Marathonschaatsers Dinja van Liere zet op NK ongeslagen sluiten seizoen af reeks met Duvals Capri Sonne voort 0 J* 66 Judo brengt je normen en waarden bij waar je je hele leven wat aan kunt hebben. 50 SPORT 1 Nederlandse topjudoka geeft clinic voor de jeugd 3 OOST-SOUBURG - Judoka Roy Meyer heeft er sinds zaterdagmid dag weer een paar honderd fans bij. De Bredase nummer zeven van de wereldranking hield in de dojo van Sportschool Geelhoed met groot enthousiasme een cli nic voor de judojeugd en stal de harten van alle aanwezigen. „Het is mijn passie", verklaarde de 'Small Giant' na de eerste foto- en signeersessie zijn natuurlijke gemak om met de jonge kinderen om te gaan. Alle clinicdeelnemers mochten na afloop in de rij voor een meet greet met de man die volgend jaar in Rio de Janeiro op de Olympische Spelen uit zal ko men. Voor ieder kind had de nog maar 23-jarige Meyer een vriende lijk woord, een dikke glimlach en een handtekening over. Ook mochten alle deelnemertjes op de foto met de 118 kilo spieren. De laatste in rij kreeg dezelfde vrien delijke behandeling als de aller eerste. „Ik vind het belangrijk om de kin deren te inspireren", zei Meyer. Getuige zijn biografie op zijn ei gen website heeft hij zelf veel te danken aan het judo. „Het brengt je normen en waarden bij waar je de rest van je leven wat aan kunt hebben. En daarnaast houd ik van kinderen." Dat laatste was overduidelijk. On danks zijn bijnaam 'Little Giant' is Meyer een indrukwekkende ver schijning. Klein is hij zeker niet en in zijn aanwezigheid kun je ook heel makkelijk de neiging on derdrukken om ruzie met hem te maken. Toch wist hij bij de jong ste judoka's de juiste snaar te ra ken. Hij blies ze, als de grote boze wolf, allemaal om en als hij de op dracht gaf om te rennen als hij zong, bracht hij zijn eigen versie van K3's 'Alle Kleuren' ten geho re. Vast niet de muziek die hij op de terugweg in de auto draait. „De filosofie dat je door het judo wat kunt bereiken wil ik graag uit dragen", vertelde Meyer. „Ik vraag ze ook om filmpjes naar me op te sturen. Dan is het toch prachtig als zo'n kind een videootje stuurt waarin het een techniek gebruikt die ze in mijn clinic geleerd heb ben." Hoe leuk de kinderen het vonden bleek na de signeersessie, toen de negenjarige clinic-deelnemer Chiel Hermsen met de handteke ning van Meyer de kantine bin nenliep en spontaan de leiding van Sportschool Geelhoed meld de dat ie het 'heel erg leuk' had ge vonden. Had hij het ook niet een beetje spannend gevonden, judo ën met zo'n grote man? „Nee hoor, helemaal niet", was het ant woord van de negenjarige. „En de foto komt op mijn slaapkamer te hangen, tussen de vaantjes." Na een snel broodje was het voor Meyer tijd voor de tweede groep, van twaalf tot achttien jaar. De ju doka wist ook die groep, met een andere aanpak, te boeien. Het werd een serieuzere training, maar nog steeds met dezelfde vriendelijke aanpak. Wel was het speelse eraf. De zwaargewicht de monstreerde verschillende tech nieken. Bij de ene refereerde hij aan de onlangs overleden Wim Ruska, bij een andere aan wed strijden van zichzelf. „Hier heb ik aardig mee kunnen scoren. Ook in Abu Dhabi, tegen een Rus van 2.16 meter lang." Roy Meyer krijgt inmiddels veel aanvragen voor clinics. „Maar ik kan ze niet allemaal honoreren. Het moet een beetje in mijn trai ningsschema passen en het moet me ook aanspreken." De clinic in Oost-Souburg werd bekostigd door Stichting Judo Zeeland. „Uit opbrengsten van de Grote Clubac tie", aldus Ronald Kalkhoven, de penningmeester van die stich ting. „We proberen de leden te sti muleren om loten te verkopen door te werken met stapelprijzen. Hoe meer je verkoopt, hoe meer je er zelf voor terug krijgt." Zaterdag leverden die inspannin gen voor honderd jonge judoka's een unieke middag op met een in spirerende Roy Meyer. De winnaar van de Alternatieve Elfstedentocht heeft de laatste twee marathons op kunstijs be wust laten schieten. „Het lijf was er klaar mee", verklaarde hij giste ren die keuze. „Met alle pijntjes van de grote inspanningen op het natuurijs was het niet verstandig om door te schaatsen. Daarbij komt dat de jongens die niet naar Zweden zijn geweest nog zoveel snelheid hebben op kunstijs, dat je toch niks meer kunt klaarma ken. Dus voor mij was het einde seizoen." Jongere broer Niels reed in Am sterdam wel mee en eindigde als elfde. Daardoor behaalde de schaatser van A-ware/Fonterra de veertiende plek in het algemeen klassement na zestien marathons. Erwin werd daarin 34e. Ingmar Berga, ploeggenoot van Niels Mesu, won de afsluitende wedstrijd zaterdagavond. Tweede werd Simon Schouten, derde Jor- rit Bergsma. Bij de vrouwen ging de zege naar Mariska Huisman voor Francesca Lollobrigida (twee de) en Foske Tamar van der Wal. Van Liere nam zaterdag in het eer ste onderdeel van de wedstrijd re soluut de leiding en stond die gis teren niet meer af. In de kür op muziek kreeg ze met haar zwarte hengst een score van liefst 79,667%. Met de 76,360 van zater dag leverde dat een gemiddeld percentage van 78,014% op. Stephanie de Frel uit Koewacht eindigde met Winston als zeven de. Het was de zoveelste zege van Dinja van Liere met Capri Sonne. De Bevelandse kon zich gisteren niet herinneren wanneer ze voor het laatst niet won met de Rho- dium-zoon. En dat terwijl de acht jarige hengst momenteel voor na geslacht moet zorgen. Hengsten zijn dan vaak onrustig, maar niet Capri Sonne. „Er valt weinig van te merken", aldus Van Liere. De amazone gaat met haar paard nu toewerken naar de Grand Prix, het allerhoogste niveau. Van Liere eindigde eerder op de dag als tweede in de klasse ZZ Zwaar. Ze nam zaterdag een klei ne voorsprong op Theo Hanzon met het paard Helena van 't Goor- hof. Hanzon reed gsiteren echter een uitstekende kür op muziek, waarmee hij de titel greep. Zijn optreden werd beloond met 76,708%, dat van Van Liere met 70,833%. Daarmee maakte Han zon de geringe achterstand die hij zaterdag opliep meer dan goed. Van Liere won nog een tweede wedstrijd. In de klasse voor rui ters en amazones tot 25 jaar was ze met Hexagons Roumanda het sterkst. Met de zeventienjarige merrie haalde ze een score van 70,12%. Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke (W) werd met True- manda vierde met 66,78%. In deze klasse werd geen nationale titel vergeven. Meyer wil de jeugd inspireren door Willem Adriaansens Roy Meyer tijdens zijn clinic in Oost-Souburg tussen de jongste judoka's, foto Lex de Meester Roy Meyer door Willem Adriaansens AMSTERDAM - De marathonschaat sers hebben zaterdagavond in Am sterdam de laatste wedstrijd van de KPN Marathon Cup gereden. Mét Middelburger Niels Mesu, die elfde werd, maar zonder zijn broer Erwin. door Koen de Vries ERMELO - Dinja van Liere van Stal Hexagon uit Schore heeft op het NK indoordressuur in Ermelo de na tionale titel op het onderdeel Lich te Tour gegrepen. Met haar paard Duvals Capri Sonne was ze een klasse apart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50