F Z C Op de boerderij Rampslachtoffer geïdentificeerd Schippers eist zorgplan Zeeland Zeeland daagt fiscus voor Hoge Raad (een prentenboekje) De man vult zijn glas. De vrouw plukt een kip. Het kind knijpt zijn zus. De hond bijt het kind. De man schopt de hond. De vrouw neemt een stok. De vrouw slaat het kind. De hond pakt de kip. Het kind lacht zich rot. Maar zus huilt en snikt. De vrouw krijst: kom hier! De man zegt: hou op! De man neemt een slok. Zus moet in bed. Het kind in het hok. De man vindt dat best. De hond eet de kip. De man vult zijn glas. De vrouw pakt de stok. Ze slaat en ze slaat. Het glas dat valt stuk. De stok breekt in twee. Ze gilt en ze gilt. De man roept: nu is het uit ja! Ja, nu is het uit. --AaiBÉ.. T M |^j Video van de week Ab de Bel (77) uit Wezep heeft via DNA-onderzoek het graf van zijn moe der gevonden. Hij woonde tijdens De Ramp in 1953 in Kruiningen en verloor niet alleen zijn moeder Magdalena Cor nelia de Koster, maar ook zijn broer Elias. De Bel heeft jaren naar zijn fami lie gezocht. De identificatie van de 41-jarige vrouw is het eerste succes in het DNA-onder zoek naar Rampslachtoffers. In 2013 heeft de politie in samenwer king met het NFI de lichamen van slachtoffers opgegraven om DNA af te nemen. Binnen drie maanden moet er een toe komstplan voor de Zeeuwse gezond heidszorg op tafel liggen. Dat verlangt minister Edith Schippers van Volksge zondheid van Zeeuwse zorginstellin gen, gemeenten, zorgverzekeraars en de provincie. Ze vindt dat het afgelo pen moet zijn met het kijken naar ei genbelangen en dat veel meer moet worden samengewerkt. „Het belang van patiënten moet voorop staan." Zorgverkenner Jos de Beer onderzocht de Zeeuwse zorg. Zijn conclusie: er ver dwijnt steeds meer zorg uit Zeeland als niet beter wordt samengewerkt. De provincie Zeeland gaat in beroep te gen de strafheffmg van 16 miljoen euro die de rechtbank haar op last van de fis cus heeft opgelegd voor de vertrekrege- ling van 160 ambtenaren. Volgens de advocaat van de provincie valt een gat te schieten in de wijze waarop de Belastingdienst omspringt met de uitwerking van de vertrekrege- ling die de provincie heeft toegepast voor ambtenaren van 57 jaar en ouder. In die zin gaat ook de jurisprudentie van de Hoge Raad over een vergelijkba re kwestie waar de rechtbank naar ver wijst niet op. Gokmaffia bedreigt het tennis De internationale gokmaffia dringt binnen bij tennistoernooien net onder het hoogste niveau van de wereld. Tijdens nationale en internationale wedstrijden zoeken gokkers contact met spelers om wedstrijden te mani puleren. Ook worden tennissers, waaronder Lesley Kerkhove, bedreigd via sociale media. Scheuren in reactor Doel groter Indonesische hulp is vaak slaaf De scheurtjes in de reactorwanden van de Belgische kerncentrale Doel 3, net over de grens, zijn bijna twee keer zo groot als ge dacht. Dat melden Belgische media. Ook blij ken er bijna dubbel zoveel scheurtjes te zijn als eerst werd gemeld. De Clercq van Electra- bel blijft benadrukken dat er geen gevaar is. Honderden Indonesische huishoudhulpen keren jaarlijks zwaar mishandeld of in een doodskist terug naar huis. Meer dan tien mil joen Indonesische vrouwen werken in het buitenland. Ze worden er als slaven behan deld. Vorig jaar waren er vijfduizend klach ten wegens mishandeling en verkrachting. Wilders bezoekt PVV Zeeland www.pzc.nl/video 1 DE STELLING Reageeroppzc.nl Ik wil geen slimme energiemeter zie pagina 2 en 3 UW MENING 500 reacties Gokken maakt sport kapot EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72