Het Walchers molenparadijs is bijna gereed Kans op bruin water op Walcheren WALCHEREN 21 Wietkwekerij in woning Oost-Souburg Trio opgepakt voor vechtpartij Viaduct over A58 deels afgesloten Het kwartet hoofdstedelijke stel lingmolens verkeert in goede staat, vertelt Ad Oele. Hij is mole naar van molen De Koning aan de Veerseweg en secretaris van het Gilde van Vrijwillig Molenaars (VGM). Hij leidt ook aspirant mo lenaars op. Oele: „De Middelburg se molens staan er goed bij. De Seismolen draait tijdelijk niet, om dat een van de schoren te slecht is. Die wordt vervangen. De ande re schoren worden, voor zover no dig, opgeknapt. Die klus is al aan besteed." Walcheren kent een rijk molenbe- zit. Maar liefst elf stenen stelling molens, zes stenen grondzeilers, twee houten achtkantige molens en een zeskantige houten grond- zeiler. Die laatste staat in Aagte- kerke. Een unieke molen, er staan er slechts drie in heel Nederland. Molenaar Oele: „Ooit had ieder dorp een molen. Zeker in de ma gere jaren tijdens en na de oorlog was er veel werk voor molenaars. Dat is nu helaas niet meer het ge val." Vrouwenpolder en Ritthem bezit ten geen molen meer. De molen van Vrouwenpolder, die op de Pol- redijk stond, ging in 1930 in vlam men op. Ritthem verloor zijn mo len in 1948. De stenen stellingmo len liep in de nacht van 7 septem ber 1944 zware stormschade op. Na de inundatie bleek de schade onherstelbaar zodat uiteindelijk in 1948 besloten werd de restan ten volledig te slopen. Walcheren telt nog twee molen rompen: De Onderneming in de Vogelstraat in Middelburg, nu een woonhuis en molen de Hoop in Sint Laurens. Een dorpscomité werkt daar aan een herstelplan. Oele: „Molens leven in de dorpen. De inwoners voelen zich sterk be trokken bij hun molen. Dat zie je in Gapinge, ruim de helft van de dorpsgemeenschap is donateur van De Graanhalm." OOST-SOUBURG - De politie trof za terdagmiddag rond 15.00 uur een hennepkwekerij aan in een wo ning aan de Burgemeester Stemer- dinglaan met vijftig oogstrijpe planten en honderd geknipte plan ten. De politie kwam de kwekerij op het spoor door een tip. In de woning waren twee mannen aan wezig. De bewoner en een 50-jari- ge man uit Middelburg zijn niet aangehouden, zij worden later ge hoord. De kwekerij bevond zich in twee ruimtes op de eerste ver dieping. Delta constateerde dat er illegaal stroom werd afgetapt en zal daarvan aangifte doen. De kwekerij is ontmanteld en alles is na onderzoek vernietigd. MIDDELBURG - De politie hield za terdagochtend vroeg twee man nen en een vrouw aan op de Ha- venpoortweg in Middelburg voor een mishandeling eerder die nacht in de Joost de Moorstraat in Goes. Een 19-jarige man was zwaar toegetakeld in een woning en op straat, vermoedelijk door een bekende van hem. Rond 04.00 uur zag de agent in Middel burg een auto rijden, die na de vechtpartij was weggereden. De drie inzittenden werden aange houden. Het gaat om een man (33) (woonplaats onbekend), een Vlissinger (30) en een vrouw (21) uit Westkapelle. Ze zijn naar To rentij d in Middelburg gebracht. Het slachtoffer werd in het zieken huis behandeld. Hij deed aangifte. HEINKENSZAND - Verkeer vanuit Terneuzen en Middelburg rich ting Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke moet vanaf vandaag twee weken omrijden via knoop punt De Poel bij Goes. Het zuide lijke viaduct over de A58, afslag Heinkenszand is dicht vanwege de verdubbeling van de Sloeweg. MAANDAG 2 MAART 2015 Maatje Reijnierse voor haar molen met molenaar Jan Jobse (midden) en Ad Oele. Half maart wordt de kap teruggeplaatst, foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Met vier molens bin nen de gemeente heeft Middel burg een toppositie in het Wal chers Molenparadijs. waterbedrijf letwerkgroep In de periode van woensdag 4 maart tot en met donderdag 5 maart voert DELTA Infra voor Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan de drinkwaterleiding. Het is mogelijk dat u in deze periode tijdelijk een verlaagde waterdruk ervaart of dat er bruin water uit de kraan komt. Doorspoelen Bruin water is niet schadelijk voor de gezondheid, maar kan tijdens de was vlekken achterlaten op textiel. We adviseren u kranen goed door te spoelen tot er weer helder water uitstroomt, voordat u het gebruikt. Heeft u vragen? Neem dan contact op via telefoonnummer 0800-5150. DELTA Infra voert het beheer en onderhoud uit van het waterleidingnet in Zeeland, Goeree-Overflakkee en de Brabantse Wal voor Evides Waterbedrijf. Evides levert drinkwater in Zuid-Holland Zuid, Zeeland en de Brabantse Wal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21