66 SPECTRUM 7 richt de aandacht op kan richten. Trek werkt met partners als Samsung. „Uiteraard is een fïetsenfabrikant qua marketing de meest logische sponsor van een wielerploeg", zegt marketing manager Davies van Giant over de ont wikkelingen. „De link tussen product en sport is voor ons gemakkelijker te leggen dan door een chipsmerk." Giant zet fietsen in de markt van on der de ïooo euro. Op dat gebied drei gen de Italianen ook de slag te mis sen. De importeur van Pinarello moest onlangs hemel en aarde bewe gen om van zijn Italiaanse baas toe stemming te krijgen een opstapmodel van onder de 2000 euro (1999 euro) in de winkels te zetten. In Nederland omarmen fietsenma kers Hubert van Hoydonck als cult- held. De Willebrorder is opgegroeid met mooie Italiaanse fietsen, maar weet wat de markt vraagt. „Het gros Ook de goedkoop ste Giant geeft je het gevoel dat je op topma- teriaal rijdt van de mensen zoekt een fiets van tus sen de 1100 en 1900 euro." Wat hem verder opvalt: „Giant levert in het hele segment goede fietsen. Ook de goedkoopste geven het gevoel dat je op topmateriaal rijdt." Van Hoydonck kan zich de komst van de TCR herinneren. „Je moest eraan wennen, maar je kwam er snel achter dat het geweldig spul is. Ze reden per fect." Het onderstreept de innovatiekracht van de nieuwkomers. Specialized wil zich daarom niet als naamgever aan één team binden. Want alleen dan kan het zo veel mogelijk toppers inzet ten als 'testrijders'. „Hun bevindingen worden al toegepast op volgende reeks modellen voor de toerrijders", verzekert De Boer van Specialized. Van Hoydonck ziet wel enige bewe ging op het Italiaanse front. Net als de Amerikanen zijn ze er volgens hem achter dat composiet frames de toe komst hebben en dat alleen Taiwan die voor een concurrerende prijs kan leveren. „In de nieuwste folder van Colnago staat bij het duurste model gewoon vermeld dat het frame is ge maakt in Taiwan. Alsof ze er mee wil len zeggen dat het dan wel goed moet zijn." Made in Taiwan als de nieuwe norm. Tom Davies van Giant is er trots op. De neiging een lange neus te trekken richting Italië ontbreekt echter volle dig. Integendeel. „Waarom zou ik ze afvallen? Ik maak altijd de vergelij king met Ferrari, Maserati en Porsche. Dat zijn nog steeds geweldige auto's, maar inmiddels zijn de Nissans en Toyota's dat ook." ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Giant Propel Advanced SL ISP FF black foto PR tl de racefiets Fietsenmaker Flubert van Hoydonck reageren? spectrum@depersdienst.nl Dertien fietsfabrikanten voorzien de zeventien topploegen van wedstrijdmateriaal. Elke renner krijgt zes a zeven rijwielen voor koersen, trainingen en tijdritten. Specialized is hofleverancier voor drie teams, mede door contrac ten met toppers als Contador, Cavendish en Nibali. Van de zeventien Pro Teams koer sen negen op Amerikaanse of Tai wanese fietsen en drie op Duitse fietsen. De fabrikanten uit de nieuwe landen hebben daarmee driekwart van de markt in han den. De Italianen zitten nog maar met twee teams in de hoogste di visie van het wielrennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63