3 AAS I f wmmm SPORT 45 Basketbalsters Scheldesport aan kop na winst in topper svSiMfe wsas ^gpsapwg ï-i van, waarna Fabian van Vliem- berghe zich in de slotminuut tot matchwinnaar liet kronen. Vivoo-Terhole 2-2: Tweemaal nam Terhole een voorsprong, maar tweemaal ook kwam Vivoo terug. In de eerste helft opende Ri co Migom de score, waarna To- mas Mens voor de 1-1 zorgde. Na de hervatting scoorde Thomaes Maes voor Terhole, waarna Bas van der Heijden de eindstand op 2-2 bepaalde. Vosmeer-Groede 1-0: Groede had in de uitwedstrijd recht op minimaal een punt, maar kwam bedrogen uit. Na een o-o-rust- stand trok Vosmeer met 1-0 aan het langste eind. De Zeeuws-Vla mingen hadden zowel voor als na de rust een veldoverwicht, maar slaagden er ondanks een handvol kansen niet in om dat in de score tot uiting te brengen. Toen iedereen zich al verzoend had met een o-o-gelijkspel, for ceerde Ricky de Klerck twee mi nuten voor tijd de beslissing. In Waalwijk waren de nummers één en twee tot de laatste periode aan elkaar gewaagd. Toen sloeg de ploeg van coach Martin van Ham een beslissende kloof van tien punten. Die marge bleef tot het einde van het duel gehandhaafd. Het verschil van tien punten is van belang mochten de ploegen gelijk eindigen in de stand. Het onderling resultaat is dan in het voordeel van Scheldesport. „De thuiswedstrijd hebben we met vijf punten verschil verloren", ver klaarde een tevreden Van Ham. Scheldesport leverde in de topper een collectieve prestatie en was vooral in de rebounds de Brabant se vrouwen de baas. „De afvallen de ballen waren telkens voor ons. De taken werden goed uitgevoerd tegen een felle tegenstander. Ook verdedigend stond het goed", vond de Terneuzense coach. De eerste periode werd in het voordeel (9-11) van Scheldesport afgesloten, maar nog voor de rust waren de rollen omgedraaid: 21-19. De ploegen gaven elkaar niets toe. De Terneuzense vrou wen zetten in de derde periode de achterstand om in een 32-30-voorsprong. Het duel kon nog alle kanten op. In de laatste periode heerste Scheldesport, dat voor zijn laatste titelkans streed. De Zeeuws-Vlamingen buitten het lengteoverwicht uit. Boven dien kwam Langstraat door een te grote foutenlast in de proble men. Scheldesport profiteerde en liep uit naar 38-48. Julia Fuertes Cabello scoorde elf punten. Er wachten Scheldesport nog twee lastige duels: uit tegen Ba rons 3 en thuis tegen BC Vlissin- gen 2. De basketbalsters van Schel desport verslaan concurrent BC Langstraat Shooters met tien punten. Mannen. Zuvo-De Sterre 4-0 (25-20 25-23 25-18 25-15): Eerder dit seizoen was Zuvo in Zuiddorpe geen par tij voor de Zuiddorpse mannen. Nu waren de rollen omgedraaid. Thijs Acke en Wouter Ruben ont braken bij De Sterre, dat vooral ser verend ver onder de maat bleef Veel foute opslagen bleken een voedingsbodem voor mentale on rust. De thuisploeg speelde daar op in en haalde een aantal Zuid- dorpenaren uit hun spel. Slechts in de tweede set was er sprake van een echte wedstrijd. In een span nende slotfase daarvan trok Zuvo aan het langste eind. In de overige sets stond er geen maat op het spel van de Brabanders. Gepidae-Voorwaarts 2-3 (25-22 23-25 22-25 26-24 3-15): De Tilburg- se nummer tien maakte het de Axelse titelkandidaat erg lastig. Aanvankelijk leek er voor Voor waarts geen vuiltje aan de lucht. Op het zeventiende punt in de eer ste set kwam er zand in de motor. Voorwaarts raakte van de kook, Gepidae rook bloed. Hoewel in de tweede en derde set niet goed werd gespeeld, werd er toch ge wonnen. Een foutenfestival in de vierde set leidde tot de gelijkma ker. In de vijfde set was de moege streden thuisploeg geen partij voor een sterk spelend Voor waarts. Vrouwen. Zuvo 2-YVC 1-3 (13-25 20-25 26-28 25-18): Zonder wisselspeelsters bleek YVC tot prima spel in staat. De Zeeuws-Vlamingen serveer den erg lastig (diep) en haalden daarmee de angel uit de Brabantse aanval. Het blijft lastig, maar we moeten nog meer punten kunnen pakken YVC nam het initiatief, ging voor elke bal en haalde veel ballen van de grond. Meijke van der Plas noemde de zege een goede stap richting lijfsbehoud. „Het blijft las tig, maar we moeten nog meer punten kunnen pakken." Vooral tegen Triade/VCT, de num mer tien van de ranglijst, ruikt YVC kansen. „En verder moeten we proberen om van elke tegen stander een setje te pakken." Voleco-Voorwaarts 3-2 (24-26, 21-25,25-20,25-13,15-13): De Axel- se vrouwen trokken de goede lijn ondanks de nederlaag door. Zon der Marsha Moeliker en met slechts één wissel begon Voor waarts ijzersterk. Dat leidde tegen de nummer vier tot twee setzeges op rij. Daarna nam de thuisploeg het initiatief over. Voleco kwam op gelijke hoogte, waarna Voor waarts in de beslissende set nog eens alle reserves aansprak. On danks verlies verliet Voorwaarts met opgeheven hoofd de zaal. Zuvo 2-De Sterre 0-4: Eén week voor de topper tegen koploper Sar- to 2 was de Zuiddorpse vrouwen- ploeg het aan de stand verplicht om met ruime cijfers te winnen. De Sterre speelde in de eerste twee sets foutloos, draaide als een geoliede machine en profiteerde van de foutenlast bij de thuis ploeg. Collectief sterk wikkelde De Sterre ook in de resterende sets onder leiding van spelverdeel- ster Sofie Colleman af naar winst. De thuisploeg bood in die fase meer tegenstand en speelde met lef Toch kwam De Sterre geen mo ment in de problemen. Evelien Bakker vertolkte in aanvallend op zicht een voortrekkersrol. MAANDAG 2 MAART 2015 n Aannemings bedrijf Sluis B.V Een speler van Graauw (groen shirt) maakt een aanval van Sluis ongedaan, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport zijn dankzij een 48-38-overwinning in de topper te gen BC Langstraat Shooters koplo per geworden in de tweede klasse rayon zuid. YVC gelooft nu weer in lijfsbehoud door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van YVC sloegen in de eerste klasse een belangrijke slag. Door in een rechtstreekse confrontatie met 3-1 te winnen van concurrent Zuvo 2 verliet de ploeg uit IJzendijke de laatste plaats. Met nog vijf duels voor de boeg is voor YVC in de strijd tegen degradatie nog alles mogelijk. De mannen van Voor waarts wonnen slechts nipt (3-2) bij Gepidae. Meijke van der Plas (YVC)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45