I- J iinJdsj/nJzJiJ.fj] d LiJUjyfffjzJf/, I BINNENLAND 7 Vara's ploffles deed Exota de das om Fraudeurs Ibn Ghaldoun betalen Twee van de drie veroordeel de hoofdrolspelers in de exa mendiefstal in 2013 op de is lamitische scholengemeen schap Ibn Ghaldoun in Rot terdam, gaan een schadever goeding betalen. Het minis terie van Onderwijs is met de betrokkenen een schik king overeengekomen. Zij betalen ieder 4800 euro. De derde verdachte moet voor de rechter komen. 'Spoortunnel heeft nu al een probleem' De spoortunnel in Delft was nog maar één dag in gebruik en er was al een probleem, aldus Omroep West. Als de treinen in de tunnel zo hard rijden als ze mogen, wordt de luchtdruk te hoog en gaan de automatische deu ren in de stationshal te snel draaien. Inmiddels zijn de draaideuren strakker inge steld zodat de luchtdruk er minder invloed op heeft. Jongen (7) dood, moeder ingerekend In een woning in Heerlen is gisterochtend een 7-jarig jongetje dood gevonden. De moeder (40) is aangehou den. Ze wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar zoon. Politie trof de vrouw aan op een stads- viaduct waar zij vanaf wilde springen. Agenten bezoch ten daarna haar huis en trof fen het dode jongetje aan. Aziatische vrouwen zitten in rioolbuis De politie heeft zaterdag avond in Barneveld vier Aziatische vrouwen en meis jes zittend in een rioolbuis aangetroffen. Het gaat ver moedelijk om slachtoffers van mensenhandel. Een Aziatische man, vermoede lijk een vijfde slachtoffer, was ervandoor gegaan en werd op een nabij bedrijfs terrein gevonden. Vier Alba nezen zijn aangehouden. Ooit was Van Tuyn's Limo- nadefabrieken uit Dongen met het merk Exota markt leider bij de limonadegazeu- ses. In de jaren '60 kalfde de interesse af en op 8 ja nuari 1971 was het over en uit. Toen liet Marcel van Dam in het Va- ra-programma De Ombudsman zien hoe een frisdrank- fles spontaan ont plofte. Een kind zou ernstig ge wond zijn ge raakt door scher ven van een Exo- Marcel tafles. De ver van Dam koop viel acuut stil. De affaire bracht het bedrijf aan de rand van het faillissement. De Vara gebruikte beelden van een sherryfles waar TNO een kogel in schoot. De indruk ontstond bij de kijker dat het een Exotak- waal was. Na de uitzending ontstond een eindeloze juri dische strijd van de familie Van Tuyn tegen de Vara. Pas in 1997 werd de Vara veroordeeld tot een schade vergoeding van 7,7 miljoen gulden. Oude merken krijgen wel vaker een nieuw leven. In vesteringsmaatschappij Neerlands Glorie probeerde in 2005 tevergeefs Jonker Fris te reanimeren. Meubel ontwerper Marcel Wanders introduceerde op de elektro nicabeurs IFA in 2005 pro ducten voor Holland Elec tro, een ter ziele gegane stof zuigerfabrikant. Rijwielen- fabriek Fongers bestaat al lang niet meer, maar Bata- vus maakt nog Fongers-fïet- sen, in een B-lijn. krijgt. Als het niks wordt, drinken we het allemaal zelf op. Waar schijnlijk lachen we er over vijf jaar hartelijk om." De drie ondernemende types ver tellen bezoekers van de beurs over hun 'kwajongensstreek'. „Sinds wanneer zitten jullie in de sappen?", vraagt Sandra de Wit. Ze proeft en oordeelt: „Het is niet zo zoet. Dat vind ik fijn. Lekker verfrissend. Het is een mooi pro duct." Ook andere proevers, van wie ve len de naam Exota niet kennen, zijn vol lof. „Het is vernieuwend, met een compleet andere uitstra ling van fris. Mensen willen graag terug naar dingen van vroeger", merkt Tina Vogels op. „Mijn vader kreeg er buikpijn van. Die is Greenspot zonder prik gaan drinken. Toen had hij geen last meer", zegt ene Hans, die zijn achternaam niet kwijt wil. De suiker vindt Sjef Brok wel een ernstig minpunt. „Dat is niet van deze tijd, waarin alles draait om gezondheid. De consument veran dert. Hij denkt goed na." Brok koestert goede herinnerin gen aan Exota. „Vroeger was Exo ta hét merk. Ik ben ermee opge groeid. Toen ik hier die flessen zag dacht ik: wauw, Exota is te rug. Maar het is niet hetzelfde: minder bubbels. Dit was ooit mijn merk, maar de Vara heeft het om zeep geholpen." Daarmee doelt Brok op een ooit op tv getoonde ontploffende fris drankfles, die in verband gebracht werd met Exota. Met die oude imagoschade kan Van de Ven geen seconde zitten. „Vervelend dat het toen zo gelopen is. Het leu ke zijn de verhalen die we hier ho ren over Exota. Dat is zo mooi. Die ploffles is gewoon een ver haal van vroeger." zZZTmT, 8 dagen Wenen en het Wienerwald 8 dagen Kufstein Kirchberg 10 dagen Vierlandenreis 10/12 dagen Levico Terme Dolomieten/ Lutago, Zuid-Tirol 10 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija MAANDAG 2 MAART 2015 ROTTERDAM DELFT HEERLEN BARNEVELD Beelden uit het beruchte filmpje over ontploffende Exota-flessen. v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 4,11,25 mei 8,22 juni 6,20 juli 5,24 aug etc. Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 1,15, 29 juni /etc. Vertrekdata: 11,25 mei 8,22 juni 6,20 juli etc. Vertrekdata: 11,18 mei 1,8,15, 29 juni etc. fa/VwJl Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 15,27 april 11,25 mei8,22 junietc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! y-Sa,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7