Passie almanak Middelbare scholen samen aan de bak ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 2 maart 2015 17 Damse Vaart Werkvoorziening Dethon Terneuzen zit zonder busverbinding. De provincie weigert dit tot nu toe te verhelpen. 24 en 25 TERNEUZEN - Teleurgesteld is te zwak uitgedrukt. Gijs van den Berg, manager bij sociale werk voorziening Dethon, en de Ter- neuzense wethouder Cees Lief- ting zijn pissig. De provincie kon digde vrijdag een aantal 'repara ties' in de nieuwe dienstregeling voor het openbaar vervoer aan, en wat bleek? Dethon-vestiging Ter- neuzen was opnieuw vergeten. „Dertig a veertig medewerkers van Dethon maken dagelijks ge bruik van de bus", weet Liefting. „Ze konden altijd vlak bij de Dethon-vestiging aan de Haar- manweg uitstappen. Maar dat is voorbij. Vanaf vandaag (maandag) moeten ze bij het ziekenhuis of bij winkelcentrum Zuidpolder al de bus uit. En dan moeten ze maar lopen, terwijl het om men sen gaat die vaak lichamelijke pro blemen hebben. Dit kun je als pro vincie toch niet maken." Van den Berg is het helemaal eens met Liefting. Hij las vrijdag ook vol verbazing dat de provin cie de Dethon-medewerkers was 'vergeten'. „Je wilt niet weten wat dit met onze mensen doet. Ze ma ken zich hier al weken druk over. Sommigen gaan maar weer auto rijden, hoewel ze dat eigenlijk niet durven. Anderen hebben van armoe een auto aangeschaft. Wij hebben het netjes proberen te spe len richting provincie, maar ken nelijk moet je flink op de trom slaan om iets te bereiken. Anders word je gewoon vergeten." Dethon zet vandaag zelf maar bus jes in om medewerkers bij onder meer de bushalte bij het zieken- Je wilt niet weten wat dit met onze mensen doet. Ze maken zich er al weken druk over huis in Terneuzen op te pikken en naar de Haarmanweg te bren gen. Liefting en Van den Berg la ten het er niet bij zitten. Ze heb ben spoedoverleg aangevraagd bij de provincie. Vandaag vindt dat plaats. Een oplossing is scholieren bussen in te zetten. Voor de Dethon-vestiging in Oost burg is overigens al wel een 'op lossing'. De medewerkers kunnen daar komen met een haltetaxi, waarin de OV-chipkaart niet bruikbaar is, maar contant moet worden betaald. Volgens Van den Berg is dat niet zo'n probleem. „Er blijft in elk geval een verbin ding." Meer nieuws zie: www.pzc.nl Executieverkoop Belastingdienst Nu zijn er wel meer jongetjes van tien gek op geschiedenis. Maar voor Marijn uit Goes is het een passie. Vooral zijn honger naar kennis over de Romeinen is niet te stillen. Alle boeken uit de kast over de klassieke oudheid gingen mee naar school. Voor Marijn geen kinderachtige boekjes tijdens het vrij-lezen uurtje. Dikke pillen, zonder plaatjes leest hij gretig uit. Zo viste zijn vader pas een oud, dik boek uit zijn schooltas. 'Passie in het oude Rome', hij had het vierhonderd pagina's dikke boek alweer uit. „Zo, dat heb je snel ge daan, jongen. Knap hoor." „Viel best mee hoor pappa. De stuk ken met seks heb ik overgeslagen." Het Kanaal tussen Sluis en Brugge komt aan beide kanten nergens op uit Dethon-medewerkers Vergeten' door Harmen van der Werf Gijs van den Berg Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst. Kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Tim de Krijger, vwo-leerling van scholenge meenschap De Rede in Terneuzen, zit er zaterdag ontspan nen bij in sportschool Bodyline. Hij doet tweede pinkster dag, 25 mei, mee aan de actie Klimmen tegen MS (Multi ple Sclerose). De Mont Ventoux in het zuiden van Frank rijk moet bedwongen worden, drie keer zelfs. Met Tim zul len nog zo'n vierhonderd andere fietsers dat doen, onder wie naast Tim nog negenenveertig Zeeuws-Vlaamse mid delbare scholieren. Ter voorbereiding deden er zaterdag zo'n twintig mee aan een spinningmarathon. Tim heeft er alle vertrouwen in dat hij de Mont Ventoux kan bedwin gen. Hij doet aan mountainbiken. „En ik fiets elke dag ruim dertig kilometer, van Biervliet naar school en terug." Jan van Gulick, docent Engels aan De Rede, zit iets verder op (foto). Hij heeft het initiatief genomen voor de actie, eerst alleen op De Rede, dit jaar voor het eerst met alle middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen. „Ik heb in 2012 de Alpe d'Huzes gereden, nadat ik zelf ziek was ge weest. Ik dacht daarna 'dit moet ik op school oppakken'. Het is zo'n belevenis, lichamelijk en emotioneel." De keu ze viel op Klimmen tegen MS, omdat die actie 'slechts' 500 euro sponsorgeld per deelnemer vraagt. Dat bete kent dus voor de vijftig Zeeuws-Vlaamse scholieren geza menlijk al met al toch nog 25.000 euro. Jan: „Al 12.000 eu ro hebben we binnen en we hebben nog ruim drie maan den te gaan. Dat komt goed." foto Peter Nicolai vn»et>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17