Keukens Attractie Feest Hooizolder strandt buiten in de regen 'Ik heb helemaal geen zin in die ellende van toen' ZEELAND 19 commentaar Weer wijziging 380-kV-tracé Krabbendijke 66 Wij springen straks heel zorgvuldig om met de gevoeligheden van toen KeukenJ Zo keerde een Middelburgse vriendinnenclub verkleumd, nat geregend en teleurgesteld terug naar huis. De meiden kwamen niet verder dan het terrein voor de disco. En met hen vele andere 'feestgangers'. Gestrand in de re gen en de harde wind. Evi Wijffels (17): „We stonden al vóór half twaalf op het Hof van Tange in Middelburg voor de bus om echt op tijd bij de Hooizolder te zijn. Dan kosten de kaartjes nog vijf euro in plaats van tien. Het werd steeds drukker bij de halte, maar geen bus. Langzamer hand ging iedereen weg. Wij lie pen rond half één weg. Een van ons zag toen de bus rijden, dus wij zijn als een gek teruggerend en konden nog mee." Eenmaal in Westkapelle bleek daar een enorme groep mensen te staan. Marie de Visser (16): „Er stonden er echt heel veel te wach ten. Er kwamen anderen van vo ren teruggelopen die zeiden 'dit schiet voor geen meter op'. Veel zijn er ook weggegaan. Wij zijn uiteindelijk opgehaald door de broer van Evi. De sfeer was ver pest. Dit doen we dus niet meer." Exploitant Ruud van Houten: „Dat is echt heel vervelend. We hadden verwacht dat we een vol le bak zouden hebben, maar zo veel... We mogen maximaal 700 man binnen hebben. Die waren er rond een uur of één, half twee. Dan gaat de deur dicht en is het één eruit, één erin. Hoe spijtig dat ook is. We bekijken nu hoe we dit in het vervolg aanpakken." De meiden zijn even klaar met de Hooi. Uren in de regen en de kou en dan nog geen feest; da's balen. ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing Deltapark Neeltje Jans heeft zich ver galoppeerd. Afgelo pen week werd een spectaculaire nieuwe attractie aangekondigd: een 'experience' waarin bezoekers, onder meer door moderne videotechnie ken, de rampzalige storm van 1953 als het ware kunnen 'mee maken'. Het bericht schokte overleven den van de Ramp. Het verhaal moet worden verteld, redene ren zij, maar maak van 1953 geen volksvermaak. Het ligt niet voor de hand dat Deltapark Neeltje Jans zich als een soort Disneyland op dit voor Zeeland zo gevoelige the ma wilde storten. Het thema park heeft een reputatie hoog te houden als het gaat om de educatie over water. Met een stormattractie op zich lijkt ook niet zo veel mis, maar door de link naar 1953 is hij buitenge woon ongelukkig gepresen teerd. Laat dat een les zijn voor de tentoonstellingsmakers. Met de Ramp kun je nog steeds niet prudent genoeg omgaan. Het ministerie van Economische Zaken en netbeheerder Tennet maken al jaren plannen voor een nieuwe 380-kV verbinding tussen Borssele en Tilburg. Begin 2014 werd duidelijk dat het tracé dich ter bij de bebouwde kom van Krabbendijke komt. Dit leidde tot protesten van dorpsbewoners. In juli nam de gemeenteraad una niem een motie aan die het colle ge opriep in gesprek te gaan met waterschap Scheldestromen. Als het schap plaatsing van masten dicht bij de dijken toestaat, kan het tracé weer worden opgescho ven. Actievoerders van 'Zeeland zegt nee tegen 38okV' hebben al aange kondigd 'tehenhas' te gaan geven op de bijeenkomst van Tennet. Ze willen helemaal geen nieuwe mas ten bij Krabbendijke. „Daar was het me echt niet om te doen", verzekert hij. „Ik weet zelf nog niet precies hoe het er uit komt te zien. We hebben een glo baal idee. In ieder geval niet iets met oude zwart-wit beelden en de ellende van toen. Daar heb ik óók helemaal geen zin in. Onze bedoeling is de huidige generatie puur te laten ervaren hoe het is om in een superstorm te zitten, minstens zo krachtig als die van 1953. Daarbij gaan we uit van de si tuatie zoals die nu is. Dus reke ning houdend met de klimaatver andering en zeespiegelstijging. Wat zou er gebeuren als vandaag of morgen de dijk zou doorbreken en het water de polder instroomt? Dat kan je straks bij ons ervaren." Van de Hoef geeft aan dat het idee de noodzaak van de storm vloedkering en andere Deltawer ken op een 'vernieuwende ma nier' te presenteren, goed is door gesproken met zijn voorlichters die bezoekers rondleiden op het voormalige werkeiland in de Oos- terschelde. „Een aantal heeft de ramp zelf meegemaakt. Zij weten ook heel goed welke gevoeligheden er op dit gebied leven. Daar wordt straks ook heel zorgvuldig mee komt. Dat wordt gedaan aan de hand van een computeranimatie met het bulderend geluid van die storm en regen en lichtflitsen en meer van die speciale effecten om het zo echt mogelijk te maken." Peter Groen is één van de voor lichters bij Deltapark Neeltje Jans. Hij reageert via Facebook op de storm aan kritiek die de plannen ook op dat medium teweeg heb ben gebracht: „Als voorlichter pro beer ik nu met veel vertelkracht bezoekers én vooral jonge men sen een beeld en een gevoel van de 'Ramp' te geven. Meer dan de helft raakt z'n belangstelling kwijt tijdens mijn verhaal. Jonge mensen kruipen niet meer op de bank met het boek van Kees Sla ger op schoot. Zij willen de wind door de haren voelen, het water op zich af zien komen." omgesprongen. Geen oude beel den dus. Het gaat ons om de he dendaagse werkelijkheid. Op een groot scherm kunnen bezoekers straks zien wat er zou kunnen ge beuren als er weer zo'n storm MAANDAG 2 MAART 2015 door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het openingsfeest van discotheek de Hooizolder in Westkapelle liep voor veel jonge ren uit op een koude douche. Een bus die niet of veel te laat reed en vervolgens niet de disco in kunnen omdat 'de Hooi' al vol zat. Spoorstraat 18c D 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com KRABBENDIJKE - Opnieuw is het tra cé voor een nieuwe hoogspannings leiding bij Krabbendijke aangepast. Burgers kunnen in dorpshuis de Meiboom donderdag tussen 19.00 en 21.00 uur voor het eerst horen wat de wijzigingen inhouden. In de orkaanmachine van Deltapark Neelje Jans kunt je beleven hoe het voelt om in een zware storm te staan, foto Dirk-Jan Gjeltema NEELTJE JANS - Directeur Bert van de Hoef lijkt te zijn geschrokken van de ontstane commotie. Als het hem te doen was geweest landelij ke aandacht te generen voor de nieuwe attractie, dan is hij in die opzet in ieder geval geslaagd. De media buitelden het afgelopen weekend over elkaar heen om zijn plan van de nodige commentaren te voorzien. Bert van de Hoef, directeur Deltapark Neeltje Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19