Topteam verzekert zich van behoud in eredivisie Hage moest in Rilland zijn Waterpoloërs DZK Walhout en Van de Kreeke lopen sluipen richting kop minuten weg van concurrentie 46 SPORT Topteamcompetitie. 's Lands Welvaren/RBS-Biljartservice Van Gemert 6-0 en 0-6: De eer ste ontmoeting tussen beide teams toonde een sterke thuis ploeg. Vooral Peter de Bree maak te indruk in het 47/2 tegen Sam van Etten, het achttienjarig super talent en Nederlands kampioen in het libre. De Bree won met 200-70 in vijf beurten. Ook Ian van Krieken won royaal en Roy van Raaij nipt. In de return waren de rollen omgedraaid en heersten de bezoekers. Van Etten snelde in zijn partij tegen De Bree in drie beurten naar de finish; 14-200. Kader, 's Lands Welvaren t-Hon- ky Tonk 2 6-2: Met een ijzersterke Robert van Stevendaal als kop man versloegen de thuisspelers de kadristen uit Brielle. Van Ste vendaal noteerde 22.222 als gemid delde in het 57/2. Driebanden tweede divisie. Stol- ting Advocatuur-'s Lands Welva ren 0-8: De bezoekers verder af stand van de degradatiezone met een knappe overwinning in Ze venbergen. Tonnie van Iwaarden, Ronald van Geyt, Luc en Ray mond Peeters wonnen allen hun partij. De onderlinge verschillen waren niet erg groot, maar geflat teerd was de zege geenszins. Rokx Transport-Hoondert/de Waard 6-2: Voor de Bevelandse formatie was alleen Piet Koek suc cesvol, al was het erg nipt; 39-40. Richard de Bruin had weinig in de melk te brokkelen tegen Ries Heeren en Willem Dominicus en Bram de Waard gingen kansloos onderuit. Derde divisie. De Stene Brug-Team De Distel 4 1-7: de thuisploeg kreeg een stevig pak slaag te verwerken, al moet ge zegd worden dat de eindcijfers lichtelijk geflatteerd zijn. Edwin Geluk en Wim de Kok kwamen ruim tekort, maar Joey de Kok beet in het zand met slechts één punt verschil. Ad Menheere zorg de dat de spreekwoordelijk eer werd gered. Hage kende amper tegenstand. Dat kon Pijnen niet zeggen. Met name Marvin Boone en Barney Steketee uit Yerseke konden zich meten met de Brabander. Pijnen nam in de eerste manche meteen het initiatief, gevolgd door Boone, Jacco Stello en Davey de Fouw uit Colijnsplaat. Steketee kende een moeilijke openingsronde en kwam als achttiende door. Boone begon steeds meer druk uit te oe fenen op de leider en halverwege de manche wist de achttienjarige de koppositie over te nemen en als eerste te finishen. Ook Steke tee had niet stil gezeten en kwam snel naar voren. Tegen het eind wist hij ook nog De Fouw de vier de plaats afhandig te maken. Direct na het vallen van het starthek in de tweede manche nam Pijnen opnieuw de leiding met Stello en Boone in zijn wiel. Boone plaatste meteen een aanval en naast elkaar reden zij door de eerste bochten. Daarna ging het echter mis bij Boone en kwam hij ten val. Daarbij blesseerde de Zeeuw zijn heup en moest met een van pijn vertrokken gezicht opgeven. Pijnen had daarna vrij spel en alleen Steketee wist enigs zins in de buurt te blijven. Boone: „Dat was echt jammer, want ik had meteen het gevoel dat ik Pijnen kon pakken. Maar het was blijkbaar niet de juiste Mannen. Arethusa-DZK 4-7: Het geroutineerde Arethusa kwam goed uit de startblokken en nam snel een t-o-voorsprong. De Vlis- singers kwamen terug tot 1-1 door Jasper Rouwendal, maar Arethusa sloot de eerste periode af met een 2-1-voorsprong. Langzaamaan kwam DZK beter in de wedstrijd en Jordy de Nood maakte de ge lijkmaker. Omdat Arethusa wat bleef knoeien was het Sjakko Bek kers die DZK daarna zelfs op voor sprong schoot. Arethusa strafte vervolgens een foutje van DZK af en zorgde voor een 3-3-ruststand. Jasper Rouwendal scoorde uit een man meer-situatie de 4-3, maar daarna werden er twee grote kan sen gemist. Via 3-5 Bas Mechiel sen) en 4-5 kwam DZK door Jas per Rouwendal en Sjoerd Leijnse op 4-7. DZK staat nu vijf punten achter koploper Arethusa. Vrouwen. DZK-Njord 8-1: De DZK-vrouwen hadden een moei zame start maar namen in de eer ste periode wel een 2-1-voor- sprong. Daarna was het verzet van Njord snel gebroken en kon den de Vlissingse vrouwen snel uitlopen naar 5-1 halverwege. Njord kon niet meer en DZK liep door naar een dik verdiende 8-1-winst. De meer dan tweeduizend deelne mers uit de jaren zeventig wor den al geruime tijd niet meer ge haald, maar de organisatie was za terdag met 225 deelnemers tevre den. Wim Vos en Adrie Koole hadden het parkoers op de vereis te lengte gebracht. De OLD-trai- ningsgroep van Dynamica had met GPS-horloges de afstanden gecontroleerd en in orde bevon den. Klokslag twee uur vertrok de meute het bos en duingebied in van Oostkapelle met junior Ser gio Harinck (Souburg) op kop. Na 5 kilometer in 18 minuten en 40 seconden had hij zijn naaste con current Ferdi Francke op bijna 5 minuten achterstand gezet. Natha lie Slabbekoorn (Kapelle) was de snelste vrouw. De 10 kilometer gaf wat meer strijd te zien met Ralph Wiessner, David Schrier en Sjaak Brouwer in de voorste gelederen. Wiessner, vorig week vierde in de halve trail- marathon, was de sterkste in 35 minuten en 32 seconden. David Schrier gaf een minuutje toe en liep in het tweede deel van de ra ce Sjaak Brouwer op vier minuten. Yvonne Moerland finishte op de achtste plaats overall als snelste vrouw voor Annelies Perk (twede) en Jenny de Nooijer (derde). Na de doorkomst op 10 kilome- term waren de kaarten al geschud voor de wedstrijd over 15 kilome ter. Adriaan Walhout had een comfortabele voorsprong opge bouwd op Wim van Sparrentak en Arjo Verhage, die nog wat na pijn had van de trail. Walhout passeerde de meet bij de parkeerplaats in 53 minuten en 48 seconden waarbij hij ook nog een veertigtal deelnemers van de 10 ki lometer achter zich hield. Van Sparrentak gaf drie minuten toe en Verhage deed daar nog eentje bovenop. Carolien van de Kreeke wordt ge durende de winter steeds sterker omdat ze meer kan trainen dan in de zomer. Zij was met 1.03.21 de snelste. Eva de Kraker had vijf mi nuten meer nodig voor de tweede plaats. Inge Smit eindigde op plaats drie. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Al na de eerste dubbelronde in de degradatiepoule van de topteamcompetitie hebben de biljarters van 's Lands Welvaren/RBS zich verzekerd van behoud. In eigen huis werd gewon nen en verloren van Van Gemert. UITSLAGEN Stefan Hage op weg naar de overwinning, foto Johan van der Heijden PAARDENSPORT Serooskerke. Dressuur RV De Gouwe Reijers. Paarden klasse Z1/Z2: 1. Natalie Poppe, Vienna (Sé-Ros) 212; 2. Willeke Jobse, Statistique (Gou we Reijers) 205; 3. Bianca Gorter, Zonnaleone (Sé-Ros) 204. M1/M2: 1. Franciska van den Broe- ke, Beau (Gouwe Reijers) 202; 2. Denise Klap, Stal PD's Rixst (Gouwe Reijers) 189; 3. Nicole Ver steeg, Zaloete (Weelr.) 188.L1/L2: 1. Suzy de Pagter, Esprit (Scheldestad) 198; 2. Annemarie Viergever, Spirit (Goue Reijers) 187; 3. Simone Houterman, Farinosa (Gouwe Reyers) 186. Po ny's Z2 cat. D: 1Quinty van Tatenhove, Diego (Gouwe Reijers) 236. L1/L2 cat. DE: 1. Angeli- que Verhage, Pavarotti (Gouwe Reijers) 200. M2 cat. B: 1. Helena Louwerse, Lucky (Gouwe Re ijers) 179. Tweede proef. Paarden klasse Z1/Z2: 1. Natalie Poppe, Vienna, 215; 2. Bianca Gorter, Zonnaleone, 209; 3. Kees Francke, Sil- vano (Gouwe Reijers) 207. M1/M2: 1. Franciska van den Broeke, Beau, 203; 2. Valeska Nasyaly (Sé-Ros) 198; 3. Denise Klap, Stal PD's Rixst, 188. L1/L2: 1. Suzy de Pagter, Esprit, 194; 2. Kirsten Marinissen, Favory's Vip (Sé-Ros) 191; 3. Simone Houterman. Farinosa, 190. Pony's Z2 cat. D: 1. Quinty van Tatenhove, Diego, 229. L1/L2 cat. DE: 1. Helena Louwerse, M ore Touch (Gouwe Re ijers) 196. Renesse. Dressuur LR & PC De Schouwse Ruiters. Paardeb klasse ZZ-Licht: 1. Amber Muehihaus, Tomboy (Schouwse R.) 221; 2. Am ber Muehihaus, Daylight Ontario's M, 217; 3. An neke de Ruiter, Bailey (Schouwse R.) 212. Z2: 1. Diana van Liere, Velibor V (Paardebloem) 208; 2. Paula Hanse, Waparisto (Schouwse R.) 193; 3. Na- dia van Schaik, Veersedam's Bo (Sé-Ros) 177. Z1: 1. Maaike Zeeveld, Daquiri (Scheldestad) 234; 2. Shirley Romer (Schouwse R.O 213; 3. Marit Lou werse (Zelma (Weelr.) 210. M2: 1. Sonja de Fei- ter, Avarella (Schouwse R.) 191; 2. Rowena Ver- kaik, Amora (Schouwse R.) 172; 3. Lilian Moer dijk, Arlinda (Z-Bev.) 161. M1: 1. Ellen van Turn hout, Conquistador (Sé-Ros) 176; 2. Patricia Reijn- houdt, Clair (Gouwe Reijers) 175; 3. Nina Tims, Dinand (Blijde RRijders) 170. Pony's Z1/Z2 cat. D: 1Melanie van Dijke, Real Yellow (Oostmoerse R.) 209. M2 cat. D: 1. Lisa Priemis, Carona (Schouwse R.) 170. Tweede proef. Paardeb klas se ZZ-Licht: 1. Amber Muehihaus, Tomboy, 220; 2. Amber Muehihaus, Daylight Ontario's M, 219; 3. Anneke de Ruiter, Bailey, 217. Z2:1. Diana van Liere, Velibor V, 204; 2. Paula Hanse, Waparisto, 198; 3. Nadia van Schaik, Veersedam's Bo, 192. Z1:1. Maaike Zeeveld, Daquiri, 238; 2. Marit Lou werse, Zelma, 223; 3. Romy Oudshoorn, Sjan Jovi- dad (Schouwse R.) 221. M2: 1. Sonja de Feiter, Avarelle, 196; 2. Lilian Moerdijk, Arlinda, 167; 3. Rowena Verkaik, Amora, 161. M1: 1. Nina Tims, Dinand, 180; 2. Patricia Reijnhoudt, Clair, 177; 3. Ellen van Turnhout, Copnquistador, 174. Pony's Z1/Z2 cat. D: 1. Melanie van Dijke, Real Yellow, 200. M2 cat. D: 1. Lisa Priemis, Carona, 167. door door Herman Heuvink RILLAND-BATH - De eerste wed strijd om het clubkampioenschap bij de Motorclub Rilland op het Scheldecircuit werd zaterdag bij de senioren gewonnen door Stefan Ha ge uit Goes en Rik Pijnen uit Oss- endrecht. Hage was duidelijk de sterkste in de klasse MX 1, terwijl Pijnen de MX 2 op zijn naam schreef. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpolomannen van DZK hebben zaterdag de strijd om de titel weer een beetje span nend gemaakt door met 4-7 te win nen bij koploper Arethusa in Oss. De DZK-vrouwen wonnen thuis met 8-1 van Njord. Scores DZK: Eline Bekkers 3, Lois van den Berg en Daphne de Jonge 2, Joy ce Piek 1 door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Adriaan Walhout was zaterdag de sterkste in de Mas saloop van Oostkapelle. De atleet uit Middelburg kwam na 15 kilome ter als eerste over de streep na 53 minuten en 48 seconden. Caroline van de Kreeke uit Serooskerke was met 1.03.21 de sterkste vrouw op de veertiende plaats overall.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66