24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 50 ZEELAND 23 ALCOHOL David van Maldegem van £45> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Marjon van Iwaarden Addy van den Bosse Honderden Zeeuwen proberen een maand lang nuchter te blijven. Ze willen af van de gewoonte om vaak te drinken. Vodafone Voordeel Web VLISSINGEN - Een maand lang de fles laten staan. Hoe is dat? Krijg je er iets van? Vinden vrienden en familie je voortaan een watje? Dik 350 Zeeuwen gaan het vanaf vandaag merken. Ze doen mee met de actie 'Ik pas' en drinken 30 dagen geen alcohol. De PZC Woonplaats: Heinkenszand Leeftijd: 40 Hoeveel drinkt u? „In het week end drink ik wel eens een wijntje. Ik neem dan nooit meer dan twee glaasjes. Doordeweeks drink ik niet." Waarom doet u mee? „Als ambas sadeur van 'Ik pas' in Zeeland vind ik het belangrijk om mensen bewust erover te laten nadenken. Want veel mensen staan er niet bij stil hoeveel ze drinken. Als ik als zangeres optreed in een café zie ik dat jongeren veel drinken. Terwijl je het ook zonder drank gezellig kunt hebben." Waar denkt u het moeilijk mee te krijgen? „Ik kan makkelijk zon der drank. Het moeilijkste is voor al als anderen om je heen een glas nemen. Daar moet je je overheen zetten." Jongerendebat Kerk, Krimp en Kans Wat vinden jongeren dat er met leegstaande kerkgebou wen kan gebeuren? Wat is een leuke herbestemming? Een plek om uit te gaan, te skaten, te koken? Woensdag 4 maart wordt vanuit het project Kerk, Krimp en Kans een jongerende bat gehouden voor jeugd van 12 tot 20 jaar. Plaats van hande ling is de Grote Kerk Groede (17.00 tot 19.30 uur). Betrokke nen zijn het jongerenpanel JouwZeeland van de provincie en scholen in de Sluis. Nog een kans voor Dorsvloer vol Confetti In Cinema Middelburg Achter de Houttuinen wordt deze week nog een keer Dorsvloer vol Confetti, gebaseerd op de bestseller van Franca Treur, vertoond. Dat is op donderdag 5 maart, 20.00 uur; 6 maart 19.00,8 maart 15.00 en woens dag 11 maart 20.00. Deze week ook nog te zien: The Salt of the Earth, portret van een gere nommeerde fotograaf en Co ming Home, liefdestragedie tij dens Chinese revolutie. www.cinemamiddelburg.nl volgt een aantal deelnemers. Even een glaasje na een dag hard wer ken. Voor velen is het normaal. Net zoals ééntje bij het eten of een afzakkertje voor het slapen gaan. „We hebben het allemaal over een biertje en een wijntje", onderstreept Mischa Laeven van CZW Bureau in Goes. „Drinken van alcohol is heel erg ingebed in Monologenwedstrijd Zeeland en Brabant In de wedstrijd 'Solo's in Zuid' gaat het om de beste monoloog van Brabant en Zeeland. De Jeugdtheaterschool Zeeland houdt de provinciale voorron de op vrijdag 24 april in 't Beest in Goes. Deelname staat open voor volwassenen en voor jongeren vanaf 16 jaar. Ar tistiek leidster Josien de Graaf geeft voorafgaand desgewenst professionele begeleiding op za terdag 28 maart vanaf 14.00 uur. Aanmelden voor deelna me kan via: josien@tbeest.nl Jorien Brugmans kiest portret uit Bruinisse Kunstenaar Jorien Brugmans uit Terneuzen gebruikt een fo to, ingezonden door Riet de Ronde uit Bruinisse, als basis voor haar twintigste lino. Ze riep onlangs op om foto's te stu ren voor haar serie Zeeuwse portretten met een knipoog. Ze werd overstelpt met reac ties. Brugmans bracht een long list van 30 foto's terug tot zes, waarna ze viel voor het tafe reel 'vrouw in de spiegel' van De Ronde. Ze wil de lino in twee maanden afronden. onze maatschappij. We moeten ons ervan bewust zijn dat het schadelijk is als je niet op een goe de manier met alcohol omgaat." Hoe schadelijk alcohol is, hangt af van de hoeveelheid en hoe vaak je drinkt. Bovendien zijn de gevol gen niet voor iedereen hetzelfde. Maar wie veel meer dan een paar glaasjes in de week drinkt, speelt met zijn gezondheid, aldus Lae ven. Zeker kinderen en jongeren tot 23. Die lopen risico op hersen- schade. 'Ik pas' richt zich op alle mensen die drinken. Overigens heet de actie ook 'de Zeeuwse maand van nix'. Die actie was eer- Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 64 Hoeveel drinkt u? „Elke dag drink ik wel een wit wijntje. Voor al bij het eten en soms ook 's avonds." Waarom doet u mee? „Om ver schillende redenen. Ik heb in het onderwijs gewerkt en begeleidt nog steeds jongeren. Ik wil voor hen een voorbeeld zijn. En het is normaal geworden. Ik wil kijken of ik kan minderen." Waar denkt u het moeilijk mee te krijgen? „Ik vergelijk het een beetje met roken. Het is een ge woonte om iets in de hand te heb ben. In het begin zal ik er vast moeite mee hebben. Vaak als ik bij iemand op visite kom, staat binnen een kwartier een fles wijn op tafel. Puur voor de gezellig heid." der opgezet en is nu aangehaakt. Wie erin slaagt om het 30 dagen zonder alcohol te doen, zal zich fitter voelen en beter slapen, zegt Laeven. Deelnemers worden on der andere via Facebook en Twit ter gestimuleerd om vol te hou den. Om anderen te laten zien dat ze meedoen, dragen ze een blauw polsbandje. Moet je na die 30 dagen geheelont houder blijven? Natuurlijk niet, zegt Laeven. „We hopen dat men sen bewuster met drank omgaan en vaker een glas laten staan." Woonplaats: Oost-Souburg Leeftijd: 43 Hoeveel drinkt u? „Elke dag een glaasje. Ik ben een groot portlief- hebber. Als ik thuiskom, drink ik graag een glas om tot rust te ko men. Verder neem ik ook een wijntje bij het eten en af en toe een whisky of bijzonder biertje." Waarom doet u mee? „Ik denk er al een tijd over om te vasten. Ik kan erg genieten van een drankje. Maar ik merk ook wel dat drinken een gewoonte is geworden. Ik ben benieuwd, want ik ben nog nooit gestopt met drinken. Na deze maand hoop ik zover te zijn dat ik wat minder drink." Waar denkt u het moeilijk mee te krijgen? „Het doorbreken van een patroon. Een koud sapje trekt me niet zo. Toch heb ik bij de boodschappen maar eens druiven sap meegenomen." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Sams p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 <e 0,45 per gesprek) MAANDAG 2 MAART 2015 30 dagen zonder drank door Jeffrey Kutterink GROEDE MIDDELBURG Marjon van Iwaarden: Door de week drink ik niet. GOES TERNEUZEN Meer op www.ikpas.nl Addy van den Bosse: Elke dag wel een wit wijntje. David van Maldegem: Drinken is een gewoonte geworden. inclus BIJBETALING MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 120MIN 80SMS 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 200MB £357- C17.50 635.- 300MB 6407- 620.- 615.- 400MB 6457- 622.50 Incl. Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 07-03-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23