Netanyahu hakt ook in Amerika met de botte bijl BUITENLAND 9 3 dagen Valkenburg 3 dagen Smakelijk Twente 4 dagen Wijnstad Wiesloch technologie zoals gps-patrouilles en drones trekken stropers in Ne pal aan het kortste eind. De twee drones die het Nepalese leger mo menteel test, zijn betaald via crowdfunding door het Wereld Natuur Fonds (WNF). De onbe mande vliegtuigjes, voorzien van een cameraatje, worden ingezet om stropers snel te kunnen lokali seren op de open vlaktes in het park. Nepal telt 534 neushoorns en 198 tijgers. Het WNF ziet ook dat het nauw samenwerken met lokale partners succes oplevert. Met de Nepalese luitenant-kolonel Sanja- ya Deuja bijvoorbeeld heeft het WNF een goede band opge bouwd. Deuja, legerchef van Chit- wan, beschouwt het gevecht te gen stropers als een persoonlijke erekwestie. „Dat het gelukt is om tweemaal een jaar lang ons park te bescher men tegen stropers, laat duidelijk zien hoe serieus we onze taak ne men", zegt Deuja. Het is verrassend dat een land als Nepal, dat er door politieke on rust al jaren over doet om een grondwet te ratificeren, juist op dit gebied zo succesvol is. Daarnaast is het geen geheim dat buurlanden India en China veel invloed hebben in Nepal door het financieren van grote infrastruc tuurprojecten waarvoor het land zelf geen geld heeft. Tegelijk is China de grootste spil in het netwerk van illegale han del waartegen Nepal zo hard vecht. „Het WNF heeft gesprekken tus sen de twee landen mogelijk ge maakt over het optreden tegen il legale handel", zegt Diwakar Cha- pagain, van WNF Nepal. De andere grote buur, India, ont wikkelt plannen voor een interna tionale snelweg dwars door Chit wan National Park. Met de weg zouden stropers die zich nu al tus sen beide landen bewegen, ge makkelijker toegang krijgen tot het park. „En als de neushoorns overlijden doordat ze aangereden worden in plaats van gedood door stropers, dan is ons werk voor niks ge weest", blikt luitenant kolonel Deuja vooruit. Het WNF draagt actief alternatie ven aan voor de snelweg. Tot op heden heeft het Nepalese ministe rie van Bosbeheer de aanleg suc cesvol kunnen verhinderen. Leger chef Deuja blijft als fel tegenstan der van de stroperij én de snel weg betrokken bij alle pogingen 'zijn' park te beschermen. In het nieuwste campagnespotje van Netanyahu trekken histori sche zwart-witbeelden van Israels Zesdaagse Oorlog in 1967 voorbij. Die oorlog staat in het col lectieve geheugen van Israëliërs gegrift. Een gewaagde preventie ve aanval leidde tot een snelle en overweldigende overwinning op de veel grotere legers van een coa litie van Arabische buurlanden. Die coalitie dreigde toen al maan den 'de zionisten de zee in te zul len drijven' en bereidde een grote invasie voor. Volgens de Israëli sche premier staat zijn land er in 20t5 net zo voor als in 2967, maar is de vijand ditmaal Iran. Iran staat aan de vooravond van een langverwacht akkoord met de Verenigde Staten over zijn atoom programma. De details daarvan moeten later deze maand open baar worden. Algemeen wordt aangenomen dat Iran delen van zijn atoomprogramma mag behou den en zware handelssancties te gen het land zullen worden opge heven. Dat scenario is Netanyahu's erg ste nachtmerrie. Hij gelooft niets van de bewering van Iran - waar van de leiders al jaren dreigen de zionisten de zee in te drijven - dat het slechts vreedzaam kern energie wil opwekken. Om de Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, van zijn gelijk te overtuigen, spreekt hij morgen voor het Amerikaanse Congres. Maar in Washington zit bepaald niet iedereen op Netanyahu's ver haal te wachten. De toespraak van de Israëlische leider over zo'n be langrijk, langlopend dossier wordt gezien als ongewenste en buitenproportionele inmenging in de Amerikaanse buitenlandse politiek. Bovendien schoffeerde Netanyahu de diplomatieke regels door een eenzijdige uitnodiging van de Republieken in het Con gres te accepteren en zo de Demo craten van president Obama bui tenspel te zetten. Dus mengt Netanyahu zich ook nog eens op brute wijze in de Amerikaanse binnenlandse politiek, laten tegen standers in Washington opteke nen. De Amerikaanse onvrede krijgt grote bijval in Jeruzalem. Thuis is Netanyahu verwikkeld in een har de verkiezingscampagne. Op 17 maart hoopt Bibi, zoals Israëliërs hem noemen, voor de derde ach tereenvolgende keer premier te worden. Volgens zijn tegenstanders leidt hij met zijn onheilstijding over het Iraanse atoomprogramma de aandacht van de kiezers af van de echte problemen in Israël, zoals de hoge kosten van het levenson derhoud. Isaac Herzog, volgens peilingen zijn belangrijkste rivaal voor het premierschap, waarschuwt dat Bi- bi de belangrijke relatie met Oba ma op het spel zet met zijn toe spraak. 'De Verenigde Staten waren in 2967 ook tegen onze preventieve aanval', meldt de Hebreeuwse tekst die over de historische beel den in Bibi's campagnespotje is gemonteerd. Hij zal morgen vast niet laten het Congres daar fijn tjes aan te herinneren. Het hante ren van een botte diplomatieke bijl is nu eenmaal zijn stijl. Premier van Israël houdt morgen een nu al omstreden toespraak in het Amerikaanse Congres Speech over het gevaar van Iran wordt gezien als een inmenging in de binnenlandse politiek O VoordeeKuitjeS.nl Laagste prijsgarantie Voordeeluitjes, nl/ma-2 085 760 5 760 MAANDAG 2 MAART 2015 Bhudia Pathak, medewerker van het Nepalese Chitwan National Park, toont een in beslag genomen tijgervel, foto Robbert Vermue BESCHOUWING PREMIER ISRAËL door onze correspondent Jan Franke TEL AVIV - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu houdt mor gen een historische, nu al contro versiële toespraak in Washington. De tegenstand in Israël én de Vere nigde Staten is groot. 31% korting 39% korting 28% korting ****Hotel Atlanta Valkenburg Valkenburg Limburg 2x overnachten 2x ontbijtbuffet 1x4-gangen menu entree Holland Casino Valkenburg VIP-pas Maasmechelen Village 25% korting op entree Thermae 2000 aankomst op: zo, ma, di, wo, do 89 vr, za 99 ****Landhuishotel en Bistro Herikerberg Markelo Overijssel 2x overnachten 2x rijkelijk Twents ontbijt 1x 3-gangen keuzemenu (1e dag) 1x 4-gangen streekmenu (2e dag) aankomst op: za, zo, ma, di, wo, do 99 vr, feestdagen 109 Wiesloch Baden - Württemberg Duitsland 3x overnachten 3x uitgebreid ontbijt 1x 3-gangenmenu/buffet flesje wijn of sekt fles water op de kamer gratis WiFi informatiepakketje aankomst op alle dagen 99,501 in augustus zijn losse nachten te boeken vanaf 29,50 p.p.p.n. incl. ontbijt gelegen aan de autobaan A5/A6 en A61 op de weg naar het zuiden www ****Best Western PLUS Pa atin Hote Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 30 juni 2015. Kijk op onze website voor alle voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9