Betoging in Gouda afgelast, maar doel is al bereikt Saban B. krijgt ruim 7 jaar BINNENLAND 7 Kras.nl/busreizen of bel 0900-96977ocPg Die bijeenkomst stond gepland bij het station van de stad. Officieel gericht tegen de invloed van funda mentalistische moslims in Neder land, maar ook sterk gelinkt aan de bouw van een grote moskee in Gouda. De aankondiging van de demonstratie bracht veel commo tie met zich mee. De politie beloofde een oogje in het zeil te houden bij de drie mos keeën in Gouda. Diezelfde politie zei gisteren nog niets te weten over de gewelddadige acties die Pro Patria voorziet. Ook had de po litie geen aangifte van de actie groep binnen. De groep geeft geen verdere details over de bedreigin gen. „Een statement maken is be langrijk, maar de veiligheid van deelnemers en sprekers staat bij ons voorop", stelt Pro Patria in een uitgebreide verklaring. Toch lijkt er een patroon. Het is in middels de derde keer dat de club een demonstratie op het laatste moment afblaast. Een keer ging een protestactie wel door: dat was de beruchte demonstratie in augus tus vorig jaar in de Haagse Schil derswijk. Ook toen waren 'funda mentalistische moslims' het onder werp van protest. De actie liep uit de hand toen jongeren uit de wijk Een statement maken is belangrijk, maar veiligheid staat voorop stenen gooiden en er een confron tatie ontstond. Er waren zo'n 150 actievoerders: vooral demonstran ten uit extreem-rechtse hoek, aan gevuld met Koerden en Assyriërs. Een op voorhand veelbesproken vervolgactie in september werd af geblazen. Officieel omdat er van de burgemeester van Den Haag niet meer in de Schilderswijk mocht worden gedemonstreerd. Al in 2013 werd op het laatste mo ment een actie tegen de Vlucht- kerk in Amsterdam (een kerk waar in ruim honderd uitgeprocedeerde asielzoekers woonden) gecanceld. De groep die die actie organiseer de, heette Identitair Verzet, maar dreef op dezelfde krachten als Pro Patria. Het is geen grote groep, het zou vooral draaien om drie actieve personen. De leider is de bekende rechts-extremist Paul Peters. Het lijkt erop dat de groep vooral uit is op de publiciteit die de aan kondiging van een demonstratie oplevert. De demonstratie zelf lijkt niet van belang. Het onderzoeks collectief Kafka stelt 'dat de groep organisatorische problemen lijkt te hebben'. „Een demonstratie or ganiseren moet je kunnen. De vraag is ook hoeveel mensen erop af zouden komen", stelt een woordvoerder. „Nu is hun reactie steeds: we hebben door de publici teit het onderwerp wel op de agen da gezet. En dat is waar." De naar Turkije ontsnapte vrouwenhandelaar Saban B. kreeg gisteren 7 jaar en 9 maan den opgelegd van de rechter in Istanbul. Toch is hij voorlopig nog op vrije voeten; het hoger beroep laat volgens zijn advoca ten namelijk nog zeker een halfjaar op zich wachten. Als B.'s straf in hoger beroep Schilder wil op kunst in Stedelijk plassen Een kunstschilder heeft een toegangsverbod gekregen voor het Stedelijk Museum in Amsterdam omdat hij in mails heeft gedreigd op werken te plassen. De kunstenaar, van wie de naam onbekend is, pro beert het verbod maandag bij de rechter ongedaan te maken. De kunstenaar werd in 2012 ook al de toegang geweigerd. Omstreden verfbeurt monument gestaakt De Rotterdamse gemeenteraad wil van wethouder Visser (Cul tuur) uitleg over de mogelijk onherstelbare schade aan een rijksmonument. De eigenaar, het consulaat van Angola, bracht zonder vergunning een verflaag aan op het voormalige gemeentearchief. Gisteren werd de verfbeurt gestaakt. wordt bekrachtigd, hoeft hij overigens niet de volle periode in de cel te zitten. In Turkije zitten veroordeelden maar een derde van hun straf uit. Ook het voorarrest wordt van de cel straf afgetrokken. B. werd in 2010 in Nederland veroordeeld maar was toen al, tijdens zijn verlof, naar Turkije gevlucht. Itoeede dode na brand in seniorenflat Opnieuw heeft de brand in een seniorenflat in Nijmegen, vori ge week, een leven geëist. Gis teren overleed een 81-jarige in woonster aan de gevolgen van de brand. De vrouw is de twee de die overleden is na de brand. In de nacht van dinsdag op woensdag overleed een 86-jarige vrouw aan haar ver wondingen. Drie toeristen onwel door witte heroïne Drie Denen zijn woensdag in Amsterdam onwel geworden na gebruik van witte heroïne, die verkocht werd als cocaïne. Inmiddels hebben ze het zie kenhuis verlaten. Op 25 novem ber 2014 overleden drie Britse toeristen in Amsterdam door witte heroïne. Zeventien ande ren raakten toen onwel. ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 AMSTERDAM/ISTANBUL door Cyril Rosman GOUDA - Voorbereidingen voor 'ge welddadige acties vanuit de sterke islamitische gemeenschap in Gou da, in samenwerking met extreem linkse elementen'. Dat is volgens de nationalistische actiegroep Pro Patria (voor het vaderland) de re den af te zien van een demonstra tie vandaag in Gouda. Een demonstratie van Pro Patria in Den Haag, zomer 2014. foto HH Pro Patria in een verklaring AMSTERDAM ROTTERDAM NIJMEGEN AMSTERDAM Voordeelreis Parijs Beleef voordelig de meest romantische stad van Europa met o.a. de Eiffeltoren, het Louvre en de Seine, Klantbeoordeling 7,9 EE^l Excursies met NL'se gids al v.a. 10 p.p. Kyriad Bezons*** Wt Wi 1 Zie: Kras.nl/39468 Het Westerwald Bossen, stoere kastelen en romantische rivierdalen; dat is het Westerwald. We bekijken o.a. Limburg a/d Lahn, Boppard en Koblenz. Klantbeoordeling 8,5 Hotel Alte Viehweide* Oók incl. 2 lunches Zie: Kras.nl/39447 5 dagen Het Beierse Woud Ideale mix van natuur en cultuur met o.a. de Grosser Arber, Cesky Krumlov in de Tsjechische Bohemen, Regensburg en Passau. Klantbeoordeling 8,1 Hotel Zur Alten Post*** Oók incl. 2 lunches Zie: Kras.nl/39382 7 dagen Kroatische Rivièra Geniet van een heerlijk klimaat, strand, bloemenpracht, kleurrijke havenstadjes en optioneel het para dijselijke Park Plitvice. Klantbeoordeling 83 Hotel Beli Kamik II*** aan de kust op Krk Zie: Kras.nl/39395 Elzas Vogezen Geniet van natuur, cultuur en de beste wijnen die Frankrijk kent. Met excursies naar o.a. Straatsburg, Colmaren Munster. Klantbeoordeling 8,4 Hotel de la Paix*** aan het meer van Gérardmer Zie: Kras.nl/39426 8 dagen Zuid-Engeland Wight Zuid-Engeland doet bijna subtropisch aan! Beleef kleurrijke tuinen, kastelen, oude vissersdorpen, het eiland hhh| Wight en Stonehenge. HjE^J Klantbeoordeling 8,1 I ✓The Wessex Hotel*** nabij het strand 1 Zie: Kras.nl/39351 I Zwitserland Italië Combinatie van bergen, meren en het goede Italiaanse leven. Excursies naar o.a. de Matterhorn, het Lago Maggiore, het Comomeer, de Fee-gletsjer en Milaan. Gratis kabelbanen ✓Toeristenklasse hotels Zie: Kras.nl/39495 12 dagen Polen de Mazuren Indrukwekkende reis naar o.a. Gdansk, Auschwitz, Mazurisch Merenplateau en de steden Warschau en Krakau, die we bekijken samen met een NL'se gids. Klantbeoordeling 8,0 Goede hotels*** Zie: Kras.nl/39391 12 dagen Busreizen Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen 4Ü? Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7