Binnen een uur ton van investeerders bij elkaar Projectkoor herneemt Crucifixion van Stainer SCHOUWEN-DUIVELAND 35 66 Zelf verwachtte ik er ongeveer een week over te doen dat geld bij elkaar te hebben Opnieuw liedje naar aanleiding van schietpartij Officier eist verlenging tbs incestpleger Vrienden van li ee an iv stand-up comedians N|LLV Het Arsenaal: Vlissingen „Zelf verwachtte ik dat bedrag in een week te kunnen bereiken, maar dat het zo snel is gegaan, is heel verrassend", zegt Leeflang. Hij schrijft dit succes vooral toe aan de begeleiding van Collin Crowdfund. „Zij doen zoveel in het voortraject dat het voor inves teerders glashelder is waar zij hun geld op inzetten. Ik zeg niet dat ze er blindelings kunnen in stappen, maar op vrijwel alle vra gen wordt antwoord gegeven." Deze organisatie slaat via haar on line platform een brug tussen in vesteerders die op zoek zijn naar meer redement en naar ambitieu ze MKB-bedrijven met een finan cieringsbehoefte. De 37 investeer ders die gemiddeld €2.703,— heb ben gestoken in de onderneming van Leeflang krijgen daar in ruil 8 procent rente voor. „Het was een enerverend uurtje. De campagne werd om 13.00 uur geopend. Heel snel kreeg ik te ho ren dat er al 25% binnen. Daarna bleef het doorgaan en binnen een uur was die ton dus bereikt. Dat was ook voor Collin Crowdfund toch heel snel", zegt Leeflang. Voor de aankoop van het vastgoed kreeg hij de financiering van €325.000,— via de Rabobank rond. Zelf investeert hij uit eigen middelen nog eens ruim €121.000,—. „Zo'n vorm van co-fi- nanciering is gebruikelijk in deze tijd en het wekt vertrouwen als je zelf ook investeert." Leeflang heeft al enkele jaren een winkel op recreatiepark De Droomgaard in Kaatsheuvel. Vo rig jaar huurde hij het pand aan de Hoogenboomlaan in Renesse om hier praktijkervaring op te doen met een recreatiewinkel. Dat deed hem besluiten het pand te kopen en naar eigen inzicht in te richten. „Daar zijn we nu druk mee bezig. De opening voor het nieuwe seizoen staat gepland op vrijdag 27 maart. Een week later gaat dan ook in Scharendijke bij camping Duin en Stand mijn re creatiewinkel open. Maar daar huur ik een pand", zegt Leeflang. Volgens hem biedt Renesse een specifieke situatie, omdat het een vrijliggende winkel is. Dicht in de buurt van de campings De Brem en Julianahoeve, maar hij maakt daar geen deel van uit. Het assortiment is gericht op de recreatieve klant met onder meer een extra grote afdeling waar dage lijks vers brood wordt gebakken en daarnaast ook veel non-food. TERNEUZEN - Twee vrienden van Gideon Verhelst hebben een nieuw nummer opgenomen, dat is gerelateerd aan de schietpartij in de Brouwerijstraat in Terneu- zen op 30 november 2014. Ver- helst kwam daarbij om het leven. De song 'Het is donker' is be doeld als bedankje voor alle men sen die de vriendengroep hebben bijgestaan in een zware periode, laat een medewerker van All round Videos weten. Het nummer van rappers Terra en PP van The Beergang is niet voorzien van een video, maar staat wel op videokanaal YouTu- be. Onder de noemer The Beer gang lanceerden zij met een aan tal kameraden vorige maand al het nummer 'RIP Beer' (met vide oclip), ter nagedachtenis aan Gide on 'Beer' Verhelst. De clip, opge nomen op locaties in Terneuzen, is inmiddels al meer dan 26.000 keer bekeken op YouTube. Terra en PP kregen bij de opna mes van 'Het is donker' hulp van onder andere producent Fraasie en de Sasse rapper Lo-Bo. MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg heeft de recht bank gevraagd de tbs met dwang verpleging die de 70-jarige Vlis- singer Hendrik van den H. in 2001 werd opgelegd met één jaar te ver lengen. Van den H. werd toentertijd schul dig bevonden aan ontucht en sek sueel misbruik. Het misbruik met een van zijn kleinkinderen werd gepleegd tussen 1991 en 1993. Toen dat uitkwam, beloofde Van den H. beterschap en bleef het en kele jaren rustig. Daarna vergreep hij zich aan twee andere kleinkinderen. De man werd ook veroordeeld voor on tucht en het hebben van gemeen schap met zijn dochter. Daaruit is een dochter geboren. Hoe en waarom Van den H. tot zijn daden was gekomen kon hij toen niet vertellen. De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. Dat gaat zaterdagmiddag 14 maart gebeuren in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. „We brachten dit indrukwek kende stuk voor het laatst in 2009. We kregen met regelmaat verzoeken het nog eens uit te voe ren. Daar geven we nu graag ge hoor aan", zegt secretaris David Vos van de RZZN. Circa t20 zan gers en zangeressen uit diverse re gionale koren vormen een groot projectkoor voor deze uitvoering. De baspartij wordt gezongen door Kees van Dis en de tenor is Jelle Leistra. Zij waren ook in 2009 de solisten. Ook de dirigent is dezelf de als toen: Rinus Verhage. Het or gel wordt dit keer bespeeld door Rien Balkenende. Behalve in Zie rikzee wordt de Crucifixion ook uitgevoerd op zaterdag 7 maart in de St. Catharijnekerk in Brielle en op vrijdag 20 maart in de Advents- kerk in Alphen a/d Rijn, Kaarten a €14,50 (inclusief koffie of thee) zijn te koop bij Boekhan del De Vries in Zierikzee of via de website: www.rzzn.nl Het concert op 14 maart in Zierik zee begint om 15.00 uur. Meer info en tickets: www.lionslentefeest.nl ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Gerko Leeflang bezig met de inrichting van zijn recreatiewinkel in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door AM Pankow RENESSE - Ondernemer Gerco Leef lang was totaal verbluft toen hij donderdag via crowdfunding in een uur tijd 100.000 euro van 37 inves teerders bijeen had voor de overna me van een recreatiewinkel aan de Hoogenboomlaan in Renesse. Gerco Leeflang, ondernemer ZIERIKZEE - De Regionale Zangers- bond Zuidwest Nederland (RZZN) acht de tijd rijp de Crucifixion van John Stainer weer op te voeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 92