De Schelde verzekert zich pas laat van overwinning Vasseur houdt het bij Verbrugge liefst 82 beurten spannend 44 SPORT VIJFDE KLASSE ZONDAG De Rijk (70) verdiende winnaar GP Graauw boekt voor het eerst in vijf maanden een overwinning. Sluis is het slachtoffer. De Schelde-HZ&PC 9-7: De Schelde nam snel een 2-0-voor- sprong, waarna er wat persoonlij ke fouten gemaakt werden en de tegenstander uit Horst in een manmeersituatie op 2-1 kwam. Vervolgens was de thuisploeg in overtal en viel de 3-1. Er volgde een spannende wed strijd, die in een iets te laag tem po werd gespeeld. De Schelde ver zuimde afstand te nemen en HZ&PC maakte daar in de twee de periode dankbaar gebruik van. Het werd 3-5. Via een strafworp verkleinden de Terneuzenaren de marge. In de derde en vierde pe riode scoorde De Schelde drie keer. Het beslissende gaatje werd geslagen in het begin van de vier de periode. Scores De Schelde: Mertijn Loof 3, Gijs Manhave 2 en Jason van Boom, Niek Kampman en Ivan Jansen van Roosendaal en Sven Schieman 1. De Bruinvis-TRB/RES 7-4: De wedstrijd had een grimmig begin, waarna de scheidsrechter besloot iedereen kort te houden. Hij deel de veel tijdstraffen uit. De Bruinvis was slimmer in het benutten van de kansen en verde digde sterk. Hierdoor had de thuis ploeg na de eerste periode al een 4-0-voorsprong. In de tweede pe riode bleef die stand ongewijzigd. Beide ploegen misten veel kansen en speelden rommelig. Pas na de 5-0 maakte de ploeg uit Tilburg de eerste treffer uit een strafworp. In de laatste periode leek even de spanning terug in de wedstrijd te komen toen het 5-2 werd, maar Danny Soetens speel de in de laatste periode sterk op de midvoor en scoorde binnen een minuut tweemaal. Hierdoor werd het 7-2 en was de wedstrijd gespeeld. De Bruinvis ging in de laatste mi nuten wel nonchalanter spelen. Het team maakte fouten, waar TRB/RES nog van profiteerde. Scores De Bruinvis: Angelo de Meijer en Danny Soetens 2, Adjan Hoste, Jan Willem Ramondt en Jeroen Kamp 1. TERNEUZEN - In de strijd om de eerste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal leed SDO'63 gisteren een kostbare ne derlaag. De thuiswedstrijd tegen Hulsterloo ging met 3-2 verloren. Hoofdplaat en BW'63 profiteer den dankbaar van die misstap. Hoofdplaat versloeg Rimboe met 2-0 en BW'63 was NVS met 3-0 de baas. Hekkensluiter Graauw mocht voor het eerst in vijf maan den een zege begroeten. Óp eigen veld werd het tegen Sluis 2-1. SDO'63-Hulsterloo 2-3: Hulster loo begon sterk aan het duel en kwam na elf minuten ook ver diend op 0-1 door een doelpunt van Dim de Waal. De thuisclub rechtte daarna de rug en amper tien minuten later was de stand alweer in evenwicht: Leon Lam- bert scoorde met een lob. Hoewel SDO daarna niets voor de bezoe kers onderdeed, werd het op slag van rust toch nog 1-2. Dit keer scoorde Jeroen Massoels. In de jacht op de gelijkmaker raak te Jeffrey de Koning in de tweede helft de lat. Een kwartier voor tijd scoorde Hulsterloo via Dim de Waal voor de derde keer: 1-3. Ruud van Driessche bracht de spanning daarna nog wel terug, maar verder dan 2-3 kwam de thuisploeg niet. Rimboe-Hoofdplaat 0-2: In het duel met het laag geklasseerde Rimboe kon Hoofdplaat pas in de tweede helft het verschil maken. Voor rust waren er wel al diverse mogelijkheden, maar die werden niet omgezet in doelpunten. Na de hervatting brak Mare Boeckhout de wedstrijd alsnog open. Wouter Ghijs maakte ver volgens aan alle onzekerheid een einde. Graauw-Sluis 2-1: Een gelijkspel had de verhoudingen in dit duel beter weergegeven, maar malen deed Graauw daar niet om. De Oost-Zeeuws-Vlamingen moch ten voor het eerst in vijf maanden het zoet der overwinning proeven en daar genoten zij ook van. Sluis kwam in de slotfase van de eerste helft door Tom Hubregtse op 0-1 en leek daarmee op roze te zitten. Vijf minuten voor tijd maakte Jeroen van Looy er echter Het was een matig bezet toer nooi, waarvan de meeste wedstrij den in Grand Café De Kroon in Sint Jansteen werden gespeeld, maar voor de slotdag moest men uitwijken naar eetcafé De Herle ving in Hulst. Bij het toernooi re gende het afzeggingen en ook kwam een van de spelers (Mi chael Vink) niet opdagen. Het had allemaal veel invloed op de gang van zaken en is aanleiding voor het bestuur van de Zeeuws Vlaamse Biljartbond zich te bera den over de toekomst van het toer nooi. Het deed aan de zege van de ze ventigjarige De Rijk niks af. Hij was gewoon de beste van de aan wezigen. Voor de Clingenaar was het zijn tweede Grand Prix-zege in zijn carrière. Zijn eerste was in september 2001. In de derde ronde had De Rijk het nog lastig, maar hij hield stand. Daarna was hij niet meer te stuiten. In de finale moesten thuisspeler Eddy de Letter en Johnny Thanghe eraan geloven. Laatstgenoemde had een on gekend seizoen tot nu toe. Hij werd in Sas van Gent derde, won in Groede en Terneuzen en ein digde nu als tweede. De Rijk na af loop: „Ik ben hier heel erg blij mee. Dat zo iets nog op mijn oude dag voorbij komt, is reden voor een klein feestje met een lek ker biertje." Aanvankelijk leek de thuisploeg een vrij eenvoudige overwinning te boeken, maar Patrick Vasseur hield er de spanning extreem lang in. Uiteindelijk won hij na 82 beurten. Voor de pauze zorgden Bart Ceu- lemans, opnieuw heel sterk spe lend, en Berry Dallinga voor een 4-0-voorsprong. Ceulemans was de in Zeeland niet onbekende Kees Wittens veruit de baas (45-19) en noteerde een moyenne van 1.406. Voor de wedstrijd zei de jongste telg van de Ceule- mans-dynastie nog: „Ik ben blij met de komst dit seizoen van Ste ven van Acker. Aan hem trek ik me op. Het is een onderlinge tweestrijd die stimulerend op mij werkt." Dallinga kwam goed voor de dag en klopte zonder al te veel tegen stand Willie Damen met 45-26 in 49 beurten. Ik ben blij' met de komst van Steven van Acker. Aan hem trek ik me op Na de pauze werd het nog billen knijpen toen Steven van Acker te gen zijn gewoonte in verloor van Jack Wijnen (slotserie van 7). Het duel eindigde in 42-45. Patrick Vasseur had aanvankelijk een riante voorsprong van 37-26, maar raakte daarna volledig de weg kwijt. Het stond daardoor 42-27 na liefst zeventig beurten. Tegenstander Hultermans kwam terug en zette Vasseur steeds meer onder druk. Na 82 beurten maakte hij de verlossende match bal: 45-43- Balend als een stekker: „Wat een rotpartij zeg. Ik hoop dat het mor gen beter gaat. Dan moet ik waar schijnlijk invallen bij AEJ. Dit hoop ik niet nog eens mee te ma ken." SDO'63 maakt dure misstap door Ko Mechielsen terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde speelden zaterdag niet hun beste wedstrijd van het sei zoen, maar wonnen knap met 9-7 van HZ PC. De mannen van De Bruinvis zegevierden eveneens. TRB/RES was geen partij voor de Sasse ploeg. De waterpoloërs van De Schelde en De Bruinvis schrijven een overwinning bij. door Eddy van der Hooft 3 SDO'63 heeft na de nederlaag tegen Hulsterloo drie punten achterstand op koploper BW. De ploeg staat nu derde, twee punten achter Hoofd plaat. De Schelde-doelman Sjoerd van der Hooft en Cees van Houwelingen kunnen niet voorkomen dat HZ&PC gaat sco ren. foto Peter Nicolai door Joop van den Oudenhoven SINT JANSTEEN/HULST - De laatste Grand Prix driebanden van het sei zoen 2014-2015 kreeg gisteren met Frank de Rijk uit Clinge een verdiende winnaar. Hij was in de fi nale veel te sterk voor Oostburger Johnny Thanghe, die dit seizoen al tweemaal zegevierde. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Ga rage Verbrugge Hyundai blijven na de 6-2-overwinning op Hulter- mans Inst. Bedr. uit Dongen mee dingen naar de titel in de eerste divisie. Bart Ceulemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44