DFS blijft met negen man overeind FC Axel: en dat is veertien SPORT 39 Ricky de Klerck bezorgt Vosmeer belangrijke zege ken. Volgens hem kwam die ze vende competitietreffer trouwens niet alleen Clinckemaillie, maar ook zichzelf toe. „Ik zette het twee minuten daarvoor om", wees hij naar de wijziging die hij na een kwartier doorvoerde om Clinckemaillie niet meer achter spits Sam De Munter maar aan de linkerflank te posteren. „Dat is een talent dat ik heb. Ik lees de wedstrijd en wijzig dan tij dens de wedstrijd ook nog wel eens wat zaken. Voor mij is dat iets simpels op dat moment. Maar het moet nog wel tot uitvoering worden gebracht natuurlijk." Dat deden Nick de Groote - die de voorzet gaf - en Clinckemaillie - die de bal in twee instanties in het doel werkte - dus al snel. Een klein kwartier na rust verdubbel de De Munter de voorsprong, na een blunder van doelman Ri chard van Nieuwkoop. Hij liet een vrije trap van De Groote los, waarna de spits de bal vrij voor het binnentikken had. Binnen enkele minuten verzorg de Martin van Eeuwijk echter al weer de aansluitingstreffer, waar na er volgens Verhoene tweespalt ontstond: doordrukken of tegen houden. „Rijnsburgse Boys had toen even de overhand en dat re sulteerde in een makkelijke 2-2." Want de ploeg uit Rijnsburg zet te de organisatie achterin met een snelle vrije trap schaakmat, waar na verdediger Renee Troost als - om in schaaktermen te blijven - het pennende stuk de trekker overhaalde. „Daarna zag je ineens dat er wel jongens opstonden", doelde Verhoene onder anderen op Clinckemaillie, die zaterdag net als Lionel Fitsch zijn verbinte nis met Hoek verlengde. Want bij een misser van De Groote, die de bal van dichtbij over schoot, stond Clinckemaillie er eigenlijk nog beter voor; in bles suretijd zag hij hoe invaller Kyle Doesburg een voorzet van hem met een flinke mispeer van twee meter voor het doel verprutste. „Ik heb dan ook een verliesgevoel" uitte Clinckemaillie zijn teleur stelling summier. Net als Richard van Nieuwkoop, die met een siga ret in zijn ene hand en zijn ande re hand in zijn haar de deceptie van het gelijkspel verwerkte. Maar net als diens trainer hield ook Verhoene het vizier op de toe komst. „De komende weken zijn cruciaal", doelde hij op de duels met Genemuiden en Ajax. VLISSINGEN - Vosmeer deed goede zaken in de onderste regionen van de vijfde klasse van het zon dagvoetbal. De ploeg won met 1-0 van Groede. Ricky de Klerck was twee minuten voor het einde de gevierde man bij Vosmeer. Vosmeer-Groede 1-0: Groede had in de uitwedstrijd recht op minimaal een punt, maar kwam bedrogen uit. Na een o-o-rust- stand trok Vosmeer met 1-0 aan het langste eind. De Zeeuws-Vlamingen hadden zowel voor als na de rust een veldoverwicht, maar slaagden er ondanks een handvol kansen niet in om dat in de score tot uiting te brengen. Toen iedereen zich al verzoend had met een o-o-gelijkspel for ceerde Ricky de Klerck twee mi nuten voor tijd de de beslissing voor de thuisclub: 1-0. 1-1. Nieuwenhoorn-DFS 3-3: DFS speelde een goede eerste helft en kwam op 0-1 vanaf elf meter door Delano Westerik. Hij maakte ook de 0-2. Na de 1-2 bracht Wouter van de Berge de marge weer op twee treffers. In het tweede bedrijf kreeg DFS kansen op 1-4, totdat doelman Ke vin Verboom rood kreeg en het 2-3 werd uit de strafschop. Toen kon ook Mark de Feijter vertrek ken en werd het alsnog 3-3. In de allerlaatste seconde liet DFS nog een grote kans op de 4-3 liggen. Kruiningen-Duiveland 1-3: De thuisploeg trof de paal en aan de andere kant profiteerde Masoud Osmanie van een verdedigings- fout. Voor rust kopte Ronald Zwa ger de 0-2 in het doel. Een prachti ge vrije trap van Matthijs van Lie- re bracht de spanning terug in de wedstrijd. Dit duurde echter niet lang, want meteen daarop werd het 1-3 door Reinier Looij. Kogelvangers-Smerdiek 4-0: Uit een vrije trap opende Jos Knook de score voor Kogelvangers. Het bleef lang bij 1-0, totdat Sietse Vis- sers er 2-0 van maakte. Hierna gaf Smerdiek het weg en zorgde Nic ky Messer met twee treffers voor een 4-0-eindstand. ZSC'62-De Fendert 1-1: De bezoe kers speelden vol op de aanval en ZSC deelde af en toe een spelden prik uit. Na tien minuten kwam de bal pardoes voor de voeten van Robin Provoost en die zorgde voor 1-0. Tien minuten voor tijd kreeg De Fendert loon naar wer ken en liet Nick Krijnen de gelijk maker aantekenen. ZSC kreeg hierna nog kansen op de winnen de goal. Noad'67-Krabbendijke 1-1: In een pittige wedstrijd kreeg Marvin Quist van Noad'67 voor rust rood. Met een man minder kwam de thuisploeg wel op 1-0 dankzij een treffer van Danny Steijn. Noad hield de gelederen hierna geslo ten en Krabbendijke kwam er niet door heen. Toch viel de 1-1 nog. Danny Weber verzilverde een strafschop. Kapelle-Arendskerke 1-1: Robin Boogaard opende na goed werk van Marco den Deurwaarder voor Kapelle de score. In de 43e mi nuut gaf Michiel Bouwman het laatste zetje na een kopbal van Jo- chem van Wallenburg over zijn ei gen doelman. Dat betekende de 1-1. Na de pauze was Arendskerke via Justin le Conté dicht bij de ze ge, maar had ook Kapelle via Den Deurwaarder nog een kans op de overwinning. Nieuwdorp-De Noormannen 4-1: De eindstand was al bij rust bereikt. Teun Rentmeester open de het bal en in de elfde minuut zorgde Mark Minderhoud voor de 1-1. In de zestiende minuut scoor de Rentmeester opnieuw en zon der groots te voetballen liep Nieuwdorp door twee goals van Janick van As uit naar 4-1. Wemeldinge-Yerseke 0-3: In de tweede minuut kwam Yerseke door een eigen doelpunt van Christian Bras op 0-1. Via Arjen de Koeijer, die profiteerde van een verkeerde terugspeelbal, werd het na een half uur 0-2. In de 55e minuut kreeg Wemeldinge-speler Richard Schouwenaar zijn twee de geel. Na een uur bepaalde De Koeijer de eindstand op 0-3. VCK-FC Axel 0-1: FC Axel profi teerde na een kwartier van een verkeerde terugspeelbal aan VCK-kant. Ivo Verstraeten nam het presentje van Simon Voet in ontvangst: 0-1. Via Urmeion Mar- tis was FC Axel kort voor rust nog dicht bij de 0-2. VCK kreeg na rust via Luc Mar tens en Stefan Wielemaker kan sen op de verdiende 1-1, maar die bleef uit. Veere-Nieuwland 0-1: In een slechte eerste helft kreeg Nieuw land de beste kansen. Veere had in de 67e minuut via Frank Dek ker een grote kans op de 1-0, maar hij schoof de bal naast. Lorenzo de Groot raakte in de 75e minuut nog de lat, maar drie minuten la ter tekende Richard van der Schoor na een uitval voor de eni ge goal van het duel. Serooskerke-MZVC 1-0: MZVC had zeker een punt verdiend, maar Serooskerke-doelman Jordy Suurmond bleek een sta-in-de-weg. Via Patrick Joos- sens had MZVC al op 0-1 kunnen staan, voordat Serooskerke via Maikel Simonse in de 38e minuut aan de 1-0 kwam. Na rust was MZVC met tegenwind de betere ploeg. Domburg-Walcheren 3-3: Mauri ce Bernard zorgde voor 1-0. Wal cheren kwam vervolgens via Lois Spelier op gelijke hoogte 1-1. Via Wouter de Visser werd het voor rust nog 2-1. Pas in de 81e minuut maakte Daryl Hollander de 2-2 van en twee minuten later teken de Bart Chermin na een uitval voor de 2-3. Martijn Minderhoud zorgde in een spannende slotfase alsnog voor de gelijkmaker: 3-3. MAANDAG 2 MAART 2015 mi Rijnsburgse Boys is in achtervolging op aanvaller Nick de Groote van Hoek. foto Peter Nicolai door Robin Hamelink VLISSINGEN - DFS leverde in de der de klasse B van het zaterdagvoet bal een knappe prestatie. De ploeg uit Burgh-Haamstede kreeg in de tweede helft twee keer rood en haalde uiteindelijk met negen man een punt tegen Nieuwenhoorn: 3-3. Duiveland was met 3-1 te sterk voor Kruiningen en Smerdiek verloor met 4-0 bij Kogelvangers. De duels ZSC'62-De Fendert en Noad'67-Krabbendijke eindigden in ln de derde klasse B maakte DFS het nummer twee Nieu wenhoorn lastig. Het werd 3-3 door Klaas Verspoor VLISSINGEN - En dat is veertien. Zo redeneerde FC Axel in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. VCK was tegen de koploper dicht bij een resultaat, maar uiteindelijk werd het door de 0-1 in Koudeker- ke toch de veertiende Axelse zege op rij. Nieuwland (1-0 bij Veere) en Serooskerke (1 -0 tegen MZVC) wonnen met dezelfde cijfers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61