MUII»""! V l Privacy Sport en recht SPORT 47 k Vijfde kwalificatietijd Van de Ven voor GP De Vlissingse motorcrossster Nancy van de Ven heeft zich gisteren als vijfde gekwalifi ceerd voor de eerste Grand Prix van het jaar. Die wordt vandaag verreden in Qatar. Voor de eerste WK-wedstrijd was er geen kwalificatieheat, maar een tijdtraining. Op basis van de rondetijden daarin werd de startvolgorde voor de eerste manche bepaald. Van de Ven, die donderdag nog werd uitgeroepen tot Zeeuws sport vrouw van het jaar, gaf 3,2 se conden toe op de snelste vrouw. Ducarmon stunt tegen grootmeester Quinten Ducarmon heeft giste ren voor de derde keer een overwinning geboekt tijdens het Europees kampioenschap schaken in Jeruzalem. De Ter- neuzenaar, die in de Israëli sche hoofdstad jaagt op de grootmeesterstitel, verraste in de vierde ronde. Hij versloeg de Israëliër Evgeni Postny, die al grootmeester is en een veel hogere Fide-rating heeft dan de Zeeuws-Vlaming. Ducarmon staat na vier speel rondes gedeeld tiende. Het toernooi duurt nog tot en met 8 maart. Vader houdt goed stand tussen elites De Middelburgse mountainbi- ker Milan Vader staat na twee dagen in de Cyprus Sunshine Cup 28e in het algemeen klasse ment. De negentienjarige cou reur werd donderdag 29e in de tijdrit. Een dag later, in een rit over bijna 48 kilometer, finish te hij wederom als 29e. Hij klom wel één plek op de rang lijst. De Sunshine Cup is voor Vader de eerste wedstrijd van het sei zoen. Hij rijdt mee tussen de elites, maar is zelf nog een be lofte. De etappekoers duurt tot en met morgen. Goes Powerrrr sterkste in derby In de regionale eerste klasse stond de derby in de Sportpub tussen Goes Powerrrr en Fluke Skywalkers op de agenda. Eerst genoemde ploeg was veruit de beste en won met 5-1. Toch beleefde de verliezende ploeg een feestje. Johan de Vos won niet alleen als enige voor de Skywalkers, maar het was ook zijn eerste overwinning dit seizoen. Voor Goes Powerrrr zegevier den Vincent Peemen, Henk Diepstraten, Olivier van Lotrin gen en Ronny Broeken (twee keer). Duel BC Vlissingen in Oost-Souburg De basketbalwedstrijd tussen BC Vlissingen en Trajanum wordt vanavond in Oost-Sou burg afgewerkt. Plaats van handeling is de Van Duyven- voorde sporthal. In de krant van gisteren werd abusieve lijk gemeld dat de ontmoeting in de Vlissingse sporthal Bas- kensburg gespeeld zou wor den. BC Vlissingen staat na dertien wedstrijden bovenaan in de tweede divisie. Het gaat met de nummer twee uit vier pun ten. Het duel begint vanavond om 18.45 uur. Studiebijeenkomst WON in Vlissingen De Vereniging Van Oefenmees- ters in Nederland (WON) houdt donderdag 5 maart een studiebijeenkomst in Zeeland. De bijeenkomst, die om 19.00 uur begint, is bij VC Vlissingen en staat onder leiding van Ruud Pennings, de trainer van de zondag-hoofdklasser. Door het bijwonen van het eve nement kunnen oefenmees- ters in het amateurvoetbal twee studiepunten verdienen. Belangstellenden kunnen zich nog tot woensdag 4 maart opgeven via de site van de WON. Stel je wilt als vereniging de wanbe talers binnen de club bestraffen door hen met naam en toenaam op de website te vermelden. Mag dit zomaar? Het antwoord hierop is te vinden in het recht op privacy. Het recht wordt be schermd via de Wet bescherming per soonsgegevens (Wbp). Bij dit voorbeeld moet volgens de Wbp be oordeeld worden of het plaatsen van de na men van de wanbetalers op de website in verhouding staat tot het te bereiken doel en of niet via een andere weg die minder inbreuk op de privacy maakt ook het doel bereikt kan worden, namelijk alsnog con tributie betalen. Het lijkt mij dat er andere wegen bewan deld kunnen worden om wanbetalers over de streep te trekken. Temeer daar het recht op privacy zeer zwaar weegt en ook door de Wbp strikt wordt beschermd. Als ver antwoordelijke voor het beheer en verwer ken van persoonsgegevens mag de vereni ging volgens de Wbp maar op basis van een beperkt aantal redenen dit beheer en verwerken uitvoeren. Dit kan onder meer bij voorafgaande toestemming van het lid; indien het noodzakelijk is om het lidmaat schap te kunnen effectueren zoals bij het verwerken van de contributiebetalingen of wanneer er sprake is van een gerechtvaar digd belang voor de vereniging. Als vereni- Mr. Marcel Heijnneman uit Middelburg laat elke laatste zaterdag van de maand in de PZC zijn licht schijnen over brandende kwesties binnen het sportrecht. Dat kan gaan over de aansprakelijkheid van organisaties bij sportevenementen tot de rechtsposities van de vrijwilligers in de sport. Vandaag de vierde aflevering, privacy. ging kun je globaal gesteld op twee manie ren met de privacy van de leden van doen hebben, via de ledenadministratie en of via de sociale media waar je als vereniging gebruik van maakt. Voor wat betreft de ledenadministratie dient de vereniging zich te realiseren dat deze een interessante bron van informatie kan zijn voor een sponsor en dat deze ook inzage kan vragen in het ledenbestand in ruil voor een sponsorbijdrage. Op zich is dit volgend de Wbp niet verboden, maar is het wel zaak de privacy van de leden te be schermen door of niet alle persoonsgege vens te verstrekken maar bijvoorbeeld slechts percentages van bepaalde categorie ën leden of hiervoor afzonderlijk toestem ming te vragen aan de leden bij het aan gaan van het lidmaatschap of via de alge mene ledenvergadering. Inmiddels maken veel verenigingen ge bruik van sociale media om de band met hun leden te versterken. Vaak hebben ook de teams een aparte facebookpagina of een pagina op de website waar zij hun berich ten en foto's kunnen posten. Met name waar het gaat om het plaatsen van foto's is de Wbp streng, omdat foto's volgens deze wet gevoelige persoonsgegevens kunnen bevatten die te herleiden zijn tot iemands ras. In principe mogen deze foto's dan ook niet geplaatst worden zonder uitdrukkelij ke voorafgaande toestemming van de be trokkene. Nu veelal deze foto's geplaatst worden om het clubgevoel te stimuleren, kan de vere niging naar mijn mening een beroep doen op het gerechtvaardigd belang voor de vere niging. Wat de Wbp in ieder geval duidelijk maakt is dat de bescherming van de per soonsgegevens goed geregeld dient te zijn. De ledenadministratie dient afgeschermd te zijn van andere onderdelen van de web site en allen via een wachtwoord toeganke lijk te zijn. Ook ander delen van de website moeten op deze wijze beschermd worden. De toe gang dient daarbij beperkt te worden tot een specifiek aantal personen. Het is belangrijk dit als vereniging regel matig te controleren nu met een wis selend vrijwilligersbestand er onverwacht gaten in de bescherming van de persoonsgegevens van de leden kunnen ontstaan. Mr. Marcel Heijnneman ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Hoek-doelman Jordi de Jonghe is alert tijdens de eerdere ontmoeting met Rijnsburgse Boys. foto Orange Pictures/Willem Jan Dijkdrent DOHA JERUZALEM NICOSIA GOES OOST-SOUBURG VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47