eigen race rijden Muehlhause en Tomboy kunnen nog beter SPORT 47 Na mindere periode boeken de vrouwen van EMM twee zeges op rij. De Middelburgse ploeg kijkt weer omhoog plaats. Morgenvroeg (zondag) maar eens kijken hoe het gaat." De crosser uit Yerseke heeft wel aangegeven dat hij zich dit sei zoen vooral op de Zeeuwse club wedstrijden gaat toeleggen. „Ik studeer nog aan de Hogeschool in Breda en daarnaast werk ik steeds meer bij mijn vader in het bedrijf en zodoende blijft er minder tijd over voor het crossen." Stefan Hage zette bij de gecombi neerde klasse MX 1 junioren, se nioren en veteranen iedereen op een ronde achterstand. „Naar de concurrentie heb ik niet echt geke ken, ik heb mijn eigen race gere- den", zei hij over de wedstrijd. Ook keek Hage vast vooruit. „Ik wil dit seizoen goed voor de dag komen in het Open Nederlands Kampioenschap (ONK) dat over een paar weken in Gemert begint. Ik heb nog niet veel kunnen trai nen, daarom wil ik nu meters ma ken. Morgen rijd ik in Heerde en volgend weekend in Boekei." Daarnaast is Hage trainer bij het Beursfoon Rockstarteam van John Beijer waar hij een viertal jeugdi ge crossers begeleidt. Bij de veteranen, gewonnen door Marinus Braber, werd Karin Adriaanse uit Lewedorp vierde. VLISSINGEN - De handballers van Delta Sport en Orion kregen een stevige uitnederlaag te verwer ken. De reserves van Delta Sport en de vrouwen van EMM hadden meer succes dit weekeinde. Zij pakten wel de overwinning. Mannen. HW'70-Delta Sport 34-25: HW heeft goede papieren om de titel van de hoofdklasse in de wacht te slepen. Net als een week terug had Orion snode plan nen om te stunten, maar die vlie ger ging niet op. Delta Sport ken de een goede start in Voorscho ten: 3-5. Maar daarna nam de gast heer het over. Met volle overtui ging werd de blauwhemden het zwijgen opgelegd. Via 7-7 werd een spurt gemaakt naar 17-10. „Aanvallend liep het even niet bij ons", oordeelde Delta Sport-spe- ler Ruben Bos na afloop. „Een dip je kun je je tegen dit soort ploe gen niet veroorloven wil je mee doen om de punten." Na de pauze herpakten de bezoe kers zich. Maar verder dan 34-25 kwam Delta Sport niet meer. De Schouwenaren staan nu rond de achtste plek. „Als we nog twee of drie partijen winnend afsluiten staan we zeker safe. Dat geeft best een goed gevoel", aldus Bos. HVOS-SV.Orion 35-25: Eerder de ze week ging Orion stevig onder uit in het inhaalduel bij Hellas 3: 34-23. Gisteren was het weer raak met tien doelpunten verschil. Kanttekening bij de nederlaag was de lijst met afwezigen. Top schutter Ron van Dalen werd afge lopen week tegen HW al voor de rest van het seizoen naar de kant gehaald(schouder). Ook broer Nick van Dalen kampt met een schouderblessure. Sluitpost Rene Hooijschuur en Lennnart Vinke waren er niet bij vanwege vakan tie en Arno Riemens sukkelt met z'n heup. Mischa Dorst nam negen treffers voor zijn rekening. „Vandaag was het een verplicht nummer. Tegen Gemini wordt het volle bak," ver zekerde coach Jaap Sinke. White Demons 2-Delta Sport 2 19-21: Voor de tweede keer dit sei zoen moesten de Brabanders bui gen. Dit keer was het nipt. On danks het spannende wedstrijd verloop kwam de zege van de be zoekers geen moment in gevaar. Vrouwen. HMC 2-EMM12-19: De thuisploeg speelde in Raamsdonk- veer voor de laatste kans om direc te degradatie te ontlopen. Het sterk openende EMM trok zich daar niks van aan en speelde in hoog tempo naar een 9-5-rust- stand. Kort na rust misten de Mid delburgsen wat kansen, waardoor HMC terug kon komen tot 11-12. Daarna stelde EMM orde op za ken en verhoogde het tempo. De Middelburgse middenmoter in de eerste klasse liep uit naar een te rechte 19-12-overwinning. „We hebben het goed op de rails", blikte coach Ron de Waal gisteren tevreden terug. „We heb ben een mindere periode gehad, maar die lijken we nu afgesloten te hebben. De middenmoot is erg breed. Het zou mogelijk moeten zijn om ergens onderin het linker rijtje te eindigen." Het maakt Amber Muehlhause blijkbaar weinig uit welk soort paard ze onder het zadel heeft. Met de als tuigpaard gefokte ruin Tomboy liep de amazone uit Zon- nemaire in beide proeven naar de overwinning (63,14 en 62,85 pro cent). De Welshpony Daylight On tario's M stuurde ze in beide om lopen naar de tweede plaats (62,00 en 62,57 procent). Deson danks was Muehlhause niet hele maal tevreden. „We hadden geen grote fouten, maar het kan nog be ter. Tomboy komt terug van een langdurige blessure en ik heb hem meteen weer gestart ZZ-Licht. Het is een sterk paard en kan dat aan. Hij loopt ook nog voor de kar." Met de scores van 68,82 en 70,00 procent schreef Maaike Zeeveld (Ellewoutsdijk) met de ruin Da- quiri beide proeven in Zi met een straatlengte voorsprong op haar naam. „Hier ben ik erg blij mee. Drie jaar geleden kreeg ik een her nia en heb ik een half jaar op bed gelegen. Maar ik ben op de weg te rug. Voordien reed ik veelal heng sten. Dat gaat nu niet meer, daar voor ontbreekt de kracht. Maar Daquiri bood uitkomst. En de klik is er weer", vertelde Zeeveld. In M2 stuurde Sonja de Feiter (Burg-Haamstede) de merrie Ava- rella beide manches naar een afge tekende overwinning (63,66 en 65,33 procent). „Ik heb door mijn werk weinig tijd voor mijn hob by. Maar Avarella loopt iedere dag in de wei. Jammer van de over gang van de galop naar de stap. Dat moet beter." Natalie Poppe ligt met de mer rie Vienna op koers naar een ho ger niveau. De combinatie uit Grijpskerke was zaterdag, in de dressuurwedstrijd van de Gouwe Reijers in Serooskerke, de beste van de klasse Z. In de eerste proef van Z2, in handicap verreden met Zi, liep Natalie Poppe met de ele gant en krachtig bewegende vos- merrie Vienna naar 62,35 procent. Ruim twee procent meer dan de Tomboy is een sterk paard en kan dit aan. Hij loopt ook nog voor de kar Middelburgse Willeke Jobse met merrie Statistique. „Dit had ik niet verwacht. Mijn doel was om met een lekker gevoel te rijden. En die tweede plaats is een leuke verrassing." In de tweede proef eiste Natalie Poppe met 66,23 pro cent de overwinning op. Bianca Gorter van Sé-Ros eindigde met de merrie Zonnaleona op de twee de (61,46 procent) plaats. In de aanloop naar het NK, dat aanstaand weekeinde in Ermelo wordt gehouden, toonde Francis- ka van den Broeke met de merrie Beau vormbehoud. De score van 67,33 procent was voor de combi natie uit Serooskerke in de eerste proef goed voor een afgetekende overwinning. Denise Klap (Serooskerke) eindigde met de Fries Stal PD's Rixst als tweede (63,00 procent. In de tweede proef sloeg Van den Broeke met 67,66 procent een gat van ruim vier procent met de Vlissingse Va- leska Nastaly met Farosa. Provoost komt niet door dambarrage Ben Provoost is er niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de finale van het Neder lands damkampioenschap. Zaterdag speelden de vijf nummers twee uit de halve fïnalegroepen in Huissen een barrage om één finale ticket. Provoost begon goed aan het toernooi. Dankzij een fraaie winst op Nick Ho ving ging de Zeeuw bij het ingaan van de slotronde mee aan de leiding, maar een pijnlijke nederlaag te gen Wim Kalis zette een streep door zijn aspiraties. Vader wordt 25e in Sunshine Cup Middelburger Milan Vader (19) is bij de Sunshine Cup, een vierdaagse mountainbi kewedstrijd op Cyprus, als 25e geëindigd. Als belofte tussen de elites. Hij was de tweede Nederlander in het eindklassement. In totaal re den 82 MTB'ers de wedstrijd uit. Vader finishte zaterdag als 24e, gisteren kwam hij als 33e over de meet. 't Hooft bij beste 16 op NK tafeltennis Kimberley 't Hooft bereikte zaterdag op het NK tafelten nis in Zwolle de beste 16. In de eerste ronde versloeg de speelster van TTC Middel burg Melanie Bierdrager uit Bovenkarspel met 4-3 en 11-9 in de beslissende zeven de game. 't Hooft werkte een 0-3-achterstand weg. Bij de laatste 16 verloor ze met 4-1 van de Limburgse Carla Nouwen. Met Marlotte Staps bereikte 't Hooft de laatste acht in het dubbelspel. Itoeede nederlaag Ducarmon op EK Quinten Ducarmon heeft in de vijfde ronde van het EK schaken in Jeruzalem zijn tweede nederlaag geleden. De Terneuzenaar verloor gis teren van de Pool Mateusz Bartel, die gezien hun Fi- de-ratingen (2482 om 2631) ook favoriet was. Het toernooi in Israël duurt nog tot 8 maart. Golfer Luiten stijgt met stip Golfer Joost Luiten heeft gis teren goede zaken gedaan in de Honda Classic. De 29-jari- ge Bleiswijker steeg dankzij een derde ronde van 67 sla gen met stip in het toptoer nooi van de Amerikaanse tour. Met één slag onder par sloop hij de top tien binnen op de PGA National in Palm Beach Gardens. Het met 6 miljoen dollar ge doteerde toernooi werd ge plaagd door overvloedige re genval, waardoor pas mor gen de beslissing valt. MAANDAG 2 MAART 2015 "W. EMM is dip voorbij Scores EMM: Marieke Riemens 6, Martje Huyben, Lisanne Heyens en Lotte van Helsland 4, Suzanna Cop- poolse 1. door Lucien Roelandt RENESSE - Amber Muehlhause was zaterdag in de dressuurwedstrijd van de Schouwse Ruiters in ZZ-Licht oppermachtig. Maaike Zeeveld was in Renesse in de Z1 duidelijk een maatje te groot voor de concurrentie. Amber Muehlhause HUISSEN NICOSIA ZWOLLE JERUZALEM PALM BEACH GARDENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67