in trainingsloop' verjongingskuur Belgische dressuuramazones heersen in Axelse Beatrixhoeve 66 Dancer is een paard met veel potentie, maar niet de makkelijkste. Hij is nogal kijkerig SPORT 47 goed voor Luctor 0 Erwin Harmes is heer en meester in de halve marathon van Axel. Bij de vrouwen is de Belgische Sofie Claus het snelst. AXEL - Erwin Harmes heeft zich dit jaar één doel gesteld als het op langeafstandslopen aankomt. Op 12 april wil de atleet uit Middel burg een goede prestatie neerzet ten in de marathon van Rotter dam. Aan die wedstrijd is het Ne derlands kampioenschap verbon den en daar wil Harmes op het erepodium eindigen. In de voorbe reiding liep de Walcherse hardlo per zaterdag de Transportbedrijf Jasperse halve marathon van Axel. Op de Zeeuws-Vlaamse wegen won hij met niet minder dan zes minuten voorsprong op zijn naas te concurrenten. „Het was zwaar vandaag", waren zijn eerste woorden na zijn finish in de Sportlaan van Axel. Vooral de harde wind in de polders had zwaar gewogen en zorgde voor een tijd die twee minuten boven zijn, overigens ook winnende, tijd van vorig jaar lag. Nu won Harmes in 1.13.25. „Omdat de rest van de deelnemers niet kon vol gen, heb ik de wedstrijd alleen moeten maken. Constant heb ik last van de wind gehad en dat maakte het erg zwaar voor me", al dus Harmes, die gelet op de om standigheden wel tevreden was. Om zijn doelstelling waar te ma ken, wachten hem nog zware trai- ningsweken, weet hij. „Bij de ma rathon van Amsterdam finishte ik vorig jaar als vierde Nederlander, maar in die race stonden niet alle sterke Nederlanders aan de start. Het wordt sowieso al moeilijk en als die mannen er in Rotterdam ook nog eens bij zijn, zal ik nog extra goed voorbereid moeten zijn", vertelde hij. Voor de zege in de wedstrijd in Axel was Harmes' vorm dus ruim voldoende. Hij wilde snel starten en kijken of hij dat hoge tempo vast kon houden. „Ik ga proberen om de eerste kilometers te lopen in 3.10 tot 3.20. Daarna is het af wachten wat de omstandigheden zullen zijn", beschouwde hij voor. Dat hij dat niet helemaal kon waarmaken, kwam wellicht ook doordat hij niet de tegen stand kreeg waarop hij had gere kend. „Mijn concurrenten heb ik amper gezien. Ze waren snel uit het zicht verdwenen, waardoor ik het dus helemaal alleen heb moe ten doen." Bij die achtervolgers was onder anderen Mark Verhage van de par tij. De Zaamslagse atleet had meer inhoud dan vooraf verwacht mocht worden. „Ik kon in m'n groepje redelijk volgen. Er werd goed samengewerkt zodat we wel bij elkaar bleven. Alleen in de laat ste kilometers viel het wat uit el kaar maar ik bleef goed lopen. Een gevolg waarschijnlijk van be hoorlijk veel trainen. Maar ik heb vanmorgen nog moeten werken waardoor ik hier niet op had gere kend", stelde Verhage, die uitein delijk derde werd achter de Belg Maarten Vandersteen uit Lovende- gem. Bij de vrouwen ging de zege naar België. Sofie Claus liep al haar te genstanders op achterstand. Ca thy Poppe uit Terneuzen, volop in voorbereiding op de Marathon Zeeuws-Vlaanderen op 18 april, liep naar een verdienstelijke der de plaats. ondanks dat het een training sloop was, wilde ik die toch graag winnen. Dus heb ik aan mijn doel stelling voldaan", meende Pleijte, die er ook nog over denkt om mee te doen aan de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. „Maar die ga ik dan vooral ook beschouwen als training. Later dit jaar wil ik ook de Kustmarathon lopen." In de VAC Natuurloop viel de be zetting tegen, waardoor Tim Pleij te geen tegenstand van betekenis had. De Belg Angelo van Nevel kon hem nog het dichtst benade ren. „Ik ben er trots op dat ik tweede mag eindigen achter Pleij te", meende Van nevel die ruim drie minuten moest toegeven op de winnaar. Bij de vrouwen stak Frederique Versluijs er met kop en schouders bovenuit. De voorzitter van De Wielingen gaf andermaal het goe de voorbeeld en eindigde als acht ste overall in een tijd van 52.21. De korte afstand leverde zeges op voor de jeugdige Zeeuws-Vlamin gen Floris Huigh uit Schoondijke en Louise le Coq uit Breskens. TERNEUZEN - De korfballers van Luctor boekten in de vierde klas se een mooie zege. De Terneuzen- se formatie won in eigen huis van Volharding: 12-8. Luctor-Volharding 12-8: De ver jongingskuur heeft de Terneuzen- se formatie goed gedaan. De ploeg kwam gretig uit de start blokken. Bij rust was het 6-3. Daarna kende Luctor nog een klein dipje (7-5), maar na een tus- sensprint (10-5) werd de rangorde hersteld. „Het hadden ook best twintig doelpunten mogen zijn", vond coach Erik-Jan Dellebeke, die de overwinning desalniette min koesterde. Met een overwinning en een tweede plaats voor Silke Cardon ging het festijn van start. In de warmloopronde eindigde de ama zone uit Maldegem met de ruin Dancer V op de tweede (63,00 pro cent) plaats. In de herkansing eis te de combinatie met 65,00 pro cent de overwinning op. In de eerste proef was de Koe- wachtse Jorien Muilwijk met de ruin Esteban de beste (63,33 pro cent). In de tweede proef eindig de de Axelse Ilse de Feyter met de merrie Aimee als tweede (64,66 procent). Silke Cardon: „Dancer is een paard met veel potentie, maar niet de makkelijkste. Hij is nogal kijkerig. Toch liep hij vandaag su- per. Ik had nog één winstpunt no dig voor promotie naar M2 en het werden er drie." De klasse Zi werd gedomineerd door de Kroonhofstal uit Water vliet. In de eerste proef liep Ker iien Pollier (Lovendegem) met de kolossale vosruin Bugatti naar de overwinning (61,47 procent). In de tweede proef was de zege (62,35 procent) een prooi voor Pa tricia Bauwens in het zadel van de vosruin Baltimore. In ZZ-licht wisselden Emily Wis- kerke en Emmy Bouthoorn stui vertje. In de eerste manche was de Kamperlandse Wiskerke met de vosruin Aristocraat de beste (62,57 procent). Eenzelfde score was er voor Emmy Bouthoorn (Vogelwaarde) met de zelf gefokte merrie Parlana. Die combinatie pakte daarmee in de tweede man che de zege. Van Waterschoot herovert leiding Met de beslissende fase van de competitie in het Hulster bedrijfsvolleybal in zicht sloeg Van Waterschoot in de eerste klasse (vrouwen) een belangrijke slag. In de strijd om de eerste plaats versloeg de nummer twee koploper Notaris Stolker met 3-0. Van Waterschoot heroverde daarmee de leiding, met een voorsprong van twee pun ten op zijn concurrent. Progression was eveneens goed voor de volle winst. Provoost komt niet door dambarrage Ben Provoost is er niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de finale van het Nederlands damkampioenschap. Zater dag speelden de vijf num mers twee uit de halve fina- legroepen in Huissen een barrage om één finaleticket. Provoost begon met een fraaie winst op Nick Hoving en ging bij het ingaan van de slotronde mee aan de lei ding, maar een nederlaag te gen Wim Kalis zette een streep door zijn aspiraties. 't Hooft bij beste 16 op NK tafeltennis Kimberley 't Hooft bereikte zaterdag op het NK tafelten nis in Zwolle de beste 16. In de eerste ronde versloeg de speelster van TTC Middel burg Melanie Bierdrager uit Bovenkarspel met 4-3 en 11-9 in de beslissende zeven de game. 't Hooft werkte een 0-3-achterstand weg. Bij de laatste 16 verloor ze met 4-1 van de Limburgse Carla Nouwen. Met Marlotte Staps bereikte 't Hooft de laatste acht in het dubbelspel. Judoka's presteren in Roosendaal Tess Cornelius van Frans de Boevere uit Breskens is vijf de geworden in de categorie -63 kg tijdens de Open Bra bantse judokampioenschap pen in Roosendaal. Bij de jeugd tot vijftien jaar wer den clubgenoten Stijn (-38 kg) en Rico van den Ouden (-42 kg) zevende. Colin van den Ouden eindigde in de -34 kg klasse op een tweede plaats bij de jeugd tot twaalf jaar, terwijl Tijn Beerens (-34 kg) en Tycho van Braai (-30 kg) bij de tienjarigen tweede en vierde werden. Ttoeede nederlaag Ducarmon op EK Quinten Ducarmon heeft in de vijfde ronde van het EK schaken in Jeruzalem zijn tweede nederlaag geleden. De Terneuzenaar verloor gis teren van de Pool Mateusz Bartel, die gezien de Fide-ra- tingen (2482 om 2631) ook fa voriet was. Het toernooi in Israël duurt nog tot 8 maart. MAANDAG 2 MAART 2015 Wind remt Harmes door Wim de Vos Scores Luctor: Pieter Kousemaker 4, Karlijn de Hollander 3, Peter Durink en Adrie de Jonge 2, Jasmijn Hamelink 1. Seolto 4-BKC 11-11. Scores BKC: Jo se Nieuwenhuis, Koen de Bliek en Jan-Willem de Groote 3, Kirsten Wil- lemsen en Sandra de Reu 1. door Lucien Roelandt AXEL - Met overwinningen voor Keriien Pollier, Patricia Bauwens en Silke Cardon regeerden de Bel gische dressuuramazones zaterdag in manege De Beatrixhoeve in Axel. Hiermee onderstreepte het voor de Biervlietse Haringruiters uitkomende trio de toegevoegde waarde voor de Zeeuwse dressuur- sport. Silke Cardon HULST HUISSEN ZWOLLE BRESKENS JERUZALEM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47