Bewoner overlijdt na brand in tehuis r Tropisch Aruba IN HET NIEUWS 3 Een van de meest uitgesproken oppositieleiders in Rusland 849 879 899 Vanwege de brand zijn dertig be woners van de vierde en vijfde verdieping van het complex geëva cueerd, enkelen zijn met een hoogwerker naar beneden ge bracht. Sommige bewoners had den rook ingeademd. Zij werden door ambulancepersoneel gehol pen. Een bewoner is voor contro le naar een huisarts gebracht. Over de oorzaak van de brand was gisteravond nog niets be kend. Het forensisch team van de politie doet nog onderzoek. Hans van der Pas, de burgemeester van Rhenen, noemde de gebeurtenis 'dramatisch'. „Dit hakt er in Rhe nen wel in." Van paniek was geen sprake, zeg gen zowel de burgemeester als Martijn Rink, directeur van de Rhenense Woningstichting, eige naar van de aanleunwoning. Vol gens Rink verliep de organisatie door de bedrijfshulpverleners vlak na de brand goed. Hij kon gis teravond niet zeggen wanneer er voor het laatst op brandveiligheid is gecontroleerd. Maar die contro le gebeurt regelmatig, zegt hij. Rond 19.00 uur konden de meeste bewoners terug naar hun woning. Drie bewoners van appartemen ten naast de woning waar de brand ontstond, konden nog niet naar huis. Hoe groot de schade is, is nog onbekend. Vandaag is er een bijeenkomst voor bewoners van het woonzorgcentrum waar in ook psychologische hulp wordt aangeboden. MOSKOU - Boris Jefimovitsj Nemtsov is geboren op 9 ok tober 1959 in Sotsji. Zijn moe der (nu 87 jaar) is joods. Nemtsov studeert natuurkun de in Gorki. Hier wordt hij in de jaren '80 politiek actief, onder meer uit zorg om het milieu. De ster van de intelli gente natuurwetenschapper rijst snel. Als jong, liberaal gouverneur van de regio rond Gorki is Nemtsov ver antwoordelijk voor vroege privatiseringen. Hij behoort tot een generatie jonge, marktgeoriënteerde politici, die aansluiting zoeken bij het Westen. In 1997 haalt presi dent Jeltsin de 'provinciaal' naar Moskou. Nemtsov wordt vicepremier, maar gaat politiek ten onder in de chaos van het late Jelts- in-tijdperk. Onder Poetin, die hij aanvankelijk steunt, wordt Nemtsov een van de meest uitgesproken opposi tieleiders. Hij bekritiseert on der meer de corruptie rond de Olympische Winterspelen in Sotsji - en wordt prompt zelf van corruptie beschul digd. Hij neemt deel aan de monstraties tegen Poetins op treden in Oekraïne en wordt herhaaldelijk gearresteerd. Nemtsov, die bekend staat als levensgenieter en womani zer, is bij de meeste Russen niet populair omdat zij hem associëren met de wanorde van de jaren '90. Afgelopen vrijdagavond is hij doodge schoten, wandelend bij het Kremlin met een 23-jarige Oekraïense vriendin. Nem tsov laat een vrouw en vier kinderen na. Ga naar Kras.n of bel0900-969770cPg MAANDAG 2 MAART 2015 door Niek Verhoeven en Albert Heller RHENEN - Een bewoner van een aan leunwoning op de vijfde etage van zorgcentrum De Tollekamp in Rhe- nen is gistermiddag overleden na dat er korte tijd een brand in de woning heeft gewoed. Enkele ande re bewoners van het zorgcentrum raakten lichtgewond. De brand woedde in een woning op de vijfde verdieping van een zorgcentrum voor senioren dood Boris Nemtsov Op de plek waar Boris Nemtsov vrijdagavond werd vermoord is een bloemenzee ontstaan, foto Dmitry Serebryakov/AFP Boris Nemtsov foto EPA door onze correspondent Wierd Duk Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! The Mill Resort Suites**** Tropisch laagbouw resort nabij het bekende Palm Beach Zwembad, spa, restaurant en gratis wifi Klantenbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/22298 Cunucu Villas Tropical Garden*** Inclusief huurauto Appartementencomplex in een tropische tuin op ca. 15 min. rijden van Oranjestad Gratis wifi en zwembad Zie: Kras.nl/31859 Divi Village**** Ruim opgezet en rustig resort Luxe appartementen Op loopafstand van Druif Beach Klantenbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/22297 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. 1 Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3