Raadsleden willen niet maand zonder alcohol Fietscafé bij Manege Balans 32 SCHOUWEN-DUIVELAND BRAND ZIERIKZEE Al jaren leegstaande woning aan de Lange Blokweg waarschijnlijk ten prooi aan brandstichting. Sir Olivers Band in Crevelingenhout Koor VZOS Pieter Derks speelt in Nieuwe Kerk huldigt twaalf jubilarissen Daarmee is ook het tweede punt van de motie verworpen: een maand geen alcohol schenken in het gemeentehuis, hoewel daar wel een meerderheid voor te vin den was. Tineke Kalwij van Alert probeer de de raadsleden donderdagavond te overtuigen door hun te vragen 'wie zijn wij, wat is onze beteke nis voor de ander, voor de samen leving'. „Bent u degene die het al- coholbeleid, door uzelf voorge schreven en vastgesteld een enke le maand naleeft? Hebt u werke lijk betekenis voor onze jeugd? Kunnen zij zich aan u spiegelen?" Haar woorden konden de andere fracties niet overtuigen. De in breuk die de motie doet op de per soonlijke levenssfeer van de raads leden ging bijna alle fracties veel te ver. „Een maand geen alcohol drinken is een persoonlijke keuze. Wij vin den het veel te ver gaan en willen niet een besluit nemen voor vol wassen mensen", zei Petri d'An- jou (PvdA). „Deze motie steekt een grens over", zei Wout van den Berg (WD). Het punt om een maand geen al cohol te schenken in het gemeen tehuis was voor de meeste frac ties wel bespreekbaar. De Christenunie liet weten voor stander te zijn van het afschaffen van het schenken van alcohol na afloop van raads- en commissie vergaderingen. Indiener Tineke Kalwij was niet van plan de motie aan te passen en het punt van een maand geen alcohol drinken door alle raadsle den te laten vallen. „Wij gaan het hart uit onze motie niet wegha len. U wilt het alcoholbeleid van deze gemeente steunen of niet. Wilt u werkelijk een voorbeeld zijn voor onze jeugd, dan steunt u de motie." Die laatste zin kwam haar op bo ze reacties van collega's te staan. „Ik vind dit beledigend", zei Petri d'Anjou. ZIERIKZEE - Buurvrouw Marijke Vis weet het zeker. „Er is geen elektriciteit meer in de woning. Dit kan alleen maar brandstich ting zijn." De villa 'In weer en wind' aan de Lange Blokweg 12 in Zierikzee brandde gisterochtend helemaal uit. Ook de politie houdt het op brandstichting. „Ik werd wakker van het geknet ter," vertelt mevrouw Vis. „Toen ik ook nog een vleugje brand lucht rook, ben ik naar de over loop gegaan. Ik deed het gordijn open en zag dat hiernaast de vlam men uit het dak sloegen." Even maakte mevrouw Vis zich zorgen om haar eigen huis, maar dat bleek niet nodig. „De brand was inpandig. De buitenkant werd goed natgehouden door de brandweer. Ze hebben zelfs de bo men in onze tuin nog even natge maakt." De slopers waren al een tijdje be zig aan het huis, weet de buur vrouw. Als eerste werk was het as best verwijderd. „Maar er is toch nog wat asbest gevonden. Daar om is de sloop weer stilgelegd. Schiet toch op, dacht ik. Er kan vanalles gebeuren met dat huis. Afgelopen weekeinde heb ik nog enkele jongetjes van veertien, mis schien vijftien jaar weggestuurd. Die asbestverwijderaar had eer der moeten komen. Daar zaten ze op te wachten. Ik weet niet wie het aangestoken heeft. Ik heb niets gezien vannacht. De scholen zijn weer begonnen. Daarom lijkt het me niet waarschijnlijk dat het die jongetjes waren." „Diep in de nacht en een leeg staand pand. Gezien die omstan digheden hebben wij het vermoe den van brandstichting," zegt po litiewoordvoerder Alwin Don. Hij is op zoek naar getuigen. De brandweer heeft het pand, zo als dat heet, 'gecontroleerd uit la ten branden'. De bovenverdieping brandde volledig uit, waarbij de vloeren instortten. Dirk-Jan Best man van de Veiligheidsregio Zee land: De woning stond leeg en werd al gesloopt. Om veiligheids redenen is besloten onze mensen niet naar binnen te sturen." VEEL MATERIEEL INGEZET LEERLINGENLUNCH BRUINISSE - De bigband Sir Olivers Band uit Den Bommel geeft zater dag 7 maart een concert in restau rant Grevelingenhout aan de Oudendijk in Bruinisse. Het optre den markeert de seizoensopening van dit etablissement. De big band staat onder leiding van trom pettist Machiel de Kruijf. Naast evergreens staat er ook heden daags repertoire op het program ma. Aanvang is om 20.00 uur. OOSTERLAND - De Christelijke Zangvereniging VZOS in Ooster- land kan bogen op veel trouwe le den. Tijdens de jaarvergadering donderdagavond konden dit keer zelfs twaalf jubilarissen in het zonnetje worden gezet. Dat ge beurde met de overhandiging van een boeket bloemen en een aan denken aan het koor voor elk van hen. De jubilarissen zijn: Anita Knop (25 jaar lid); Lenie Ouwens, Ria Beije, Trudie Dorst, Mieneke van der Have, (o Boogert, Elly van der Maas, Rian Bal, Tan Ver- straaten, Ina de Valk, Maty van Dijk (allen 40 jaar lid) en Jannie van 't Hoff (65 jaar lid). ZIERIKZEE - De bekende cabaretier Pieter Derks staat zaterdag 11 april met zijn enthousiast ontvangen programma 'Zo goed als nieuw' in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Deze achtste voorstelling van Pie ter Derks is half januari in premiè re gegaan en krijgt sindsdien voortdurend lovende reacties. Kaartjes voor de voorstelling in de Nieuwe Kerk zijn te bestellen via www.theatersaanzee.com. Vrijstaand wonen in Kamperland voor €169.000,-v.o.n. 0113-37 24 74 R u ite r p I aat makelaard ij VEERWEG Markante villa in de hens door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een motie van Alert! en SP om alle gemeenteraadsleden mee te laten doen aan de Zeeuwse maand van NIX en een maand geen alcohol te drinken heeft het niet gehaald. door Ton van den Nouweland De brand in de leegstaande wo ning aan de Lange Blokweg 12 in Zierikzee werd rond 04.00 uur ge meld. Al snel sloegen de vlammen uit de ramen en het dak. Om 15.15 uur kon het sein 'brand meester' worden gegeven. Het na blussen duurde niet lang. De Veiligheidsregio Zeeland zette Brand in leegstaand huis aan de Lange Blokweg in Zierikzee. De sloop van het pand was stilgelegd omdat er asbest is ontdekt. De brand is aangestoken, foto's AS Media en Dirk-jan Cjeltema twee bluswagens uit Zierikzee, een hoogwerker uit Goes en de waterwagen van de blusgroep Burgh-Haamstede in. Omdat het een leegstaand pand betreft, werden geen brandweer mensen naar binnen gestuurd. De buitenzijde werd nat gehou den. Op deze manier brandde de villa van binnen gecontroleerd uit. DREISCHOR - Bij Manege Balans, centrum voor dressuur, therapie en zorg, is het initiatief van een fietscafé geïntroduceerd. Dat gebeurde gisteren met een lunch voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van obs De Klimop. Zij kwamen op de fiets en werden onthaald op een lunch met broodjes en snacks, geser veerd door leerlingen van de Beatrixschool. foto Dirk-Jan Gjeltema Bent u geïnteresseerd? Bel naar: Of bekijk: www.veerwegkamperland.nl Recent °Pge/everd M2makelaars.nl Thorbeckelaan 36 Vlissingen WI.MA Vraagprijs 289.000,- k.k. Op een heerlijk rustige locatie gelegen bungalow met volledig gelijkvloers woonprogramma. Na enkele aanpassingen is dit een heerlijk woonhuis op een groot perceel eigen grond (636 m2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 89