is een echte, jonge Zeeuw veranderd is in het peloton Moreno Hofland krijgen ze niet gek 66 Nu is er de hang naar lastige finales, maar over een jaar of twee kan dat anders zijn SPORT 49 nen ben je op mijn leeftijd nog niet oud." De profwielrenner uit Lange- weegje denkt dat hij nog lang meekan en zou ook niets liever willen. Hoogerland geniet nog el ke dag intens, vooral als hij door Zeeland fietst. „Zondagnacht kwam ik om half drie 's nachts thuis van de Ruta del Sol. Toen ik de volgende dag wakker werd, wist ik niet hoe snel ik op m'n fiets moest stappen. Het is heer lijk om in Zeeland te fietsen. Ik vind het hier fijner fietsen dan in Spanje. Zomer én winter. Als ik in Zeeland fiets, heb ik het gevoel dat ik leef." Woensdag maakte Hoogerland een toer over Zuid-Beveland, met we liefde: Danya. Sinds twee jaar hebben ze samen een dochter. Te rugkeren in het peloton bleef ech ter moeilijk. „Ik heb wel drie keer bij Vacansoleil aan tafel gezeten. Telkens als ik er weer zin in begon te krijgen, ging het niet door." Tot Michael Zijlaard hem vorig jaar benaderde voor een baan als ploegleider bij Roompot. Stralend vertelt Boogerd over zijn terug keer in het peloton begin deze maand in de Ster van Besseges. „Het was leuk om te zien dat er nog weinig veranderd is in het pe loton. Er lopen nog altijd dezelfde mekaniekers, soigneurs en ploeg leiders als acht jaar geleden. Er was direct weer datzelfde ver trouwde gevoel van samen in het busje naar de start rijden. Dan merk je dat je dat de afgelopen ja ren een beetje hebt gemist." Werken voor Roompot Oranje Pe loton is voor een renner als Boo gerd terugkeren naar de basis. Het bezorgt hem gemengde gevoelens. Zo verbaast hij zich over renners die klagen over de verkeerde drank die ze na afloop krijgen. „Ik zoop gewoon wat er was. Maar na tuurlijk begrijp ik ze ook. Ook ik wil hun het beste geven. Ook ik wil met ze op hoogtestage of naar een windtunnel. Maar bij deze ploeg zit dat er op dit moment fi nancieel gezien niet in. Als je daar een probleem mee hebt, moet je Bjarne Riis (Tinkoff-teambaas) bellen en vragen of je bij hem kunt komen fietsen." Boogerd ten voeten uit. Passie en nuchterheid in hetzelfde Haagse lijf. „Als je er maar hard genoeg voor werkt, komt de rest vanzelf', heeft hij geleerd in het leven. „Net even wat meer doen dan de ander, zo ben ik er gekomen." daarin onder meer de Kattendijk- sedijk. „Het is daar prachtig fiet sen, elke keer weer. Ik haalde er tijdens een tempoversnelling Mar co Minnaard in. Dat was wel la chen. Donderdagmorgen ben ik kletsnat geregend, maar toch heb ik genoten. En als je dan van on der de douche komt, heb je een nog heerlijker gevoel." Hij geldt als dé Neder landse sprinter van de toekomst. Sinds Moreno Hofland vo rig jaar in Parijs-Ni- ce John Degenkolb en Nacer Bou- hanni klopte, zijn 'we' ervan over tuigd dat 'we' een toekomstige spurtkoning in huis hebben. Ze ker nu Lotto-Jumbo na het ver trek van Theo Bos naar het Zuid-Afrikaanse MTN-Qhubeka Hofland dit jaar op de ploegenpre- sentatie naar voren schoof als de eerste man voor de sprints. Thuis in Roosendaal haalt Hof land er zijn voor een wielrenner opvallend brede schouders over op. „De Nederlandse sprinter van de toekomst? Ja, dat plaatje is misschien op mij geplakt. Ik heb dat zelf niet gedaan. Er rijden ook nog jongens rond als Danny van Poppel en Barry Markus. En Theo Bos is er ook nog altijd. Boven dien ben ik eigenlijk niet eens een sprinter", klinkt het relaxed. Valse bescheidenheid of Brabant se nuchterheid? Eigenlijk is dat het geen van beide. Hofland is van nature immers geen echte spurter, althans geen renner voor massa spurts. Bij de beloften was hij een topper, maar dan wel een die na een lastige finale de sprint van een klein kopgroepje kon winnen. „Dan waren we na zo'n koers met een man of tien over. Bij de profs zijn er na zo'n finale rustig zeven tig of tachtig man over." Maar ook in zo'n gezelschap weet de nieuwe Hofland sprints te win nen, zoals hij in zijn eerste twee profjaren meermaals liet zien. „Ik ontwikkel me inderdaad steeds meer als sprinter. Daar werk ik met mijn trainer Mathieu Heij- boer naartoe. Dan kijken we hoe ik een sprint aan moet gaan en waar ik positie kan kiezen. Er is nog veel voor verbetering vat baar." Hofland weet ook precies zijn plaats in het huidige sprinterspelo ton. „Bovenaan staan de toppers Kittel, Kristoff, Cavendish en Grei- pel. Daarachter komen mannen als Degenkolb, Sagan en Bouhan- ni. En daar weer achter jongens als Arnaud Demare en ik." De 23-jarige Roosendaler spiegelt zich vooral graag aan Degenkolb. De Duitser van Giant-Alpecin is net als hijzelf een renner die lastige fi nales aankan en daarna in staat is om een sprint te winnen, ook als die licht omhoog loopt. Met wat fantasie kunnen mannen als Hofland en Degenkolb de sprinters van de toekomst ge noemd worden. In de grote ron des maken de echte vlakke sprin- tersritten de laatste jaren immers steeds vaker plaats voor etappes met lastige finales. Hofland heeft die ontwikkeling ook gesigna leerd. „Dat kan in mijn voordeel zijn. Maar soms zijn die ritten zo lastig dat ik er dan ook niet meer bijzit." En dan volgt meteen weer de nuchtere constatering: „Nu is er de hang naar lastige finales, maar over een jaar of twee kiezen ze misschien weer voor vlakke rit ten." Maar ook daar liggen kansen. Mar cel Kittel, de snelste 'vlakke' spurt er van dit moment, kwam destijds over van de beloften als een tijdrij den Hij ontwikkelde zich pas daar na tot spurtbom. Ook Hofland boekt nog steeds progressie. „Maar of ik ooit zo snel zal wor den? Geen idee." Bij Lotto-Jumbo geldt hij, samen met de van Topsport Vlaanderen overgekomen Belg Tom Van As- broeck, niettemin als de man voor de sprints. Het geeft geen extra druk, zegt hij. Het boeken van gro te overwinningen wordt hem nog niet opgelegd. „Ik ben nog maar 23, hè. Ik rijd Milaan-Sanremo en Gent-Wevelgem dit jaar voor het eerst. In een van die koersen hoop ik op een top tien-klasseringen. En daarnaast wil ik meedoen om een ritzege in Parijs-Nice, zoals vo rig jaar, en in de Giro." Die Ronde van Italië wordt zijn tweede grote ronde nadat hij vo rig jaar debuteerde in de Vuelta. ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Johnny Hoogerland reed in de vijfde etappe van de Ruta del Sol lange tijd in de kopgroep. foto Tim de waele/VI Images door Jan Martens Moreno Hofland Moreno Hofland begint vol ambities aan het nieuwe wielerseizoen. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49