Nood blijkt plots deugd bij Kloetinge X Terneuzense Boys zakt verder weg op ranglijst Bewak el.: 0117-453 38 SPORT TOPKLASSE Zeeuws-Vlaamse topklasser doet zichzelf tekort in laatste minuten van duel met Rijnsburgse Boys: 2-2. Hiensch loofde naderhand de teamspirit, het enthousiasme en de mentale veerkracht. „Ze moes ten in zichzelf en elkaar geloven", vertelde de trainer later. Dat ging niet zonder slag of stoot. Toen donderdagavond na de laat ste training de balans werd opge maakt en bleek dat Kloetinge nog al wat krachten zou moeten mis sen, zonk bij menigeen de moed in de schoenen. Natuurlijk had ook de trainer zijn zorgen, maar hij maakte van de nood een deugd. Hij riep zaterdag de 28e fe bruari uit tot dag van de jeugd. Hij praatte in op zijn groep, gaf ze vertrouwen en zorgde zelf voor de tactische invulling. Julius Bliek (20 jaar) vormde met Ruben Hol lemans (21) het hart van de verde- KARAKTERISTIEK diging, terwijl Corné de Jonge (r8) als linksback begon. De puzzelstukjes vielen allemaal op hun plaats, al zag het daar aan vankelijk niet naar uit. Kloetinge begon angstig en onzeker. Tot overmaat van ramp kreeg de Beve- landse hoofdklasser na acht minu ten een treffer om de oren. Na een gekraakt schot kwam Mitchel Beyersbergen in balbezit en hij had geen moeite om Matthew Lentink te verschalken. Hierna wierp Kloetinge de schroom van zich af en ontston den er kansen voor Dangelo Mar tien en Corné de Jonge. Het was een voorbode. Want in de veer tiende minuut plaatste Remco van Tiggele de bal na een korte corner via een fraaie curve over de doelman. Zes minuten voor rust raakte Kloetinge de controle toch weer kwijt, toen Ruben Hol lemans in het strafschopgebied een lichte overtreding beging. Ar biter Van de Rest kende Rijnvo gels een penalty toe, die door Beyersbergen met de nodige moei te werd ingeschoten: 2-1. In de pauze deed Hiensch een aan passing. Hij wilde de thuisploeg wat meer onder druk zetten en bracht Jason Tjien Fooh - zijn vin ger was op de training uit de kom geschoten en dus speelde hij met zijn hand in het verband - in. Hij verving Corné de Jonge. Kloetinge toonde ook meer bra voure, zeker toen Hollemans in de 60e minuut met een halve om haal voor 2-2 zorgde. Nog geen mi nuut later werd het 2-3. Alex Job- se draaide op het middenveld knap weg bij zijn tegenstander en bracht Daan Esser (met zijn 30 jaar de oudste van het stel) in stel ling. De aanvallende middenvel der was eerder bij de bal dan de keeper en schoot raak. Twaalf mi nuten voor tijd loodste Esser zijn ploeg helemaal in veilige haven en was de tweede uitoverwin- ning een feit. Saillant detail: de eerste uitzege werd ook in Katwijk behaald, 0-1 tegen Quick Boys. „Dit zijn drie bonuspun- ten", zei Hiensch. HOEK - „Ach joh, Rich, maak je niet druk", beurde Rijnsburgse Boys-trainer Niek Oosterlee zijn doelman Richard van Nieuwkoop wat op. Oosterlee lachte er ietwat opgelucht bij, met de gemiste kan sen van Hoek op meer dan een KARAKTERISTIEK 2-2-gelijkspel nog in zijn achter hoofd. Want opnieuw deed de Zeeuws-Vlaamse topklasser zich zaterdag tekort, al hield de ploeg van trainer Kenny Verhoene er dit keer in ieder geval nog een punt aan over. „Een bonuspunt", zo kwalificeerde de Belgische hoofdcoach de beloning voor het bereikte resultaat. „Ik weet ook: we hadden ook drie punten kunnen pakken, maar het hadden er ook nul kunnen zijn. Want net als vorige week (4-3-ne- derlaag tegen Scheveningen) maakten we opnieuw defensieve en aanvallende fouten." Het is allemaal te wijten aan een gebrek aan kwaliteit, meent Ver hoene. „Kwaliteiten die je moet tonen op de juiste momenten", legde de hoofdcoach verder uit. „Maar sommige jongens kruipen liever in hun schulp als het even minder gaat. Ze durven dan geen ballen meer in te spelen of gaan niet meer met een actie langs hun directe tegenstander. Dat zag je vandaag na de 2-1 van Rijns burgse Boys." Want voor de eerste tegentreffer van Rijnsburgse Boys was er geen vuiltje aan de lucht voor Hoek. Via een treffer van Guillaume Clinckemaillie mocht de thuis ploeg na 45 minuten zelfs met een verdiende i-o-voorsprong de kleedkamer in. „En scoren geeft altijd een goed gevoel hè", poneer de de maker van de eerste treffer - - d A na afloop. Maar al zei Clinckemail lie het niet met zoveel woorden, zijn zevende doelpunt dit seizoen moet extra fijn hebben gevoeld. Zeker na zijn verbanning naar het tweede elftal wegens overgewicht en zijn inbreng in de wedstrijden van de laatste maanden, die be perkt bleef tot een paar invalbeur ten. Ondanks zijn geringe speelminu ten werd hij door buitenstaanders steeds sec gezien als 'die clubtop scorer', stiekem dus al goed voor zeven competitietreffers. Toch blijft Verhoene ook na de eerste basisplaats van Clinckemail lie sinds eind september, de uit wedstrijd tegen GVW (4-1-neder- laag), naar het grotere plaatje kij- GPC-Terneuzense Boys 4-2: „Een verdiende zege", vond GPC-trainer Karl Vergouwen. Wouter Vermeulen kopte GPC uit een corner naar de 1-0 en Dylan Schalier maakte er 2-0 van. Uit een vrije trap bepaalde Jesper de Vlieger de ruststand op 3-0. Na de pauze verzuimden Ricardo de Nooijer en Robin de Pagter er 4-0 van te maken. Len Eversdijk zorg de voor 3-1 en uit een strafschop, na hands van Maarten Peene, te kende Eversdijk ook voor de 3-2. De Pagter gooide daarna de wed strijd alsnog in het slot. Tholense Boys-Zaamslag 1-3: Tholense Boys kwam via een kop bal van Niels Hopmans op 1-0. Daarna liet de thuisploeg kansjes op de 2-0 liggen. Na een uur kan telde het duel. Peter Dieleman be zorgde Zaamslag de 1-1 en uit een vrije trap tekende Mare de Haas voor de 1-2. In de 82e minuut zorg de Joris Rademakers uit een vrije trap vanaf 25 meter voor de 1-3. Bruse Boys-Arnemuiden 7-0: Via Tom Blomaard en Domeni- que van den Berge werd het 2-0. Bij beide goals beklaagde Arne- muiden zich en dat zette zich na de beslissing van scheidsrechter Cor Bos om Bruse Boys een penal ty te geven door. Een Arnemui- den-speler trok Bos omver, waar na de arbiter het duel tijdelijk stil- legde. Pas nadat Jasper Pruijssers zich als dader meldde, hervatte Bos na het geven van de rode kaart het duel. Blomaard tekende voor de 3-0 en nog voor rust liep 'Bru' door goals van Mare Bij de Vaate en Domenique van den Ber ge uit naar 5-0. Na rust scoorden Blomaard en Johan Vroeginde- weij nog. Oostkapelle-Dauwendaele 2-2: „Dauwendaele had met de rust ook met 2-0 of 3-0 voor kunnen staan. Wij waren de gelukkigste ploeg", vond Oostkapelle-trainer Harro Hazelaar. Levi Tamboer zorgde voor de 0-1. Na de pauze had Oostkapelle windvoordeel en een kwartier voor tijd zorgde Ralf Namrit uit een corner van Harold Vermeulen voor de 1-1. In de 82e minuut kreeg Robbie de Nooijer in het strafschopgebied een bal te gen zijn arm. Gevolg: penalty voor Dauwendaele en de tweede gele kaart voor De Nooijer. Maar ten van Vooren zette Dauwendae le op 2-1, maar met tien tegen elf kopte Sander de Kam Oostkapelle naar de 2-2. WC'68-MZCTi 2-6: Noël van Kaam zorgde voor de 1-0 en in de 38e minuut werd het via Matthijs Hage 1-1. In de 54e minuut kwam WC'68 door een vrije trap van Remco Verharen opnieuw op voorsprong, maar daarna trok MZC'rr het duel naar zich toe. Corné Schilperoort zorgde uit een vrije trap na een uur voor de 2-2. Door goals van Hage, twee keer Ingmar Quist en wederom Schil peroort liep de Zierikzeese ploeg uit naar een geflatteerde zege. Zwaluwe-De Meeuwen 1-3: In een gelijkopgaande eerste helft kwam Zwaluwe via Pim Schonk op 1-0. Vijf minuten na rust her stelde Menno de Nooijer de scha de voor De Meeuwen. Na een goe de aanval zette Robin Davidse de bezoekers op 1-2 en vlak voor tijd gaf Robin Dek met de 1-3 de acht ste seizoenszege nog meer glans. SSV'65-WHS 1-1: Jubilaris Michel de Groote (hij speelde zijn 250e competitieduel) kende met SSV'65 door de 1-0 van Alex van Dongen in de derde minuut een bliksemstart. Daarna viel de thuis ploeg echter terug en na een uit val zorgde Leroy Hage voor de 1-1. door Jan Dagevos KATWIJK - Trainer Diederik Hiensch kon vrijdagavond de slaap maar moeilijk vatten. Een gemankeerde selectie bezorgde hem in de aan loop naar de uitwedstrijd tegen FC Rijnvogels kopzorgen. Na een nachtje woelen werd hij zaterdag middag echter aangenaam verrast. Een versleutelde ploeg, met een ge middelde leeftijd van slechts 22,2 jaar, was te sterk voor elf gerouti neerde Katwijkers: 2-4. FC Rijnvogels-Kloetinge 2-4 (2-1 8. Mitchel Beyersbergen 1-0,14. Remco van Tiggele 1-1,39. Mitchel Beyersbergen 2-1 (straf schop), 60. Ruben Hollemans 2-2, 61. Daan Esser 2-3, 78. Daan Esser 2-4. Scheidsrechter: Van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Holle mans, Daan Esser en Bliek (Kloetin ge), Ouwehand (Rijnvogels). Aan tal toeschouwers: 300. Kloetinge: Lentink; Jansen, Holle mans, Bliek, De Jonge (46. Tjien-Fooh); Van Tiggele, Mulder, Daan Esser; Duvekot (74. Van He kelen), Jobse (82. Dorssers) en Martien. Hoek pakt 'bonuspunt' door Mitchell Minnaard Hoek-Rijnsburgse Boys 2-2 (1-0). 18. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 53. Sam De Munter 2-0, 55. Mar tin van Eeuwijk 2-174. Renee Troost 2-2. Scheidsrechter B. B. van den Helder (Ter Aar). Gele kaarten: Mateusz Kuzmicki, Lionel Fitsch (Hoek), Renee Troost (Rijns burgse Boys). Aantal toeschou wers: 420. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Mateusz Kuzmicki, Giovan ni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Lionel Fitsch, Reguillo Vande- pitte; Emre Dönmez (74. Birgen Martens), Guillaume Clinckemail lie, Sam De Munter (68. Kyle Does burg), Nick de Groote (87. Ibra him Eryürük). Rijnsburgse Boys: Richard van Nieuwkoop; Resham Sardar, Re nee Troost, Jeroen Hessing, Kevin Westmaas; Danny van der Vijver, Mark van den Boogaart, Martin van Eeuwijk, Jeffrey Koemans; Mar vin Wijks, Raily Ignacio. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Terneuzense Boys lijkt de weg kwijt te zijn in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal. De ploeg van trainer Alexander van Keulen ging opnieuw onderuit. Dit keer werd van GPC verloren: 4-2. Zaamslag boekte een belangrij ke zege bij Tholense Boys: 1-3. 9 Terneuzense Boys krijgt na de winter stop veel doelpunten tegen. Twee we ken geleden werd met 5-0 van Oostka- pelle verloren, dit keer was GPC Vlis- singen met 4-2 te sterk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38