Jos wijst de weg in het oerwoud voor minima Leeuwloos logo nog op provinciale website, ondanks massale afwijzing 20 ZEEUWS-VLAANDEREN FIETSEN OP ROLLEN Eddy De Maayer koninklijk geëerd Jubileumeditie in tot Wieier Kuipke omgebouwd dorpshuis, met zeventien teams en fanatiek publiek. Vrij magere oopt alcoholcontroles JUDOMAN De onderwerpen die Jos behandel de, zijn op zich heel saai; van bij zondere bijstand tot kwijtschel ding van gemeentelijke belastin gen en alles wat daar tussenin zit. Voor mensen die hier direct mee te maken, zijn ze verre van saai. Hoe overheidsinstanties met hen omgaan, bepaalt voor een flink deel hun leven. Zij moeten door omstandigheden - ziekte, slecht met geld kunnen omgaan, schei ding - roeien met de zeer beperk te riemen die ze hebben. Stichting Raderwerk Zeeland die zich inzet voor minima, onder meer door gratis spullen te rui len, had Jos uitgenodigd. Het was zaterdag de eerste keer dat hij zijn verhaal hield. De CDA'er oogstte succes, omdat hij uitleg gaf zon der opsmuk, door mensen hulp aan te bieden zonder hen veel te beloven. „Want ik kan uw situatie niet veranderen." Kritiek was er ook. Op de gemeen te Terneuzen die de regels voor het verstrekken van bijzondere bijstand (te) strak zou hanteren. Op het feit dat je met een inko men net boven het minimum bui ten veel regelingen valt, waardoor je nog minder overhoudt dan ie mand op het minimum. Jos - ook actief bij de voedselbank en het Leger des Heils - nodigde ieder een uit om zaken bij hem of hulp instanties aan te kaarten. „Samen kunnen we meer bereiken." KOEWACHT - Als Benjamin onder de deelnemers zette de 13-jarige Joëlle Wijnacker zaterdagavond bij de rollenwedstrijd in dorps huis De Vlaschaard in Koewacht direct de sportieve toon. Bij de da mes klokte ze bij de eerste af stand, de 250 meter, de beste tijd (14.08 seconden). Haar tien jaar oudere teamgenote Marie-Christi- ne Eggermont passeerde de finish ruim een seconde later. „Zo, de eerste persoonlijke trofee is bin nen", riep Joëlle zonder blikken of blozen, alsof het haar geen in spanning had gekost. Bij de tiende editie van het fiet sen op rollen in het tot 'Wieier Kuipke' omgetoverde dorpshuis bonden 17 teams de strijd met el kaar aan. Naast 3 damesduo's, trap ten 5 herenploegen en 9 koppels van ID-cycling Zeeuws-Vlaande- ren in een combinatie van pure kracht, techniek en taktiek de lon gen uit hun lijf. Bij de categorie ID-renners, men sen met een verstandelijke beper king, trok onder anderen Walter Pollet uit Hulst de riempjes aan. Hij fietst komende zomer in Los Angeles bij de Special Olympic Summer Games. De Stichting Cultuur en Ontspan ning De Vlaschaard tekende voor de organisatie. „De insteek is een gezellige en sportieve avond op het dorp", vertelde voorzitter Etiënne van Waes. „In de vorige eeuw trokken deze wedstrijden hier in de streek volle zalen en veel deelnemers. Wij proberen dat warm te houden." De teams fietsten naast de 250 me ter, een wedstrijd over 500, 750 en 2500 meter. De prijzen werden na elke serie uitgereikt, een cere monie compleet met rondemiss. De laatste afstand (1500 meter) werd als koppelkoers verreden. Want hoe groter de afstand, hoe zwaarder de inspanning. Dat merkte ook Joëlle. „Bij de 500 me ter was het al andere koek. Het verstand op nul, de blik op onein dig en knallen maar. Gelukkig krijg ik tips van mijn vader. Die stond hier al vier keer met de overwinningstrofee". Het talrijke publiek leefde fana tiek mee. Door meedraaiende klei ne metalen rennertjes in de piste konden bezoekers de wedstrijd volgen. De klok liep mee op een groot projectiescherm. Joëlle en Marie-Christine verte genwoordigden de lokale EHBO- vereniging. Als koppel gingen ze met zilver naar huis. Ze waren te vreden: „Een leutige avond gehad, lekker sportief aan de bak ge weest met de olympische gedach te in het achterhoofd." Verdere uitslag. Winnaars: Heren: Ingmar en Floyd de Vries; Dames: Sarah Ten Hartog en Liselot Smet; Heren ID cycling: Hans Snouwae- rt en Herbert Versluys; Dames ID Cycling: Irma van Duyn en An- ne-Marie Thomaes. Het verwijderen van de leeuw uit het logo riep veel verontwaardi ging op. De WD diende daarop een motie in, die bijna algemene steun kreeg. WD-fractievoorzit ter Kees Bierens heeft niet de in druk dat het breed gedragen be sluit nu met voeten wordt getre den en niet in de praktijk wordt gebracht. „De strekking van de motie was zoveel mogelijk het oude logo nog te gebruiken, totdat er een ander ontwerp ligt. Dat gebeurt naar mijn weten ook, op briefpapier en zo. Maar het is ook weer niet de bedoeling extra kosten te maken om tijdelijk het oude logo weer op de site terug te plaatsen", zegt Bierens. Volgens een woordvoerder van de provincie is een aanpassing van de website minder eenvoudig dan het op het eerste gezicht lijkt. On zin, meent Johan Robesin (Provin ciaal Belang Zeeland). „Dat oude logo plof je er zo op en kost niks extra's." De uiteindelijke keuze voor een modern logo mét leeuw wordt over de verkiezingen van r8 maart heengetild. De provincie beschikt over diverse ontwerpen van (het door Zeeuwen geleide) Das Buro in Rotterdam. Robesin vindt dat die alternatieven 14 maart tijdens de open dag van de provincie ge presenteerd moeten worden. „Dat is dé kans om te proeven hoe de ontwerpen bevallen. Zet er een stembus bij en maak er een soort wedstrijd van. Dan sla je twee vliegen in één klap." SLUIS - De politie heeft afgelopen weekend in Eede, Sluis en IJzen- dijke 85 automobilisten laten bla zen bij alcoholcontroles. De oogst was vrij mager. 'Slechts' twee be stuurders liepen tegen de lamp. Ze zijn allebei betrapt bij een con trole op de Rondweg Sluis. Een man (55) uit Sluis had ruim twee zoveel gedronken als is toegestaan en een automobiliste (25) uit Bras- schaat net iets teveel. CLINCE - Een judoman in hart en nieren is hij, Eddy De Maayer (53) uit Clinge. Hij weet het plezier in de sport ook over te brengen. Vijfentwintig jaar gele den begon Eddy als trainer bij Judovereniging Clinge. Hij trad later ook toe tot het bestuur. Zijn club groeide en bloeide, van slechts twaalf leden in 1990 naar nu tachtig. Om Eddy te eren vond zaterdag een jubileumjudotoernooi plaats in gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge. En als kers op de taart, was daar aan het einde van de middag de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Jan-Frans Mulder, burgemeester van Hulst, reikte de onder scheiding uit. Eddy is het trainerschap aan het afbouwen vanwege zijn gezond heid, maar bestuurslid blijft hij, als judoman in hart en nieren, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Jos van Ginneken (19), het jongste raadslid ooit, ont popt zich tot het sociale gezicht van de gemeente Terneuzen. Een volgepakte zaal in buurthuis De Triangel in de Terneuzense binnen stad hing zaterdag aan de lippen van de CDA'er. Koewacht eert wielertraditie door Edy de Witte De damesploeg van de EHBO-Koewacht racefietsend op rollen, Joëlle Wijn acker (links) en Marie-Christine Eggermont. foto Peter Nicolai door Marcel Modde MIDDELBURG - De provincie hand haaft vooralsnog het nieuwe logo op de eigen internetsite. Dit on danks een breed aangenomen mo tie in Provinciale Staten, om in af wachting van een waardige opvol ger van de leeuw 'zoveel mogelijk het oude logo te gebruiken'. Uit het exploot d.d. 19-02-2015 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Janna van de Voorde, wonend te Middelburg, aan Paul Andrew Winn, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 04-02-2015 gegeven door de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, familierecht, zittingsplaats Middelburg, in de zaak van rekwirante als verzoekster en gerekwireerde als gerekwes treerde en bij welke beschikking o.m. werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70