VC Vlissingen hervindt energie Armoe troef voor Zeeuwse teams in derde klasse uikWUi Kj kiruiHii J4 SPORT 41 Hubregtse zorgt voor Goese zege bij Olympia BiiiMip 1 \m fKOMkHIlihV borts: 1-3. „We gingen te veel de lange bal hanteren. Dat was niet gevaarlijk. We hebben er wel voor geknokt", vond Sulmon. Volgens Zegers had Sarto al eerder het duel kunnen beslissen. „De ruim tes werden bij ons te groot en we moesten steeds meer risico's ne men." Cools: „We hebben uit acht kansen drie keer gescoord." Sulmon keek vooruit naar de con frontaties met RKTVV, TSC en Unitas. „Dat worden belangrijke wedstrijden." HW'24 zag RKT VV (1-1 bij Jeka) langszij komen en komt daardoor iets dieper in de gevarenzone terecht. Beide trainers waren het er giste ren echter over eens dat in deze klasse iedereen van iedereen kan winnen. „De echte vorm is er nog niet bij ons", erkende matchwinnaar Pat tinama, „maar die is wel aan het terugkomen." Trainer Ruud Pen- nings: „De energie die we van daag in de wedstrijd hebben ge legd, ontbrak de voorgaande wed strijden." Pattinama: „Als team moeten we dat extra stapje willen zetten." Pennings: „Als we dat niet brengen, zijn we ook maar een middelmatig ploegje." En zo plaatsten Pattinama en Pen nings de doelpunten van 'Pati- goal' in een breder perspectief. De kroonschutter heeft zijn 22 doel punten in zeventien duels alleen maar kunnen maken door het werk dat in zijn schaduw wordt verricht. De terugkeer achterin van Ferry Alfons scheelt bijvoorbeeld een slok op een borrel. De routinier stuurt en corrigeert met zijn mond en zijn voeten. Zonder hem verloor Vlissingen direct na de winterstop van Magreb (1-3) en speelde gelijk tegen De Zoua- ven (2-2). Mét hem hield Vlissin gen gisteren voor het eerst sinds begin december weer 's de nul. Daarnaast bood de afwezigheid van een aantal krachten Geraldi Geerman zijn eerste basisplaats. Hij moest de linkerflank bestrij ken en lokte een kwartier voor tijd de strafschop uit waaruit Pat tinama de rustgevende 2-0 op het scorebord bracht. Pattinama: „Bin nen de selectie doen we niet veel voor elkaar onder. Geraldi is daar van het bewijs." Pattinama weet wat hij heeft bij Vlissingen. En dat geeft hij niet zomaar op. De lokroep van top- klasser Hoek was de laatste maan den aantrekkelijk. „Ik stond er voor open", zei hij gisteren. „Maar hier bij Vlissingen heb ik te veel voordelen: ik kan blijven zaalvoet ballen, ik kan op de fiets naar de training en ik speel met mijn vrienden. Dat wil ik niet kwijt." En het zal je maar gebeuren dat Hoek naar de hoofdklasse degra deert en Vlissingen naar de top klasse promoveert. „Dan zou ik wel een paar keer wakker schrik ken", zei Pattinama met een bre de grijns. Door de 2-0-zege op IO S doet Vlissingen nog volop mee voor het kampioenschap. Vlissingen staat nu tweede, op een punt van koploper De Dijk. „Het gaat tussen vijf ploegen, maar het is nog ver." Trainer Ruud Pennings wond zich kort voor tijd nog even op. Verdediger Daniel Jansen liet zich uit zijn tent lokken bij een over treding en maakte een slaande be weging. Rood was zijn straf. „Bij zo'n situatie moet je meteen weg lopen. In de rust hebben we het er nog over gehad. Een gewaar schuwd mens zou voor twee moe ten tellen, hè? Daar kan ik me boos over maken." KARAKTERISTIEK GOUDA - Zondag-eersteklasser Goes heeft in het jaar 2015 nog geen punt verspeeld. De uitwed strijd tegen nummer twaalf Olym pia verliep moeizaam, maar werd uiteindelijk toch met 1-2 gewon nen. Jeremy Hubregtse kroonde zich tot matchwinnaar door beide treffers voor zijn rekening te ne men. Met de topper van komend weekend tegen IFC in het achter hoofd, moest Goes gisteren 'nog even' met laagvlieger Olympia af rekenen. Dat bleek in de praktijk lastig. „Het was geen makkelijke wedstrijd", vond Jeremy Hubregt se. „Op het slechte veld was op bouwen lastig. We waren voetbal lend de betere, maar creëerden nauwelijks kansen. Hoewel Olym pia zo laag staat, is het geen slech te ploeg." In de 25e minuut open de hij de score, in de 77e minuut maakte hij de winnende 2-1. Clinge-RCS 1-1: Vooraf had Clin- ge-trainer Marco van Vlierberghe aangegeven dat het in de strijd om lijfsbehoud belangrijk was juist deze wedstrijd te winnen. Zijn ploeg leek dit goed te hebben opgepakt, want al in de eerste mi nuut was er een opgelegde kans voor Thomas Leegwater die zijn stiftbal echter naast het doel zag gaan. Na deze flitsende start ont wikkelde de wedstrijd zich tot een echt degradatieduel, waarin pas vijf minuten voor tijd de sco re werd geopend door Mike van Schaardenburg: 0-1 voor RCS. In de laatste minuut maakte Domé- nique de Burger vanaf de stip ge lijk: 1-1. Breskens-Unitas'30 0-2: Het eer ste halfuur was Breskens met de wind in de rug de bovenliggende partij tegen de nummer drie van de ranglijst. De ploeg had in deze fase echter pech dat zowel Ned de Looze als Johnny de Jaeger zijn in zet naast het doel zag gaan. Het laatste kwartier van het eerste be drijf kwamen de bezoekers meer opzetten, iets dat zij na de pauze nog verhevigden. Uit een mooi op gezette aanval opende Reardon Tujeehut in de zestigste minuut de score: 1-0. De thuisploeg kwam niet meer onder de druk vandaan en met nog een kwartier te gaan bepaalde Matthijs Broos de eindstand op 2-0. Internos-RIA W. 4-0: In deze wedstrijd tussen twee middenmo ters opende Sven van Zwam na een halfuur de score voor Inter nos: 1-0. Tegen het einde van de eerste helft kwam RIA W. wat meer opzetten, maar de rust brak op tijd aan voor de spelers van de thuisploeg die met een i-o-voor- sprong aan de thee begonnen. Een kwartier na rust tekende Mi ke van Oort de 2-0 aan en bij RIA W. wist men dat het moeilijk zou worden hier nog een punt te beha len. De ploeg probeerde nog wel, maar zag Patrick Schalk in de slot fase met twee treffers de eind stand op 4-0 brengen. Terneuzen-Hoeven 0-1: In de extra tijd van een zeer matige eer ste helft profiteerde Jens Wirix van wat slordigheidjes achterin bij Terneuzen: 0-1. Na rust pro beerde de thuisploeg de bakens te verzetten. De ploeg toonde zich weinig slagvaardig tegen Hoeven dat vooral probeerde het spel van Terneuzen te ontregelen. Toch wa ren er twee goede kansen voor Can Kiran, die echter de eerste keer verkeerd timede en bij de tweede kans de doelman redding zag brengen. Dat deed aan de an dere kant ook Dennis Wonder- gem oog in oog met een speler van Hoeven waardoor het bij 0-1 bleef. BSC-Philippine 2-1: Binnen twin tig minuten keken de bezoekers al tegen een 2-0-achterstand aan. Tegen het einde van de eerste helft voorkwam de onderkant van de lat dat BSC nog verder uit liep, waardoor het halverwege 2-0 stond. Met nog ruim een kwartier op de klok kwam de thuisploeg met tien man te staan door een ro de kaart wegens het neerhalen van invaller Maarten van Hecke. In de extra tijd werd echter ook Ruben van der Meulen vroegtij dig richting douches gestuurd zo dat het weer tien tegen tien was. Kort hierna bepaalde Jorden Ta- kiddine de eindstand op 2-1. PfTntö? MAANDAG 2 MAART 2015 afgebroken Jasper Sulmon kopt namens HW'24 op het doel van Sarto. Zijn poging zou over het doel van de Tilburgse tegen stander gaan. foto Peter Nicolai door Rudy Boogert VLISSINGEN - Josimar Pattinama is de thermometer van Vlissingen. Als Vlissingen draait, draait Pattina ma. Als Vlissingen niet draait, draait Pattinama niet. De aanvals leider werd gisteren tegen JOS weer op zijn wenken bediend. Hij maakte de twee doelpunten waar mee Vlissingen in de race blijft voor het kampioenschap in de hoofdklasse van het zondagvoetbal (2-0-zege). Vlissingen-JOS 2-0 (1-0). 26. Josi mar Pattinama 1-0, 74. Josimar Pat tinama 2-0 (strafschop). Scheids rechter: M.A. Wesdorp (Rotterd- dam). Rode kaart: 86. Piet Moun- oury (verzorger JOS), 87. Daniel Jansen (Vlissingen). Gele kaart: Ab- doe Abdenbi (Vlissingen), Thierry van der Kooye, Raynick Damasco (JOS). Aantal toeschouwers: 250. Vlissingen: Joan van Belzen; Quin- cy Gooding, Ferry Alfons, Milton Roemeratoe, Daniel Jansen; Tho mas Ragut; Etiënne Mallie, Salim Ben Sellam (81. Joost de Kubber), Geraldi Geerman (90. Khalid El Hattach); Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het was gisteren geen vetpot voor de zes Zeeuwse ploe gen in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Alleen Clinge en RCS hielden een punt over aan hun onderlinge treffen dat in 1-1 eindig de. Terneuzen verloor met mini maal verschil van Hoeven (0-1), net als Philippine van BSC (2-1). Grote re nederlagen waren er voor Bres- kens (0-2 van Unitas'30) en voor RIA W (4-0 bij Internos).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41