Hubregtse zorgt voor perfecte afronding van voorwerk bij Goes Vliegende start van Zeeuwse voetbalsters beleven Zeelandia Middelburg een teleurstellend weekeinde SPORT 41 Tovaal geen partij voor kampioen Vlekkeloze zege voor Dnjepr Met de topper van komend week end tegen IFC in het achterhoofd, moest Goes gisteren 'nog even' met laagvlieger Olympia afreke nen. Dat bleek in de praktijk las tig. „Het was geen makkelijke wedstrijd", vond Jeremy Hubregt se. „Op het slechte veld was op- We waren voetballend de betere, maar creëerden nauwelijks kansen AMERSFOORT - De rugbyers van de Goese rugbyclub Tovaal liepen gisteren in Amersfoort tegen een forse nederlaag aan tegen de kers verse kampioen Eemland 2. Deze reserves van ereklasser leidden bij rust al met 32-5 en wonnen uitein delijk met 53-10. De thuisclub liep in het eerste halfuur uit naar een dikverdiende 24-o-voorsprong. Alex Vlieland bracht Tovaal terug tot 24-5. Eem land 2 bleef sterker. Bij een 46-5 drukte Vlieland zijn tweede try. bouwen lastig. We waren voetbal lend de betere, maar creëerden nauwelijks kansen. Hoewel Olym pia zo laag staat, is het geen slech te ploeg." In de 25e minuut opende Hubregt se net zoals vorige week tegen Ve- lo (3-0-zege) de score. Na amper een minuut was het alweer gelijk. „Vanaf de aftrap werd de bal di rect diep gespeeld. Iemand liep niet met zijn man mee, waardoor het al snel gelijk werd. Daar moe ten we scherper in zijn, want twee weken geleden gebeurde het ook al." Goes moest tot de 77e minuut wachten voordat er opnieuw ge juicht kon worden. Uit een vrije trap maakte Hubregtse zijn twee de van de middag. Zondag wacht de eerste echte test voor Goes dit jaar. Op sportpark Het Schenge ontvangt de ploeg IFC, dat de tweede-periodetitel opeiste. „Vanaf nu is elke wedstrijd be langrijk. We moeten zo veel moge lijk winnen. IFC is een heel sterke ploeg. Een elftal om rekening mee te houden. Eerder dit sei zoen bewezen we dat we ze kun nen verslaan. Dat moet nu weer kunnen. We gaan met een goed gevoel die wedstrijd in." DNJEPROPETROVSK - Dnjepr Dn- jepropetrovsk heeft gisteren in de Oekraiense voetbalcompetitie een ruime zege geboekt voor eigen pu bliek. De tegenstander van Ajax in de Europa League op 12 en 19 maart versloeg middenmoter Volin Loetsk met 5-0. Bij rust leid de de nummer drie al comforta bel door goals van Jevhen Konop- lianka en Pavlo Ksonz. Vijf minu ten na de hervatting beslisten Ni- kola Kalinic, Andrej Bliznitjensko en Roman Zozoelja de wedstrijd. strijd open. Abdoe Abdenbi vond Pattinama, die de doelman om speelde en vervolgens twee verde digers in de luren legde: 1-0. Rond de rust maakte JOS de mees te aanspraak op een doelpunt, maar uit corners en in een één-te gen-éénsituatie kwam Van Bel- zen telkens als winnaar tevoor schijn. Vervolgens speelde Vlissin gen de wedstrijd kundig uit. Na een uur kopte Etiënne Mallie op de lat. Een kwartier later gooide Pattinama de wedstrijd vanaf elf meter in het slot. Pennings wond zich kort voor tijd nog even op. Verdediger Dan iel Jansen liet zich uit zijn tent lokken bij een overtreding en maakte een slaande beweging. Rood was zijn straf. „Bij zo'n si tuatie moet je meteen weglopen. In de rust hebben we het er nog over gehad. Een gewaarschuwd mens zou voor twee moeten tel len, hè? Daar kan ik me boos over maken." Zeelandia Middelburg had in de topper tegen Uno Animo een vlie gende start en leidde na amper tien minuten al met 2-0. In de vijf de minuut mocht Jarreau Manu- huwa van elf meter raak schieten nadat Gennaro Eikenhout in het strafschopgebied onderuit was ge haald. En in de negende minuut kopte Eli Wattimena uit een cor ner fraai raakt bij de tweede paal. Daarna werd het een wedstrijd met vooral veel strijd. Zeelandia Middelburg bleef goed op de been en stond ook verdedigend zijn mannetje. In de tweede helft had het duel een tweede strafschop nodig om opnieuw tot leven te komen: 2-r. In de hectiek die die tegentreffer tot gevolg had, wankelde Zeelan dia Middelburg een aantal keren en was het aan doelman Freek van der Maas te danken dat de voorsprong van de Middelburgers niet verloren ging. Tien minuten voor tijd zorgde invaller Daniel Wissel voor de beslissing: 3-1. HW'24-Sarto 1-3: Jasper Sulmon pende binnen een kwartier de sco re voor HVV'24, maar nog voor rust sloeg Sarto dubbel zo hard te rug via Tim van Bladel (ï-r) en Jor- dy Warnars (1-2). Kort voor tijd maakte Niek Wilborts aan de laat ste Hulster illusies een einde. Smerdiek-WIJ 1-4: De thuis ploeg maakte veel fouten en die werden keihard afgestraft door een goede tegenstander. Na een 4-0-achterstand liep Smerdiek achter de feiten aan en kon alleen Colinda van der Steen nog een eretreffer maken. „Een nederlaag kan altijd, maar de manier waarop we verloren hebben, was volledig aan ons zelf te wijten. WIJ ging slimmer met de omstandigheden om en profi teerde van onze onkunde", stelde coach Servaas Brouwer van Smer diek na afloop. Sporting'70-Oostkapelle 6-1: Oostkapelle had in Utrecht een complete offday. Na een 4-0-rust- stand maakte Lynn Schalkwijk 4-1. „We kregen daarna nog kan sen, maar het scoren is en blijft een issue bij ons", luidde het kor te commentaar van trainer Ilona Stouthamer van Oostkapelle. IJzendijke-Berkel 0-1: De teams waren aan elkaar gewaagd. In het eerste bedrijf kreeg IJzendijke kan sen op 1-0. Het bleef 0-0 en na een foutje werd het o-r voor Ber- kel. Na rust ging het nog steeds gelijk op en kregen beide elftallen mogelijkheden op een doelpunt. „We hadden een puntje verdiend, maar dan moeten we wel een doelpunt maken en dat deden we niet", zei coach Guust van de Vel de van IJzendijke. MZC'11-UDO 0-4: MZC'11 speel de met veel inzet, maar kwam voetballende kwaliteiten tekort. Persoonlijke fouten werden afge straft. „We geven het niet op, maar we gaan het niet redden. Voor deze jonge ploeg is het beter om een klasse lager te spelen. Nu willen we het seizoen zo goed mo gelijk uitspelen", zei een realis tische coach Walter de Jonge na afloop. MAANDAG 2 MAART 2015 door Len Wolters COUDA - In 2015 heeft zondag-eer steklasser Goes nog altijd geen punt verspeeld. De uitwedstrijd te gen nummer twaalf Olympia ver liep moeizaam, maar werd uiteinde lijk toch met 1-2 gewonnen. Je remy Hubregtse kroonde zich tot matchwinnaar door beide treffers voor zijn rekening te nemen. Jeremy Hubregtse zij n energie Josimar Pattinama (rechts) schiet met links de bal in het doel van JOS. Daarmee komt Vlissingen halverwege de eerste helft op voorsprong tegen de Amsterdammers, foto Lex de Meester door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg verstevigde gisteren alsnog zijn eerste plaats in de tweede klas se E van het zondagvoetbal. Een week na de 3-1-nederlaag tegen SC 't Zand werd op eigen veld num mer drie Uno Animo verslagen: 3-1. Nummer twee Jeka speelde 1-1 tegen RKTW. door Robin Hamelink VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbal sters beleefden een slecht weekein de. Alle eersteklassers gingen on deruit. Smerdiek verloor met 4-1 van WIJ. Sporting'70 was met 6-1 te sterk voor Oostkapelle en Ber- kel versloeg IJzendijke met 1-0. In de tweede klasse was MZC'11 geen partij voor UDO uit Oegst- geest (4-0) en de ploeg moet vre zen voor degradatie. De Zeeuwse eersteklassers blijven onder de maat. IJzen dijke, Smerdiek en Oostka pelle verliezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63