L. NANN 23 kijktip zondag 23.35 uur Mark Tüitert in Adieu God In een knoeperd van een cam per reist ze door het land. Jo Frost helpt probleemgezinnen uit de brand vanuit dit mobiele kantoor. „Bijna alle opvoedpro- blemen zijn universeel." e werd bekend van de serie Supernanny en is binnenkort weer bij RTL 4 te zien. De Britse Jo Frost, internatio naal opvoedingsexpert, helpt vanaf 3 maart Nederlandse probleemkinderen en hun ouders uit de brand. In Jo Frost: nanny on tour reist ze door het land per megacam- per. Ze vertoeft tijdelijk in de nabijheid van gezinnen waar het flink rommelt. Wat heet: „Soms zijn de beelden zeer extreem", waarschuwt ze vast vanuit haar mobiele kantoor met alles erop en eraan, dat nu even een aantal parkeerplaatsen tegelijk bij RTL bezet houdt. De camper stelt haar naar eigen zeggen vooral in staat niet alleen op bezoek te gaan bij de gezinnen die hulp nodig heb ben, het is ook een plek om af en toe apart met ouders of kinderen te kunnen spreken voor een consult. Tlissen de bezoekjes aan de families door parkeert ze op centrale plekken. Daar houdt ze een inloopspreek uur voor alle Nederlandse ouders met vra gen over opvoeding. Elke aflevering reist ze naar een ander deel van Nederland om een familie in nood bij te staan. Via verschillende camera's, die voorafgaand aan het bezoek van Jo in de huizen van de gezinnen zijn geïnstalleerd, heeft ze al goed kunnen zien tegen welke problemen de families aanlopen. Terwijl ze verder toert, houdt ze via Skype de fami lies in de gaten. Tijdens een afsluitend be zoek hoort ze wat er is veranderd. Frost: „Als kijker van dit programma stap je in een pittige achtbaan. Soms zijn de beelden emotionerend, dan weer om te lachen en dan weer best shockerend. Al met al was dit een intensieve tijd." Krijsbuien van een dreumes in de super markt, extreme dwarsheid, kleuters die er met hun vuisten op los timmeren als ze speelgoed moeten delen, ouders die elkaar de tent uitvechten waardoor het kroost van slag raakt, irritant bemoeizuchtige grootouders. Kortom, er komt weer een heel scala aan problemen voorbij die veel ouders - wellicht - enigszins herkennen. Met haar mobiele 'opvoedpoli' wil ze letter lijk de wijde wereld in. Frost hoopt het pro gramma namelijk mondiaal uit te bouwen. „Ik ben nu eenmaal een visionair op op- voedgebied. Wat is er mooier dan overal daadwerkelijk gezinnen te kunnen helpen? Mijn eerdere programma's worden al tien jaar uitgezonden. Maar dat is toch heel an ders dan zelf bij mensen in al die landen op bezoek te gaan en hen te helpen met hun specifieke situatie." Met een oortje in en een directe vertaling door een tolk, communiceert ze met haar cliënten. „Dat is voor mij ook leerzaam, want op die manier werken was wel even wennen. Bovendien zijn de nuances in een taal niet altijd makkelijk te herkennen. Ie mand kan iets zeggen, maar iets anders be doelen." In Nederland was er heel wat opvoedleed te verzachten, Frost kreeg honderden hulp vragen van wanhopige ouders. Van specifie ke Nederlandse problemen is echter geen sprake, zo zegt ze. „Iemand zei me: 'Een kind dat ligt te krijsen op de vloer van een supermarkt, dat is nou typisch Neder lands'. Maar nee, dat is nou juist typisch universeel. Het gebeurt in de supermarkt in Miami, in Londen, in Parijs." Frost hoop natuurlijk dat de lessen die ze op tv en in haar boeken uitdraagt, gezin nen in positieve zin zullen veranderen. Al signaleerde ze bij Nederlandse gezinnen al dat mensen misschien wel bewuster wor den van het belang van regels, maar dat ze haar lesjes niet altijd correct toepassen. Er valt dus nog een wereld te winnen. Sinds een tijdje woont ze in de VS, met haar Amerikaanse verloofde. Al die globale plannen zijn soms dus weieens lastig te combineren met haar privéleven. Al lukt het air miles sparen heel aardig. Ook zelf heeft ze nog veel te leren, denkt ze. „De kunst van het nietsdoen heb ik nog niet on der de knie. Mijn levensles op dit moment is de tijd nemen om met mijn geliefde van het moment te genieten. Dan moet ik al die borrelende ideeën die met werk te ma ken hebben gewoon even laten sudderen. Dat is nog even werk in uitvoering." ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 'i*, Media Op toernee met opvoedpoli door Monique Brandt V Jo Frost helpt gezinnen: „Het is emotionerend, om te lachen en shockerend." foto HH Jo Frost: nanny on tour. Vanaf dinsdag 3 maart op RTL 4, 20.30 uur. reageren? media@de media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79