Vliegende start van Zeelandia Middelburg Steen laat in titelstrijd een steekje vallen bij Luctor'88 40 SPORT TWEEDE KLASSE E ZONDAG Hulster tweedeklasser verliest op eigen veld met 3-1 van Sarto en blijft in de gevarenzone staan. Zeelandia Middelburg had in de topper tegen Uno Animo een vlie gende start en leidde na amper tien minuten al met 2-0. In de vijf de minuut mocht Jarreau Manu- huwa van elf meter raak schieten nadat Gennaro Eikenhout in het strafschopgebied onderuit was ge haald. En in de negende minuut kopte Eli Wattimena uit een cor ner fraai raakt bij de tweede paal. Daarna werd het een wedstrijd met vooral veel strijd. Zeelandia Middelburg bleef goed op de been en stond ook verdedigend zijn mannetje. In de tweede helft had het duel een tweede strafschop nodig om opnieuw tot leven te komen: 2-1. In de hectiek die die tegentreffer tot gevolg had, wankelde Zeelan dia Middelburg een aantal keren en was het aan doelman Freek van der Maas te danken dat de voorsprong van de Middelburgers niet verloren ging. Tien minuten voor tijd zorgde invaller Daniel Wissel voor de beslissing: 3-1. De verwachtingen waren bij het thuispubliek, mede door de over tuigende 4-0-winst bij Madese Boys, hoog gespannen. „Dit is een tegenvaller, maar we hebben ver diend verloren. We moesten onze meerdere erkennen in een collec tief betere tegenstander", berust te Zegers na afloop in de neder laag. Sarto, dat over technisch be gaafde spelers beschikte, voelde zich in zijn element op het kunst grasveld. „We speelden technisch goed verzorgd voetbal en kregen de beste kansen", stelde Sarto-trai- ner Werner Cools vast. „Ik wist zaterdag dat we op kunstgras zou den spelen, omdat Zegers mij ge beld heeft. Dat vond ik netjes van hem." Cools weigerde ondanks de in- KARAKTERISTIEK drukwekkende resultaten van de Hulstenaren concessies te doen aan zijn team. „We blijven spelen in een 4-4-3-systeem. Ik wist dat HW in een 4-4-2-opstelling zou spelen. In de eerste wedstrijden waren we verdedigend kwetsbaar en kregen we best veel doelpun ten tegen, maar de communicatie verloopt nu beter tussen mijn ver dedigers." De wedstrijd in Tilburg eindigde in een sensationele 5-5, met vier doelpunten van Jari Vyaene. De spits van HW staat vanwege een knieblessure al sinds december buitenspel. De thuisclub speelde in de succesvolle formatie van de laatste duels met Sander van Re- mortele en Marnix van Sonsbeek als diepste spitsen en met Tim de Feijter en Jasper Sulmon als con trolerende middenvelders. Deze tactiek leek weer te slagen, want na een goede start kwam HW op een t-o-voorsprong. Uit een kort genomen hoekschop via Van Sonsbeek en Joost Bogaert kopte de vrijstaande Sulmon raak. Daar na slaagden beide ploegen er niet in om kansen te creëren. Het was ook moeilijk spelen met de straffe wind. Sarto had voor rust de wind in de rug en dat leverde ook een fantastische gelijkmaker op. Tim van Bladel haalde van dertig meter verwoestend uit. De bal sloeg in de kruising via de binnen kant van de paal achter de kanslo ze HW-doelman Tim Siersema: 1-1. „Tot de gelijkmaker hadden we de wedstrijd onder controle. Daarna waren we even van slag", vond Sulmon. Dat vond ook Ze gers. „Het tweede doelpunt van Sarto door het centrum van onze verdediging had niet mogen val len." Een lange bal werd doorgekopt door Niek Wilborts, waarna Jordy Warnars de bal fraai over doel man Siersema stifte: 1-2. Na rust ging HW, gesteund door de wind, op jacht naar de gelijkma ker. Dat leek ook te lukken,maar de inzet van Evert van den Berg ging via de hand van Sarto-doel- man Rensar Theunissen tegen de lat. Ook Sulmon (kopbal net over) en Van Remortele (inzet gekeerd door de doelman) waren nog dicht bij een treffer, maar de bes te kansen bleven voor de Tilbur- gers. Siersema hield zijn ploeg met uitstekende reflexen in de wedstrijd, maar was vlak voor tijd kansloos op de inzet van Wil- Vogelwaarde behaalde tegen Aar denburg de tweede seizoenszege (2-0), terwijl Koewacht tegenstan der Sluiskil op eigen veld verraste (2-3). Hontenisse boekte tegen IJ- zendijke de vijfde driepunter op rij: 3-0. Oostburg-Patrijzen 1-2: Na een gelijk opgaand begin kopte Ri chard Hardenbol in de dertigste minuut fraai de 0-1 binnen. Oost burg was hierdoor even van slag en vijf minuten later verdubbelde Raymond Rovers deze voor sprong: 0-2, tevens de ruststand. De tweede helft liet een totaal an der Oostburg zien, dat in de eer ste tien minuten drie opgelegde kansen opleverde. Arjen Versluijs en Sander de Dobbelaere misten echter en alleen Davy Maes toon de zich trefzeker: 1-2. Ook hierna bleef Oostburg aandringen, ter wijl de bezoekers loerden op een uitval. Luctor'88-Steen 2-2: In een wed strijd met twee gezichten hanteer den de bezoekers voor rust met de wind in de rug veelal de lange bal, wat voor hectische taferelen zorgde in de verdediging van Luc tor'88. Kenneth Triest profiteerde van een uitglijder door de 0-1 aan te tekenen, waarna Jannick Rent meester uit een hoekschop gelijk maakte: 1-1. Op slag van rust bracht Ricardo van Trappen Steen opnieuw aan de leiding: 1-2. De tweede helft was voor de thuisploeg die met verzorgd voet bal op zoek ging naar de 2-2. On danks de nodige kansen kwam de ze er pas kort voor tijd toen Jeroen Kedde een voorzet op maat gaf aan Rutger van Rossum die raak kopte. Biervliet-Schoondijke 4-3: De thuisploeg speelde een moeizame wedstrijd tegen de hekkensluiter die in de 22e minuut via Nouredi- ne Zaha de score opende: 0-1. Via een eigen doelpunt van Barry Hae- rens en een treffer vanaf de stip door Erik Adam werd het nog voor de pauze 2-1. Na de rust kwa men de bezoekers langszij via Za ha (2-2), waarna Ferco van der Hooft en Derek de Booij de marge op twee brachten, beide keren op aangeven van invaller Jordi Ver smeten. Met zijn derde treffer be- paalde Nouredine Zaha de eind stand op 4-3. Vogelwaarde-Aardenburg 2-0: Het eerste kwartier was voor de thuisploeg, maar hierna kwam Aardenburg steeds beter in de wedstrijd. Steven de Croock werd echter goed in bedwang gehou den door Werter de Haaij en daar mee was de angel uit de aanval. Aan de andere kant was het na een halfuur Rens de Dijcker die de score opende: 1-0. Na rust dron gen de bezoekers meer aan, maar waren de beste kansen voor Vogel waarde. Tien minuten voor tijd bezorgde Rick Moens zijn ploeg de tweede seizoenszege: 2-0. Hontenisse-IJzendijke 3-0: Bin nen twintig minuten was Kris van Meele twee keer de aangever en waren Niek Maerman en Tom Rijk degenen die de trekker over haalden: 2-0. Kort hierna kregen de bezoekers een prima kans op de aansluitingstreffer, maar doel man Rico de Veld toonde zich de sterkste in duel met Sander van Buren. Nog voor rust was de wedstrijd beslist toen Dennis Malcontent de bal op aangeven van Tom Rijk keihard binnenschoot: 3-0. Na de pauze voorkwam Sander Tazelaar een grotere nederlaag voor de be zoekers. Sluiskil-Koewacht 2-3: De thuis ploeg die met zeven invallers in de basis begon, zag hoe Jeffrey Buijze de score opende namens Koewacht: 0-1. Nog voor rust bracht Micky Imandt de stand in evenwicht: 1-1. Ook in de tweede helft toonde Buijze zich trefzeker (1-2), waarna even later doelman Jelle Bonte vanaf elf meter de 1-3 aantekende. Kort voor tijd mocht ook Micky Imandt een strafschop nemen en hij maakte evenmin een fout: 2-3. Het werd hierna nog even span nend, maar na het laatste fluitsig naal was de vierde nederlaag op rij voor de blauw-witten een feit. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg verstevigde gisteren alsnog zijn eerste plaats in de tweede klas se E van het van het zondagvoet bal. Een week na de 3-1-nederlaag tegen SC 't Zand werd op eigen veld nummer drie Uno Animo ver slagen: 3-1. Nummer twee Jeka speelde 1 -1 tegen RKTVV. 4 Lijstaanvoerder Zeelandia Middelburg heeft vier punten voorsprong op num mer twee Jeka, maar heeft wel twee wedstrijden meer gespeeld in de twee de klasse van het zondagvoetbal. Serie HW'24 abrupt door Aector Dooms HULST - HVV'24 heeft de stijgende lijn van de laatste weken niet kun nen doortrekken. De ploeg van trai ner Ralph Zegers verloor gisteren op eigen veld terecht met 3-1 van Sarto. De wedstrijd in de tweede klasse E werd gespeeld op kunst gras, waarop in het laatste thuis duel MOC'17 met 8-1 werd versla gen. HW'24-Sarto 1-3 (1-2). 13. Jasper Sulmon 1-0, 35. Tim van Bladel 1 -141Jordy Warnars 1 -2, 89. Niek Wilborts 1 -3. Scheidsrechter: J. de Kroon (Eindhoven). Gele kaart: Tim de Feijter, Tim Meche- linck (HW'24), Samir Medic (Sar to). Aantal toeschouwers: 250. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Patrijzen liep gisteren in de vierde klasse A van het zondagvoetbal via een 2-1-zege in Oostburg twee punten uit op Steen, dat bij Luctor'88 niet verder kwam dan een 2-2-gelijk- spel. Biervliet klom naar de derde plaats via een 4-3-overwinning op Schoondijke. Koploper Patrijzen zag de marge met achter volger Steen gisteren groeien tot drie pun ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40