Quinn Nora Koote wint PZC Baby - de Leukste Voor het zingen de kerk uit blijven SERVICE 43 IÉ Dnnikenwerk De finale van de verkiezing via Facebook was tot op de laatste dag spannend. De nummer 2, fimi-Jaey Eversdijk uit de gemeen te Kapelle maakte nog een flinke inhaalslag, maar kwam uiteinde lijk toch ongeveer zestig stem men tekort. „Tot donderdagavond heb ik er zelf eigenlijk niet zoveel aan ge daan om mensen uit te nodigen, op Quinn te stemmen", vertelt moeder Irina (22). „Volgens mij heeft de gunfactor een grote rol gespeeld." Het was gisteren precies vijf maanden geleden dat de vader van Quinn, Erik Koote uit Middel- harnis, om het leven kwam door een ongeval tijdens een motor crosswedstrijd. „Ik had zelf nog niet eens van PZC Baby gehoord", zegt Irina. „Mijn broer wees me er op. Hij zei: dat verdient Quinn wel, om eens in het zonnetje te worden gezet, na alles wat ze heeft meegemaakt. Erik had veel vrienden, hij was heel geliefd en ik heb nog nooit een slecht woord over hem gehoord. Ik denk dat veel mensen uit de motorcrosswe reld op Quinn hebben gestemd." Na het overlijden van Erik zijn Iri na en Quinn terug verhuisd naar Goes. „Ze is zo lief, heel gemakke lijk en altijd vrolijk. Het is alsof ze ons er allemaal doorheen wil sle pen." De hoofdprijs van de wedstrijd - een kledingbon van 500 euro - komt best goed uit. „Een begrafe nis kost toch duizenden euro's, en kleding is bij een baby gewoon een van de grootste kostenposten. Nu kunnen we weer even voor uit, dus dit is zeer welkom." Bij Le BB was de conclusie dat de prijs mooi was terechtgekomen. De zaak is begonnen als groothan del, en is sinds november 2013 ook een winkel in zo'n beetje al les wat je kunt bedenken voor ba by's. De winkel wordt inmiddels goed gevonden; daar wordt ook veel moeite voor gedaan. „We ver zorgen bijvoorbeeld baby sho wers voor aanstaande moeders en kraamfeesten na de geboorte", zegt Nicole van der Korput. Le BB verzorgt trouwens voor de win naars van de eerste ronde van PZC Baby vandaag een feestelijke high tea; „Voor ons zijn ze alle maal winnaars." Hoe ouder je wordt, hoe vaker je je af vraagt of je nog van deze tijd bent. Dat overkwam me afge lopen tijd rond het thema zang. Jongens gaan niet meer op een koor, omdat zingen niet sexy is, zo meldde het journaal. Het pro bleem is breder. Ik viel van mijn stoel toen ik las dat bij een studen tengemeente de samenzang is af geschaft. De liederen worden ten gehore gebracht door een koor. Re den: zingen is voor potentiële be zoekers een drempel. Karaoke en massaal zingen met Nederlandstalige artiesten is po pulair. Maar dan ben je temidden van mensen die graag zingen. In kerkdiensten zit je vaak met een klein gehoor. Dan zingen maar weinigen uit volle borst. Er speelt nog meer. Zo wordt er op scholen minder gezongen. In de twee plaats komt nog slechts een minderheid al op jonge leef tijd in aanraking met kerkzang. Op christelijke scholen moest je vroeger op maandag het psalm versje opzeggen dat je thuis moest leren. In de klas werden ook gezangen en psalmen gezon- gen.Mensen zouden nu voor het zingen de kerk uit blijven. Mij valt op dat er regionaal nogal wat verschil is. Zie de PKN. In Zee land zijn er plaatsen, ik noem bij voorbeeld gereformeerd Arnemui- den, waar stevig wordt meegezon gen. Ik kom ook in kleine gemeen ten, waar het allemaal iel klinkt als de twee of drie zangers die de boel op gang trekken er 's zon dags niet zijn. Onder de regio's waar ook in klei ne kerken gretige zang weer klinkt, valt Friesland. De eerste keer dat ik dat meemaakte was in Akkrum. De dienst begon met het Klein Gloria. ('Ere zij de Va der en de Zoon en de Heilige Geest. Als in den beginne, nu en immer en van eeuwigheid tot eeu wigheid, amen'Vanaf toon 1 zong men het dak van de oude dorpskerk. Uit volle borst meezingen is link, zo merkte ik onlangs in Hollum. Daar gebeurde wat ik vaker mee maakte. Twee dames van het kerk koor klampten me na de dienst aan. „Mijnheer, woont u hier op Ameland, want dan willen we u graag op het koor." Nee dus, maar het zingen in die kerk is voor mij geen reden om bij een volgend be zoek weg te blijven, integendeel! ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Quinn Koote, Irina de Loo en Nicole van der Korput zijn tevreden met de uitslag van PZC Baby - de Leukste van Zeeland. door Arjen Nijmeijer kruiningen - De tien maanden oude Quinn Nora Koote uit Goes heeft de verkiezing PZC Baby 2014 - de Leukste van Zeeland gewon nen. Moeder Irina de Roo kreeg gis termiddag de hoofdprijs overhan digd door eigenares Nicole van der Korput van baby- en kinderkleding zaak Le BB in Kruiningen. gezondheid door Willem Staat Deze week gaat Jan Zwemer in zijn column op Monnikenwerk in op het onderwerp Kerk en samen leving: kortsluiting of contact? www.pzc.nl/monnikenwerk jDe Lcukjt, (Bat} 20141H0UJJr Quinn %oote 'ter waarde van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 94