De hielen van Koelizjnikov zijn nog ver weg SPORT 37 Hij was wel de eerste om toe te ge ven dat zijn uitspraak 'ik zit hem op de hielen' van vóór het WK sprint in Astana iets afgezwakt moest worden. Ja, hij deelde zater dag op de ïooo meter een 'klein tikkie' uit (winst in 1.08,93, om 1.09,12), maar de Rus was niet on der de indruk en was gisteren weer net zo oppermachtig als za terdag op de openingsafstand. Koelizjnikov mocht ruim ander halve seconde verliezen ten op zichte van Otterspeer op de afslui tende 1000 meter. Otterspeer was voor de wereldti tel naar Kazachstan gekomen, maar voelde uiteindelijk geen mo ment teleurstelling over zijn twee de plek in het klassement. „Het hoogst haalbare, simpel. Tegen de gaten die hij slaat met zo'n 500 meter is geen kruid gewassen. Goud moet maar mijn volgende stap worden", zei de Zuid-Hollan der (26), die al eens brons won op het toernooi. Boven het hoofd van Koelizjnikov blijven vraagtekens hangen. Niet alleen vanwege de dopingschor- sing die hij tussen 2012 en 2014 uitzat, maar omdat verder weinig mensen in het schaatspeloton echt hoogte van hem krijgen. „Hij spreekt zelfs nauwelijks Russisch, lijkt wel", vertelde Otterspeer. „Een vriendelijke jongen, hoor. We zeggen 'good race' en 'spasi- ba' tegen elkaar. Verder komen we niet. Geeft ook niet. Hij moti veert me enorm. En is hij te ver slaan." Dit weekeinde nog niet. Otterspeer reed een prima WK, met drie goede races en die uit schieter op de eerste 1000 meter. Otterspeer was de enige Nederlan der op het podium in Astana. Ook het brons ging naar een Rus, Alek- sej Jesin. Michel Mulder kwam twee honderdsten tekort voor de podiumplaats. Bij de vrouwen stond er geen Ne derlandse op het podium. Alhoe wel, Margot Boer haalde zaterdag in Astana viertienden van haar beste seizoentijd op de 1000 me ter af (1.16,33) en stond daarmee op de laagste trede van het po dium op de afstand. Het was het maximaal haalbare, want Boer be kende zich op voorhand te heb- Margot Boer vergooit haar kansen op een bronzen plak op het WK door een slechte tweede dag. ben neergelegd bij de suprematie van de Amerikaansen Brittany Bo- we en Heather Richardson. Zij was 'the best of the rest'. „En het is toch mooi dat het om plek drie nog spannend is", zei Boer, met de afsluitende zondag nog voor de boeg. Spannend werd het in derdaad, al moest Boer het na een mindere tweede dag doen met plek zeven in het eindklassement. De overmacht waarmee Brittany Bowe kampioen werd was enorm. Ze won alle vier de afstanden. „Maar door de buffer die ik na de eerste dag had, hoefde ik vandaag alleen te zorgen voor twee degelij ke ritten", duidde Bowe in één on bedoeld dodelijke zin het ontbre ken van enige spanning in de strijd om goud. Vooral op de kilo meter waren de marges enorm. Bowe won zaterdag in 1.14,10 en gisteren in 1.14,50. Richardson volgde met 1.15,03 en 1.15,06 al op ruime afstand, de verschillen met plek drie waren nóg groter. Van der Breggen wint bij vrouwen Anna van der Breggen heeft voor Nederlands succes ge zorgd in de Vlaamse wieler wedstrijd Omloop Het Nieuwsblad. De 24-jarige renster van Rabobank Liv versloeg in Gent landgenote Ellen van Dijk in de sprint. Het Nederlandse duo was op zo'n 30 kilometer van de finish ontsnapt uit het pelo ton en bleef vooruit. De Brit se Armitstead werd derde. Vorig jaar won de Neder landse Amy Pieters. Van Avermaet in verdachtenbank De Belgische wielrenner Greg van Avermaet wordt verdacht van doping. De ren ner van BMC moet op 13 maart voor de dopingcom- missie van de Belgische wie lerbond verschijnen. Hij wordt ervan verdacht injec ties met herstelmiddelen te hebben gekregen. De renner ontkent elke vorm van dope gebruik, dat zou dateren van voor 2011. Er is ook geen po sitieve dopingtest. Driebanders missen finale WK Het Nederlandse biljartteam is gestrand in de halve fina les van het WK driebanden in het Duitse Viersen. Dick Jaspers en Barry van Beers verloren van Zuid-Korea. Jas pers versloeg Jung Han Heo met 40-27 in 22 beurten. Van Beers boog met 40-32 in twintig beurten voor Jae Ho Cho. De tiebreak ging vervol gens met 15-10 naar de Zuid-Koreanen. België pro longeerde de wereldtitel door Zuid-Korea te verslaan. Verstappen sluit af met vierde tijd Max Verstappen heeft ook op de laatste testdag voor zijn eerste echte race in de Formule 1 indruk gemaakt. De jongste coureur aller tij den in de koningsklasse van de autosport reed bij Barcelo na de vierde tijd. Zijn beste ronde ging in 1.24,527. De 17-jarige Limburger was daarmee nog wel flink min der snel dan de Fin Bottas, die in zijn Williams ander halve seconde sneller was. Spaanse etappezege in Volvo Ocean Race De Spaanse boot Mapfre heeft de vierde etappe van de Volvo Ocean Race gewon nen. Het zeiljacht meerde za terdag als eerste aan in de haven van Auckland in Nieuw-Zeeland. Abu Dhabi Ocean Racing arriveerde ruim vier minuten later als tweede en de Chinese boot Dongfeng voer weer vier mi nuten later als derde over de finish. De Nederlandse boot Brunei eindigde als vijfde. MAANDAG 2 MAART 2015 lan Stannard heeft de overmacht verslagen. Etixx-renners Niki Terpstra, Tom Boonen en Stijn Vandenbergh worden respectievelijk tweede, derde en vier de. foto Julien Wamand/ANP door Rik Spekenbrink ASTANA - Zijn coach Dmitri Dorofe- jev voorspelt dat Pavel Koelizjnikov (20) de sprintnummers van het schaatsen de komende tijd zal blij ven domineren. Zoals Jeremy Wotherspoon dat jarenlang deed. „Nou, hij gaat het niet cadeau krij gen", reageerde Hein Otterspeer meteen. GENT GENT VIERSEN BARCELONA AUCKLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37