Tjoba is het na rust kwijt voorsprong groeien De Leeuw sluit ZK af met negende zege SPORT 45 Tjoba-Sporting Trigon 22-23: Na een prima eerste helft - Tjoba leid de met 16-13 bij rust - keerden de kansen. „Hoe het kan, moet ik eens goed analyseren, maar duide lijk was dat we het na rust hele maal kwijt waren", zei coach Jou- ri van den Broeke, die in de slot- ronde nog met zijn ploeg kan af zakken naar de derde plaats. Togo-Stormvogels 10-20: Knok kend tegen degradatie nam Togo een kwartier lang het voortouw. Stormvogels liet de Goese ploeg uitrazen en greep toen met stevi ge hand de regie. De demarrage na rust (van 7-9 naar 8-16) maakte de krachtsverhouding duidelijk. Stormvogels rekent op de climax komende zaterdag. De ploeg heeft dan aan een gelijkspel tegen KVK genoeg om kampioen te worden en promotie naar de tweede klas se af te dwingen. Wint KVK, dan is die eer aan de Kapellenaren. Scores Togo: André Goossens en Mar ten Postema 3, Anouk Hazelaar en Desiree Voshart 2. Vrouwen. Hajraa-BOK 4-0 (25-2125-23 25-17 25-23): Een geflatteerde nederlaag voor BOK, dat slechts in de derde set met ruime cijfers verloor. Het uitvallen van Martine Westveer was een aderlating, hoewel Kar lijn Kole haar verdienstelijk ver ving. Bij BOK bleven te veel speel sters onder hun gebruikelijke ni veau. „Er was te weinig beleving", vond coach Hennie van Liere. „Als de tegenstander een paar punten op rij maakte, gingen de kopjes omlaag." VCN 5-Forza 3-1 (25-20 25-22 23-25 25-16): Forza zag VCN in het rechterrijtje op gelijke hoogte ko men. De thuisploeg profiteerde van een offday in de Schouwse ge lederen. Forza serveerde te lief en bleef passend in gebreke. Nadat Forza in de derde set had tegenge- scoord, gloorde er hoop op meer. Die bleek ondanks een 5-1-voor- sprong in de vierde set misplaatst. De Leeuw Sport/Triade VCT 2-WS'92 3-1 (11-25 25-22 25-21 25-18): Een aantrekkelijk duel, waarin WS'92 verzuimde om met meer punten huiswaarts te keren. Dat was vooral te wijten aan een matige pass op de service van de thuisploeg. Als het tot ral ly's kwam, trokken de Zeeuwen vaak aan het langste eind. WS'92 begon goed en overrompelde het sterk spelende Triade in de eerste set. Daarna trok de thuisploeg drie keer aan het langste eind. Ik moet het nog goed analyseren, maar duidelijk was dat we het na rust kwijt waren stand in het tweede bedrijf weer gelijk, maar een minuut later zorgde Martijn Zuidhof al voor de 1-2. Vlissingen-Colijnsplaatse Boys 4-1: Vlissingen kwam goed uit de startblokken. Khalid Saiboa nam de bal vol op zijn schoen en schoot meteen raak. Hierna zakte de thuisploeg weg en maakte Cas per Vuijk er 1-1 van. Nog voor rust zette Omar Bobouh Vlissin gen weer op voorsprong. Zeki Mayo onderschepte een terug speelbal en zorgde voor de 3-1. Yves Trinidad maakte er nog 4-1 van. Lewedorpse Boys-Hansweertse Boys 3-1: Hansweert had meer balbezit en kwam op 0-1 dankzij Ouassim Hamoudi. Na rust ging de thuisploeg goed met het windvoordeel om en werd het 1-1 door Robin Huijskens. Uit een strafschop van Marcel Rooze werd het 2-1 en Japser Verdonk kopte de 3-1 raak. In de blessure tijd kreeg Wesley den Hollander van de bezoekers nog zijn tweede gele kaart. Spui-Wolfaartsdijk 0-3: De ploeg van trainer Marcel de Nijs had meer balbezit en Spui zette daar weinig tegenover. Thijmen van der Baan opende de score en in de tweede helft verdubbelde Erik de Kok de marge. Na een blunder bij Spui was Van der Baan ook nog verantwoordelijk voor de 0-3. Heinkenszand-Volharding/SVD 4-0: Een feller Heinkenszand speelde een goede eerste helft en kwam op 1-0 en 2-0 door treffers van Jur van de Berg. Na de 3-0 van Kevin Jacobusse was de wed strijd gespeeld en produceerde al leen Sjoerd Klippel nog een doel punt. Apollo'69-Waarde 2-0: Het duel in de kelder van de vierde klasse A was pittig. De wedstrijd kende meer vechtvoetbal dan veldvoet- bal. Na rust opende Robin Korsui- ze de score voor Apollo'69 en maakte Cahit Arslanlar er 2-0 van. Zowel Apollo'69 als Waarde eindigde het duel met tien man. Zowel Kevin Savonije als Iman Noordam kreeg twee gele pren ten. Kousemaker gaf goed partij, maar in de tijdnoodfase kon hij niet ver hinderen dat De Leeuw een ster ke aanval kon opzetten. Met een offer kon Kousemaker nog wat verwarring stichten, maar in de overgang naar het eindspel pakte De Leeuw twee schijven voor sprong. Nadat de man uit Goes een tweede dam had veroverd, streek Kousemaker de vlag. Kees Rijk werd verrassend twee de in het eindklassement. De ze ventiger uit Lewedorp speelde in de slotronde in een rustige partij remise tegen Jaap Veerhoek. Kou semaker werd met een punt ach terstand op Rijk derde. Hij had evenveel punten als Veerhoek, maar had het onderlinge duel in zijn voordeel beslist. René Dusebout werd kampioen in de promotieklasse. De veteraan uit Hoogerheide verraste Jan Grim met een damcombinatie. MAANDAG 2 MAART 2015 errea VLISSINGEN - Voor overgangsklas- ser Tjoba lijkt het zaalseizoen uit te gaan als een nachtkaars. De korf balploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren gaf de winst tegen Sporting Tri- gon uit handen. In Goes was Storm vogels, de koploper in de derde klasse, Togo dik de baas. Met één punt voorsprong op KVK volgt za terdag de apotheose in het duel met die nummer twee uit Kapelle. Scores Tjoba: Dennis Broerse 7, Dirk- Jan Westmaas 6, Sharon Goedegebu- re 3, Esmee Walraven en Demi Mon- deel 2, Anoek Braam en Niels West maas 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 9, Jonathan Koets 4, Loura Kleinepier en Kristian Gabrielse 2, Angela Matthijs- se, Linda de Witte en Petra van Rijn 1. Forza-volleyballer Yuri van der Sluijs slaat een bal langs het blok van Jola. foto Dirk-Jan Gjeltema Jouri van den Broeke door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw sloot zaterdag het Zeeuws kampioenschap dammen in stijl af. Met een klinkende overwinning op Arjo Kousemaker kwam de vijftien- voudige titelhouder uit op een on gekend hoge score van achttien punten uit tien partijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65