i Het raam van de vrouw die deze week in het tv-programma Opgelicht werd ontmaskerd, staat op een kier. Even la ter is het dicht. Wilma N. is thuis. Maar ze doet niet open. 'Wil' houdt zich wijselijk schuil. o'n anderhalf jaar ge leden kwam ze bin nenstappen in de Bé- reakerk in Vlissingen: Wilma ('Wil') N. De Béreakerk is een zoge naamde 'volle evange- lie'-kerk. Een open kerk, een blije en jonge kerk, waar veel samen wordt ge daan. „Het is één grote familie", zegt voorganger Kees Verkerke. Wil voelt zich er direct thuis. Ze gaat op in de gemeenschap. Pakt mee aan, helpt na de zondagdienst met koffïe- schenken. Een aardige, vriendelijke, verzorgde vrouw. Geïnteresseerd in anderen. Een vrouw die snel vriend schappen sluit. Met Bianca en Joel van Caam, bijvoor beeld. Bianca: „Wil was uit Brabant verhuisd en in Zeeland een nieuw le ven begonnen. Zij zat in de doopvoor- bereidingsgroep, waar mijn man ook in zat. Vijf mensen die met elkaar pra ten over intieme drijfveren, je contact met God; dan kom je snel dicht bij el kaar te staan." Al snel beschouwt Bianca Wil als haar beste vriendin. Bianca twijfelt dan ook geen moment als Wil plotseling een paar duizend euro nodig heeft om uithuiszetting te voorkomen. In ruil krijgen Joel en Bianca een schuldbe kentenis: uiterlijk 1 oktober 2013 zal het geld terugbetaald zijn. Een loze belofte. Het geld komt er nooit. Ook Bérea-kerklid Stephanie Ottevan- ger raakt met Wil bevriend. „Bianca, Wil en ik deelden lief en leed. Er is een tijd geweest dat ik Wil elke dag zag." In juli 2024 komt Wil bij Stepha nie met het verhaal dat ze geen tele foonabonnement kan nemen op haar eigen naam. „Het had te maken met haar ex-man; die had haar helemaal uitgebuit." Stephanie reageert vanuit haar hart. „Ik heb een tweejarige abonnement af gesloten op mijn naam. Voor 39 euro per maand, met gratis mobieltje er bij." Twee maanden lang betaalt Wil haar telefoonrekening aan Stephanie, daar na laat ze verstek gaan. „Ik heb nog ge vraagd of ik in elk geval het mobieltje terug kon krijgen, maar dat was stuk gevallen, zei ze." Wil heeft wel vaker hulp nodig. Stephanie: „Stond ze weer trillend op de stoep, tranen met tui ten: 'Ik kan echt niet rondkomen'. Dus dan ging ik weer mee, naar de po litie om een boete te betalen, huur voorschieten, meubels voor haar be- taald....ik heb geen lijstje bijgehouden, maar het gaat om duizenden euro's." In het contact met boezemvriendin Bi anca blijkt Wil een stoorzender te zijn. „Ze vertelde zulke rare verhalen over Bianca dat ik afstand van haar be gon te nemen. Achteraf, toen we onze ervaringen naast elkaar legden, bleek Wil over van alles en nog wat gelogen te hebben. Die meubels: Bianca wist niet beter of Wil's zoon had die ge kocht." Ook Corrie Castel leert Wil via de kerk kennen. „Ik ben nogal op mezelf. Maar Wil praat makkelijk, is vrolijk, zorgzaam; iemand die je snel in je hart sluit. En met schrijnende verha len. Toen ze uit haar huis gezet werd - volgens Wil omdat haar ex-man haar huishuur niet betaald had - mocht ze bij me komen logeren." Corrie noemt niet graag bedragen als het gaat om de financiële schade die de 'vriendschap' met Wil haar oplever de. „Vergeleken bij anderen was ik maar een klein visje." Als dinsdag 24 februari de uitzending van Opgelicht op televisie komt, blijkt dat Wil ook buiten Zeeland haar spo ren nagelaten heeft. Rode draad in de verhalen: Wilma kan liegen of het ge drukt staat. Wim van Hooft, verhuur der van haar appartement in Vlissin gen: „Ze vertelde dat ze sociologe en psychologe was. En voor een vriendin van haar die gestalkt werd, op zoek naar een woning. Die zou zij betalen, maar de vriendin kwam er in. Wat so ciaal, dacht ik nog." Souburger Henri van Oorschot leerde Wil in 2011 kennen via een datingsite. „We hadden gelijk een klik. Na een maand is ze bij me ingetrokken en binnen het jaar besloten we te gaan sa menwonen in Giethoorn, waar ze een leuk huis gezien had. De verhuiswa gen stond al volgeladen toen ik een te lefoontje kreeg van de makelaar: waar het geld bleef, want er was nog geen cent overgemaakt. Toen ze thuis kwam, heb ik haar ermee geconfron teerd. 'Er zal wel iets misgegaan zijn met overschrijven', zei ze. 'Dat ga ik even regelen, bij mijn financieel advi seur in Den Bosch.' Toen ze weg was, heb ik in haar persoonlijke papieren gekeken. Zo kwam ik erachter dat ze in de schuldsanering zat en een klein uitkerinkje had." Toen Wil binnen an derhalf uur terug was, wist Henri ge noeg. „Zo snel ben je niet heen en weer naar Den Bosch. Ik heb gezegd: daar staat je tas met lingerie, je weet waar je fiets staat, daar is het gat van de deur, het is nu min twaalf, de groet jes." Uit het dossier dat Opgelicht over haar op de website heeft staan, blijkt overduidelijk dat Wil een onwaar schijnlijk vermogen heeft om mensen om de tuin te leiden. Maar niet Anne- marie de Visser. De bezoeker van de Bérea-kerk hoort al snel alarmbellen rinkelen. „Haar ochtend- en avond praatjes klopten niet. En ze was erg geïnteresseerd in mijn levensverzeke ring. Ze leefde zogenaamd van dertig euro per week, maar had altijd geld in Bewijs tegen Wilma Een redacteur van het tv-programma Opgelicht onderschept Wilma N. voor haar huis in Vlissingen. Voor het oog van de camera wordt Wilma N. geconfronteerd met de verhalen van haar slachtoffers. w I In een emotionele reactie betuigt Wilma spijt en belooft alles te doen om de slacht offers terug te betalen. Ook erkent Wilma dat ze niet in orde is en in therapie is. Beeld: NPO/Opgelicht, 24 februari 2015. door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58