Cartagena 18 REIZEN ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Vijftien jaar geleden was ik er ook een weekje. Het oude koloniale centrum van Cartagena stond toen al jaren op de werelderfgoed- lijst van Unesco. Terecht. Zuid- en Mid den-Amerika grossieren in oude steden met koloniale uitstraling, maar Cartagena de Indias aan de Colombiaanse westkust herinner ik me als een van de mooiste. Het is de stad waar Gabriel Garcia Mar- quez, de vorig jaar overleden wereldbe roemde schrijver, zijn magisch realisme vaak situeerde. Cartagena beleef je dan ook beter met een boek van voornoemde schrijver erbij. Lees Liefde in tijden van chole ra tijdens je bezoek en een zwerftocht door de stad krijgt iets extra's. Je voelt hoe het verhaal zich afspeelt in de straten en huizen van Cartagena, terwijl de naam van de stad nooit valt. Het magisch realis me van Garcia Marquez heeft wel als na deel dat de boeken er nogal dik van wor den. Een wind waait bij de tovenaar maar zelden gewoon door de stad. Liever 'streelt hij de warme muren om het stof van een nieuwe dag mee te voeren op het eeuwige ritme van de vergankelijk heid'. Maar dan uiteraard veel mooier ge zegd, want ik ben Marquéz niet. Er is een groot verschil met de eerste keer dat ik de stad bezocht. Destijds was het oude centrum een oase van rust. De smal le straatjes, karakteristieke balkonnetjes, zachte Caribische kleuren. Ik herinner me haar als nogal stil en slaperig. Een van de weinige hotels in dat oude centrum was het historische klooster Santa Clara. Een indrukwekkend gebouw, waar mijn ver blijf wat aangenaamheid betreft niets te wensen overliet. Nu probeer ik het terug te vinden en dat kost me moeite. Ik vraag op straat naar een hotel in een oud klooster en word naar het Santa Teresa Hotel gestuurd. Ook een heili ge, maar duidelijk de verkeerde. Ooit geweten dat het Italiaanse genie Leonardo da Vinci in Frankrijk woonde? In zijn huis in Amboise is veel van zijn leven en werk te vinden. WAAR EN WAT COLOFON eindredactie Jan van Mullem vormgeving Ben Vosseberg en Anke Arts advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl reageren? reizen@depersdienst.nl De Franse jaren van een duivelskunstenaar FRANKRIJK Parijs Amboise FRANKRIJK Parijs Amboise De zaal met maquettes in Clos Lucé. foto's Willemijn Bos en PR Amboise ligt op de zuidoever van de Loire tus sen Tours en Blois, op 700 autokilometers van Utrecht. Directe verbinding per trein vanuit Parijs: www.voyages-sncf.com. Per auto is het onge veer twee uur rijden. Amboise ligt ook op de fietsroute van Loire a Vélo, zie www.loireave- lo.fr Landhuis Clos Lucé ligt aan de 2 Rue du Clos Lucé (www.vinci-closluce.com). Het koninklijk kasteel van Amboise is lopend te bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74