huis mag'. Hij liet zelfs we ten dat hij uit Terneuzen wil ver huizen. De rechtbank ging niet mee in het verzoek van de verdachte, zo bleek gisteren tijdens een tussen tijdse zitting. De man wordt op 28 mei daadwerkelijk berecht. DINSDAG 3 MAART 2015 drie kwartier fietsen Paul Schreuder, Dethon Laura Olivier uit Hansweert u Scholieren uit Hansweert kunnen niet meer met de bus naar school, foto Mechteld Jansen door Cornelleke Blok door René Schrier DOMBURG - De tijden dat Zeeuwse ondernemers hele regionale verga deringen lang mopperden over de kosten van hun lidmaatschap van de regionale VW zijn voorbij. De Zeeuwse VVV heeft namelijk geen leden meer. Z MIDDELBURG - Laat mij niet terugke ren naar Torentijd, zo vroeg giste ren Terneuzenaar Samuel E. (29) smekend aan de rechters van de meervoudige strafkamer. Hij wordt verdacht van een aantal misdrijven, onder meer afpersing, zware mis handeling en het bezit van hard en softdrugs. Volgens de Terneuze naar wordt hij gek in Torentijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28