Westmaas mag zich nog meer profileren pakt Mourinho weer eens een prijs 44 Ik scoor vaker en moet me elke week vastbijten in de spits van de tegenstander 44 In de jeugd heb ik nooit bij vertegenwoor digende teams gezeten 44 We zullen ook de laatste drie wedstrijden moeten winnen om erin te blijven SPORT 43 De wedstrijd was nog geen minuut klaar of Daan Westmaas stond al met een biertje in zijn hand. „Die werd me in m'n handen gedrukt", zei de 21-jarige korfballer uit 's-Heer Hendriks kinderen verontschuldigend. „Tja, dan zeg je geen 'nee'..." Bij KVS was er ook wel reden voor een feestje. De Scheveningse nieuwkomer op het hoogste ni veau had voor de eerste keer ge wonnen, na een eerder gelijkspel tegen DVO. „We zitten nog steeds in een onmogelijke situa tie", zei Westmaas. „We zullen ook de laatste drie wedstrijden moeten winnen om erin te blij ven, maar we leven nu nog. Zoals het vandaag ging, was het echt prachtig. Vooral in de eerste helft lukte er heel veel, ook bij mij." Westmaas is, net als zijn teamge noten, bezig aan zijn eerste jaar op het hoogste niveau. „Soms heb ben we dit seizoen heel dik verlo ren, maar in een paar van die wed strijden speelde ik best lekker. Het is mooi om je aan het niveau van bijvoorbeeld PKC op te trek ken." Voor de lange oud-speler van Tjo- ba is de Korfbal League nog een leerschool. Hij moet zich nog meer zien te profileren. „Ik sta vaak bij Jimin de Vries in het vak, onze topschutter. Hij staat in de top vijf van de Korfbal League. Ik moet veel voor hem in de re bound staan, zodat hij veel kan schieten. Waarschijnlijk is dat on ze effectiefste manier van korfbal len. Maar ik krijg ook wel te ho ren dat ik meer mee moet scoren, juist om wat druk van Jimin af te halen." Tegen O WO scoorde Westmaas tweemaal en won hij een hoog aantal duels onder de korf. den, hadden we onszelf enorm ge holpen", zei Zuidweg. „We spelen nog wel tegen Dalto en LDODK, maar ook tegen die ploegen zullen we het nu wel moeilijk hebben." Volgens de Middelburgse had O WO zaterdag last van het móe ten winnen. Ze had daarmee ook gelijk een déja vu: „Vorig jaar ge beurde het ons ook al. Toen speel den we tegen Nic, dat ook al zo goed als zeker was van degradatie. Wij móesten toen winnen om kans te blijven houden op de veili ge achtste plaats, maar verloren. Vandaag zag ik bij ons dezelfde spanning als toen. Normaal begin nen wij heel goed aan wedstrij den, maar vandaag was het totaal anders." Bij O WO lukte in de eerste 25 mi nuten weinig. Zuidweg deelde in de malaise; ze kreeg wel tal van kansen om te scoren, maar deed dat maar één keer. „Dit was mijn tweede wedstrijd in dit vak", ver klaarde ze. „We moesten nog een beetje wennen. In de tweede helft ging het al wat beter." Na rust (11-17) kreeg de thuisploeg het spel beetje bij beetje op de rails. Drie minuten voor tijd werd het 22-22, via een door Zuidweg versierde strafworp. Daarna kon het twee kanten op. KVS had het beste eindschot. SPANNING ONDERIN 9. OWO 15-8 ry de bal langs Hugo Lloris schoot (1-0). De beslissing viel elf minu ten na rust, dankzij een treffer van de immer opportunistische Diego Costa. Hij haalde met links uit, de inzet werd aangeraakt door Spurs-verdediger Walker, waardoor Lloris opnieuw kans loos was (2-0). Mourinho wreef te vreden in zijn handen. Eindelijk had hij weer eens een echte prijs beet, die de opmaat moet zijn tot veel meer bekers. In de Premier League heeft Chelsea de leiding stevig in handen, zeker na de ne derlaag die Manchester City gis termiddag leed bij Liverpool (2-1). De FA Cup kunnen de Londena- ren niet meer winnen na de sma delijke thuisnederlaag tegen Brad ford City (2-4), de Champions League is nog wel een doel. Over anderhalve week wacht de return tegen Paris Saint-Germain, een duel waar Chelsea vol vertrouwen naar uitkijkt. Want als Mourinho een blauw bastion neerzet, is Chelsea moeilijk te verslaan. OVER DE GRENS MAANDAG 2 MAART 2015 Naomi Zuidweg Naomi Zuidweg Daan Westmaas Naomi Zuidweg krijgt de bal in het duel van OVVO met KVS. foto Marco Spelten/Actiefotografie De stand onder in de Korfbal Lea gue: 7. Dalto 15-11 8. LDODK 15-10 10. KVS 15-3 De nummer tien degradeert na achttien duels. De nummer negen speelt promo- tie-/degradatieduels (maximaal drie) tegen de verliezer van de hoofdklassefinale. Dat is het duel tussen de kampioenen in de hoofd- klasses A en B. José Mourinho gaat uit zijn dak als hij de League Cup even mag vasthou den. foto Andy Rain/EPA Twee weken na de 4-5-uitzege op Bayer Leverkusen heeft VfL Wolfsburg gisteren weer voor een doelpuntenfestijn gezorgd. Bij Werder Bremen stond de nummer twee van de Bundesliga drie keer achter, maar won wederom: 3-5. Bas Dost (foto) maakte destijds vier goals, dit keer scoor de hij 'slechts' twee keer. Vlak na rust schoot hij raak op aangeven van Kevin de Bruyne (3-3), een aanvalsopzet die een paar minuten later herhaald werd (3-4). De positie van Huub Stevens bij VfB Stutt gart staat onder druk. De 61-jarige trainer kwam zaterdag met zijn ploeg niet verder dan 1-1 bij Hannover 96, waardoor Stuttgart nog al tijd onderaan bungelt in de Bundesliga. Stevens moest gisteren op kantoor bij technisch directeur Robin Dutt uitleggen hoe hij Stutt gart uit de gevarenzone denkt te kunnen halen. Género Zeefuik beleefde een gedenkwaardige middag in Edinburgh. De spits van het Schotse Heart of Midlothian maakte tegen Cowden beath een hattrick in iets meer dan drie minuten tijd. Zeefuik open de in de 26e minuut de score uit een strafschop, scoorde een minuut later opnieuw en schoot in de 29e minuut voor de tweede keer raak vanaf elf meter. Heart won de wedstrijd met liefst 10-0. Anderlecht won de thuiswedstrijd tegen KV Kortrijk met 2-0. De Brusselaars speelden bijna de hele wedstrijd met tien man na een ro de kaart voor Rolando in de zesde minuut. De Nederlander Robert Klaasen kwam bij Kortrijk aan het begin van de tweede helft het veld in. Bram Nuytinck volgde bij Anderlecht een kwartiertje later. Ander lecht staat op één punt van koploper Club Brugge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43