Driepunter ontglipt RCS in slotminuut Luctor'88 biedt Patrijzen de helpende hand 40 SPORT HOOFDKLASSE A ZONDAG Josimar Pattinama wijst Zeeuwse hoofdklasser opnieuw de weg naar de winst: 2-0 tegen JOS. Clinge-RCS 1-1: Vooraf had Clin- ge-trainer Marco van Vlierberghe aangegeven dat het in de strijd om lijfsbehoud belangrijk was juist deze wedstrijd te winnen. Zijn ploeg leek dit goed te hebben opgepakt, want al in de eerste mi nuut was er een opgelegde kans voor Thomas Leegwater die zijn stiftbal echter naast het doel zag gaan. Na deze flitsende start ont wikkelde de wedstrijd zich tot een echt degradatieduel, waarin pas vijf minuten voor tijd de sco re werd geopend door Mike van Schaardenburg: o-i voor RCS. In de laatste minuut maakte Domé- nique de Burger vanaf de stip ge lijk: 1-1. Breskens-Unitas'30 0-2: Breskens had in het eerste halfuur pech dat zowel Ned de Looze als Johnny de Jaeger zijn inzet naast het doel zag gaan. Het laatste kwartier van het eerste bedrijf kwamen de be zoekers meer opzetten, iets dat zij na de pauze nog verhevigden. Uit een mooi opgezette aanval open de Reardon Tujeehut in de zestig ste minuut de score: 1-0. De thuis ploeg kwam niet meer onder de druk vandaan en met nog een kwartier te gaan bepaalde Mat- thijs Broos de eindstand op 2-0. Internos-RIA W. 4-0: In deze wedstrijd tussen twee middenmo ters opende Sven van Zwam na een halfuur de score voor Inter nos: 1-0. Een kwartier na rust te kende Mike van Oort de 2-0 aan en bij RIA wist men dat het moei lijk zou worden hier nog een punt te behalen. De ploeg pro beerde nog wel, maar zag Patrick Schalk met twee treffers de eind stand op 4-0 brengen. Terneuzen-Hoeven 0-1: In de extra tijd van een zeer matige eer ste helft profiteerde Jens Wirix van wat slordigheidjes achterin bij Terneuzen: 0-1. Na rust waren er twee goede kansen voor Ter- neuzenaar Can Kiran, die de eer ste keer verkeerd timede en bij de tweede kans de doelman redding zag brengen. Dat deed aan de an dere kant ook Dennis Wonder- gem oog in oog met een Hoe ven-speler waardoor het 0-1 bleef. BSC-Philippine 2-1: Binnen twin tig minuten keken de bezoekers al tegen een 2-0-achterstand aan. Tegen het einde van de eerste helft voorkwam de onderkant van de lat dat BSC nog verder uit liep. Met nog ruim een kwartier op de klok kwam de thuisploeg met tien man te staan door een ro de kaart wegens het neerhalen van invaller Maarten van Hecke. In de extra tijd werd echter ook Ruben van der Meulen vroegtij dig richting douches gestuurd zo dat het weer tien tegen tien was. Kort hierna bepaalde Jorden Ta- kiddine de eindstand op 2-1. VLISSINGEN - Josimar Pattinama is de thermometer van Vlissingen. Als Vlissingen draait, draait Patti nama. Als Vlissingen niet draait, draait Pattinama niet. De aanvals leider werd gisteren tegen JOS weer op zijn wenken bediend. Hij maakte de twee doelpunten waar mee Vlissingen in de race blijft voor het kampioenschap in de hoofdklasse van het zondagvoet bal (2-0-zege). „De echte vorm is er nog niet bij ons", erkende matchwinnaar Pat tinama, „maar die is wel aan het terugkomen." Trainer Ruud Pen- nings: „De energie die we van daag in de wedstrijd hebben ge legd, ontbrak de voorgaande wed strijden." Pattinama: „Als team moeten we dat extra stapje willen zetten." Pennings: „Als we dat KARAKTERISTIEK niet brengen, zijn we ook maar een middelmatig ploegje." En zo plaatsten Pattinama en Pen nings de doelpunten van 'Pati- goal' in een breder perspectief. De kroonschutter heeft zijn 22 doelpunten in zeventien duels al leen maar kunnen maken door het werk dat in zijn schaduw wordt verricht. De terugkeer achterin van Ferry Alfons scheelt bijvoorbeeld een slok op een borrel. De routinier stuurt en corrigeert met zijn mond en zijn voeten. Zonder hem verloor Vlissingen direct na de winterstop van Magreb (1-3) en speelde gelijk tegen De Zoua- ven (2-2). Mét hem hield Vlissin gen gisteren voor het eerst sinds begin december weer 's de nul. Daarnaast bood de afwezigheid van een aantal krachten Geraldi Geerman zijn eerste basisplaats. Hij moest de linkerflank bestrij ken en lokte een kwartier voor tijd de strafschop uit waaruit Pat tinama de rustgevende 2-0 op het scorebord bracht. Pattinama: „Bin nen de selectie doen we niet veel voor elkaar onder. Geraldi is daar van het bewijs." Pattinama weet wat hij heeft bij Vlissingen. En dat geeft hij niet zomaar op. De lokroep van top- klasser Hoek was de laatste maan den aantrekkelijk. „Ik stond er voor open", zei hij gisteren. „Maar hier bij Vlissingen heb ik te veel voordelen: ik kan blijven zaalvoetballen, ik kan op de fiets naar de training en ik speel met mijn vrienden. Dat wil ik niet kwijt." En het zal je maar gebeuren dat Hoek naar de hoofdklasse degra deert en Vlissingen naar de top- - klasse promoveert. „Dan zou ik wel een paar keer wakker schrik ken", zei Pattinama met een bre de grijns. Door de zege op JOS doet Vlissingen nog volop mee voor het kampioenschap. „Het gaat tussen vijf ploegen, maar het is nog ver." Pennings constateerde tevreden dat zijn ploeg weer langzaamaan de trekken krijgt van voor de win terstop: energiek en doeltreffend. Goed was het tot de openingsgoal niet. Pennings noemde het aftas ten, in de praktijk betekende het veel balverlies aan weerszijden waardoor de bal pijlsnel van voor naar achter flipperde. JOS-spits Thierry van de Kooye glipte in die fase gevaarlijk langs doelman Joan van Belzen en basis debutant Geerman kopte een cor ner glashard voorlangs. In de 26e minuut brak Vlissingen de wed- Oostburg-Patrijzen 1-2: Na een gelijk opgaand begin kopte Ri chard Hardenbol in de dertigste minuut fraai de 0-1 binnen. Oost burg was hierdoor even van slag en vijf minuten later verdubbelde Raymond Rovers deze voor sprong: 0-2, tevens de ruststand. De tweede helft liet een totaal an der Oostburg zien, dat in de eer ste tien minuten drie opgelegde kansen opleverde. Arjen Versluijs en Sander de Dobbelaere misten echter en alleen Davy Maes toon de zich trefzeker: 1-2. Ook hierna bleef Oostburg aandringen, ter wijl de bezoekers loerden op een uitval. Luctor'88-Steen 2-2: In een wed strijd met twee gezichten hanteer den de bezoekers voor rust met de wind in de rug veelal de lange bal, wat voor hectische taferelen zorgde in de verdediging van Luc tor'88. Kenneth Triest profiteerde van een uitglijder door de 0-1 aan te tekenen, waarna Jannick Rent meester uit een hoekschop gelijk maakte: 1-1. Op slag van rust bracht Ricardo van Trappen Steen opnieuw aan de leiding: 1-2. De tweede helft was voor de thuis ploeg die met verzorgd voetbal op zoek ging naar de 2-2. Ondanks de nodige kansen viel deze pas kort voor tijd toen Jeroen Kedde een voorzet op maat gaf aan Rut- ger van Rossum die raak kopte. Biervliet-Schoondijke 4-3: De thuisploeg speelde een moeizame wedstrijd tegen de hekkensluiter die in de 22e minuut via Nouredi- ne Zaha de score opende: 0-1. Via een eigen doelpunt van Barry Hae- rens en een treffer vanaf de stip door Erik Adam werd het nog voor de pauze 2-1. Na de rust kwa men de bezoekers langszij via Za ha (2-2), waarna Ferco van der Hooft en Derek de Booij de marge op twee brachten. Met zijn derde treffer zorgde Zaha voor 4-3. Vogelwaarde-Aardenburg 2-0: Na een halfuur opende Rens de Dijcker de score. Na rust drongen de bezoekers meer aan, maar wa ren de beste kansen voor Vogel waarde. Tien minuten voor tijd bezorgde Rick Moens zijn ploeg de tweede seizoenszege: 2-0. Hontenisse-IJzendijke 3-0: Bin- nen twintig minuten was Kris van Meele twee keer de aangever en waren Niek Maerman en Tom Rijk degenen die de trekker over haalden: 2-0. Kort hierna kregen de bezoekers een prima kans op de aansluitingstreffer, maar doel man Rico de Veld toonde zich de sterkste in duel met Sander van Buren. Nog voor rust was de wed strijd beslist toen Dennis Malcon tent de bal op aangeven van Tom Rijk keihard binnenschoot: 3-0. Sluiskil-Koewacht 2-3: De thuis ploeg die met zeven invallers in de basis begon, zag hoe Jeffrey Buijze de score opende namens Koewacht: 0-1. Nog voor rust bracht Micky Imandt de stand in evenwicht: 1-1. Ook in de tweede helft toonde Buijze zich trefzeker (1-2), waarna even later doelman Jelle Bonte vanaf elf meter de 1-3 aantekende. Kort voor tijd mocht ook Micky Imandt een strafschop nemen en hij maakte evenmin een fout: 2-3. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het was gisteren geen vetpot voor de zes Zeeuwse ploe gen in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Alleen Clinge en RCS hielden een punt over aan hun onderlinge treffen (1-1). Terneuzen verloor met minimaal verschil van Hoeven (0-1), net als Philippine van BSC (2-1). Grotere nederlagen waren er voor Breskens (0-2) en RIA W. (4-0). Vlissingen hervindt door Rudy Boogert Vlissingen-JOS 2-0 (1-0). 26. Josi mar Pattinama 1-0, 74. Josimar Pat tinama 2-0 (strafschop). Scheids rechter: M.A. Wesdorp (Rotterd- dam). Rode kaart: 86. Piet Moun- oury (verzorger JOS), 87. Daniel Jansen (Vlissingen). Gele kaart: Ab- doe Abdenbi (Vlissingen), Thierry van der Kooye, Raynick Damasco (JOS). Aantal toeschouwers: 250. Vlissingen: Joan van Belzen; Quin- cy Gooding, Ferry Alfons, Milton Roemeratoe, Daniel Jansen; Tho mas Ragut; Etiënne Mallie, Salim Ben Sellam (81. Joost de Kubber), Geraldi Geerman (90. Khalid El Hattach); Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Patrijzen liep gisteren in de vierde klasse A van het zondagvoetbal via een 2-1 -zege in Oostburg twee punten uit op Steen, dat bij Luctor'88 niet verder kwam dan een 2-2-gelijk- spel. Biervliet klom naar de derde plaats via een 4-3-overwinning op Schoondijke. Koploper Patrijzen zag de marge met achter volger Steen gisteren groeien tot drie pun ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62