Itoee keer in brand en twee keer onder water Verbouwingsuitverkoop SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Expositie Zilt in galerie Anna Blom Art Met kortinqen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl „Mijn schoonvader Marinus Doeleman en schoonmoeder Adriana van der Valk hebben het huis in 1940 toen ze gingen trou wen laten bouwen," vertelt Pie- ter Schotte vanuit Zwitserland. De familie Doeleman is de grond legger van de koninklijke Zeelan- ZIERIKZEE - In galerie Anna Blom Art in het Vrijpoortje 2 in Zierik- zee wordt zondagmiddag om 16.00 uur de expositie 'Zilt' geo pend. Naast symbolisch werk van de ga leriehoudster is hier werk te zien van de gastexposanten Willem Veerman (monumentale houts kooltekeningen), Dieuwke Parle- vliet ('smell food'-foto's), Jan Daanen (fotografische zoektocht naar verbinding) en Charlotte Beunders ('Onderwaterspiegels': grafische techniek met olieverf). De expositie is hier tot en met 26 april te zien van woensdag t/m za terdag tussen 13.00 en 17.00 uur. dia, de Zierikzeese producent van bakkerijgrondstoffen. „Het huis kreeg een rieten dak. De bouw was nog niet helemaal klaar toen de bovenverdieping uitbrandde. Onachtzaamheid van een bouw vakker, een loodgieter misschien. De schuldige lag natuurlijk op het kerkhof Nu waarschijnlijk ook let terlijk. Het het huis is toch afge bouwd, maar dan met dakpannen in plaats van riet." In 1946 was het gezin Doeleman met vier kinderen compleet. Schotte: „Maar daarvoor, in het voorjaar van 1944, zijn ze geëvacu eerd geweest toen de Duitsers het eiland onder water zetten. De vol gende ramp diende zich al weer aan in 1953. Toen stond het water tot aan de plafonds en werd de fa milie in Breda ondergebracht." Van het laatste onheil dat het huis trof, de brandstichting, was Schotte gisteren nog niet op de hoogte. De villa 'In weer en wind' stond leeg sinds mevrouw Doeleman ze ven jaar geleden naar een verzor gingshuis ging. De familie kreeg het al die tijd niet verkocht. Een noodzakelijke renovatie werd - mede door de steeds hogere ener gie-eisen die aan woningen wor den gesteld - zo duur dat in over leg met de makelaar werd beslo ten het huis te slopen en de grond op te delen in twee bouw- kavels. Delta Makelaardij heeft het linkerperceel van 2100 vier kante meter inmiddels verkocht. De rechterkavel van 3100 meter staat nog te koop. Aannemingsbe drijf Fraanje in 's-Heer Arendsker- ke gaat er bouwen. Twee excursies naar Zeepeduinen Natuurmonumenten houdt vandaag en morgen gratis bewonersexcursies naar de Zeepeduinen. Deze starten om 13.00 uur bij de ingang van het Zeepe aan het eind van de Zandstraat in Burgh-Haamstede. Aanmel den met opgave van het aan tal personen via deltakust@ natuurmonumenten.nl Schilderijen te zien op wijnhoeve Marijke Koopman uit Zierik- zee exposeert vanaf maan dag schilderijen op wijnhoe ve De Kleine Schorre aan de Zuiddijk in Dreischor. Zij exposeert in galerieën en langs kunstroutes, zowel in eigen land als in België en Duitsland. Zie voor meer informatie: www.dekleineschorre.nl Confessionelen houden vergadering De confessionelen in de Pro testantse Kerk in Nederland houden houden woensdag een bijeenkomst in kerkge bouw De Hoogte aan de Po- pulierenstaat 29 te Goes. De ontmoeting begint om 19.30 uur. Dominee André Verwe- ij uit Lisse geeft een toelich ting op zijn proefschrift Pre ken in de veertigdagentijd. Uitleg over diffuse 'Zeeuwse Licht' Kunsthistorica Hester van den Donk geeft donderdag 5 maart in het Stadhuismu seum een presentatie over het 'Zeeuws Licht'. Zij gaat in op de belangrijke plaats die dit diffuse licht inneemt in de Nederlandse kunst, met name in het werk van Jan Toorop en Piet Mon driaan. Aanvang: 14.00 uur. 'Spiegel(t)je speelt eenakters Theatergroep Spiegel(t)je speelt vandaag om 14.00 uur en om 20.15 uur in het Diek- huus de eenakters 'Laatste voorstelling' van Robert Scherjon en 'Ludwig' van Guus Kok. De eerste heeft als thema 'vergeetachtig heid'. De tweede gaat over de worsteling van Beetho ven met zijn doofheid. Voorlichting over sensitieve pubers Bij het Kinderkompas aan de Stroomweg 22 in Vlissin- gen is donderdag van 19.30 tot 21.00 uur een informatie bijeenkomst over het thema 'Hoogsensitieve kinderen in de puberteit'. De kosten be dragen 10 euro per persoon. Aanmelden kan via info@hetkinderkompas.nl of 06-39579506 Nergens goedkoper!!! Kom eens kijken in onze showroom! ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 ZIERIKZEE - De rode haan kraaide bij de bouw in 1940 en zorgde gis terochtend opnieuw voor uitslaan de vlammen in de markante villa aan de Lange Blokweg 12 in Zierik- zee. BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR GOES ZIERIKZEE MIDDELHARNIS VLISSINGEN 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 90