De Boer X W: Ia \j_ mf zorgt voor duidelijkheid en rust Klaiber bezorgt De Nooijer zijn eerste drie punten 44 SPORT Trainer verlaat de Rotterdamse club al na één seizoen. Over de reden van de breuk wordt nog niet gesproken. FC Dordrecht heeft gisteren op het nippertje een overwinning geboekt op Go Ahead Eagles. Sean Klaiber kopte in blessure tijd via de onderkant van de lat de 2-1 binnen en bezorgde de hekkensluiter daarmee de der de overwinning van het sei zoen. Voor coach Gérard de Nooijer waren het zijn eerste drie pun ten als hoofdtrainer in het be taald voetbal. De Souburger volgde vorige week Ernie Brandts op. Hij zat tegen PSV Weer hoofdrol Robben bij Bayern Arjen Robben speelde gistera vond weer een hoofdrol in de kampioensrace van Bayern München. Hij scoorde een keer en leverde twee assists in het gewonnen thuisduel met FC Köln (4-1). Robben leidt het topscorers klassement van de Bundesliga nu met zeventien doelpunten. Hij bereidde de openingstref fer van Bastian Schweinsteiger voor. Robert Lewandowski pro fiteerde eveneens van een voor zet van de Nederlander (4-1). Franck Ribéry maakte het tweede doelpunt van de koplo per van de Duitse competitie. De lichte uitlooptraining, na het Europese succes bij Legia War schau, kreeg er zodoende een nog feestelijker tintje van. „Ze moes ten natuurlijk wel lachen, ja." Met De Boers mededeling is een einde gekomen aan de onduidelijkheid die over diens positie bestond. Dat die rust juist aan de vooravond van de confrontatie met PSV werd gecreëerd, kon geen toeval zijn. De kraker gaat weliswaar nauwe lijks nog over de vraag wie er kam- (3-0-nederlaag) voor het eerst op de bank. Het duel met Go Ahead was zijn tweede. Go Ahead kwam in de 36e mi nuut op voorsprong dankzij Glynor Plet, die de doelman met een wippertje passeerde. Vlak voor rust maakte Jeffry Fortes ietwat gelukkig gelijk. Zijn schot werd door een verde diger van richting veranderd. Door de zege verkleint Dor drecht het gat met de Eagles tot acht punten. Die ploeg staat op de veilige vijftiende plaats. Eerste treffer Loof, periodetitel Bakx Augustine Loof heeft gisteren zijn eerste doelpunt gemaakt in het betaald voetbal. De spe ler uit Koewacht maakte de 0-1 in het eerstedivisieduel van Jong PSV bij Almere City. De wedstrijd eindigde in 2-2. NEC nam een voorschot op een snelle terugkeer in de ere divisie. Het elftal van Ruud Brood won in de eigen Goffert ook van Roda JC (3-0). Koplo per NEC vergrootte de voor sprong op de concurrent uit Limburg tot zeventien punten. FC Oss, met Vlissinger Istvan Bakx in de basis, greep de der- de-periodetitel. Scorende Sneijder wint van Drenthe Galatasaray heeft gisteravond de koppositie van Turkije ver stevigd. De club won voor ei gen publiek van Erciyesspor (3-1). Wesley Sneijder maakte de derde en laatste treffer voor de winnende ploeg. Björn Vle- minckx, de Belgische oud-spits van NEC, maakte gelijk. Sneijder speelde de hele wedstrijd voor Galatasaray. Royston Drenthe speelde ne gentig minuten voor Erciyes spor. Galatasaray vergrootte de voorsprong op Besiktas tot vier punten. De nummer twee van de ranglijst ontvangt morgen Balikesirspor. pioen wordt, er staat nog wel de nodige eer op het spel. De Boer kon er inkomen dat de clubleiding hem, de trainer die de afgelopen vier seizoenen kam pioen was geworden met de Am sterdamse ploeg, om duidelijk heid had gevraagd. Er was welis waar nog een contract tot 2017, maar zo nu en dan kwamen ook berichten over buitenlandse be langstelling voorbij. „Die duidelijk heid wilde ik zelf ook. Omdat ik weet dat het mij, de club, en de spelers rust geeft." Precies voor de deadline van 1 maart kwam het verlossende woord. De Boer had weliswaar se rieus nagedacht over mogelijke an dere opties, maar erkende dat er geen andere clubs aan de bel had den getrokken. „Dat was vorig sei zoen wel het geval. Nu hoeven ze niet meer bij Ajax, of mijn zaak- ROTTERDAM - Het wekelijkse praat je van Feyenoord-trainer Fred Rutten in de Kuip had gisteren meer weg van een slecht geregis seerd en geacteerd toneelstuk dan van een persconferentie. Voor een zaal vol met journalisten die voor al vragen stelden over zijn aan staande vertrek bij de Rotterdam se club, wilde Rutten alleen maar praten over de komende uitwed strijd tegen FC Utrecht. „Feyenoord en ik hebben afgespro ken om pas volgende week naar buiten te treden over mijn toe komst", viel hij meermaals in her haling. Het leidde tot bijna lach wekkende taferelen. Via diverse media lekte gisterochtend im mers uit dat Rutten na dit sei zoen vertrekt bij Feyenoord. De club en de trainer zijn na nog geen jaar al op elkaar uitgekeken. Rutten verwijt Feyenoord een ge brek aan visie in het transferbe- leid, Feyenoord vindt dat de trai ner de club te lang aan het lijntje heeft gehouden doordat hij zijn beslissing om al dan niet bij te te kenen steeds voor zich uit heeft geschoven. Deze week hakte Rut ten de knoop door en lichtte de club in. De buitenwereld mag het officieel pas later weten. waarnemer Guido Albers aan te kloppen. Als ze bellen, zal ik niet open doen." De Boer gaf toe dat zijn gezinssi tuatie een rol had gespeeld om in Nederland te blijven. Maar het zijn vooral sportieve redenen die hem deden besluiten Ajax niet te verlaten. „Ik voel me hier heel hap py en zie heel veel perspectief voor deze groep. Ik had het gevoel dat ik nog niet klaar ben. Er zijn heel veel jonge spelers met talent, en de aanstormende jeugd komt eraan." De Boer is niet bang dat er sleet op zijn relatie met de selectie en clubleiding komt. „Ik geloof erin dat je elk jaar nog beter kunt wor den. En of ik nu hier werk of er gens anders, volgens mij blijft het precies hetzelfde." Hoewel hij vanzelfsprekend nu niet alsnog gillend weg zal ren- Rutten werd al in verband gebracht met zijn oude club FC Twente, waar hij technisch mana ger zou kunnen worden. Daar was de trainer gisteren wel heel fel en stellig over. „Dat is echt klinkklare onzin. Ik weet niet wel ke puntje puntje puntje die ge ruchten in de wereld heeft ge bracht, maar dat slaat nergens op. Alleen maar omdat ik toevallig daar in de buurt woon. Nee, ik heb geen contact gehad met Twen te en ik weet niet waar mijn toe komst ligt", aldus Rutten. Met die slip of the tongue gaf de trainer impliciet toe dat hij inder daad bij Feyenoord zal vertrek ken. Wie hem in Rotterdam op gaat volgen, is nog onduidelijk. De klucht rond het vertrek van Rutten vormde het sluitstuk van een bijzonder turbulente week voor Feyenoord. Dagenlang stond alles in Rotterdam en omgeving in het teken van de Europa Lea gue-return tegen AS Roma en de nen, is de wedstrijd van morgen tegen PSV vanzelfsprekend voor De Boer wel een graadmeter. „Ik hoop dat ik kan zien dat we de af gelopen maanden wat minder naïef zijn geworden, dat we ge leerd hebben wat meer met ons verstand te spelen." Over het meespelen van Davy Klaassen was De Boer iets optimis tischer dan na de eclatante 3-0-ze- ge in Warschau. Dat hij net als bij Legia met het verdedigingscen trum Joël Veltman-Nick Viergever zal starten, is welhaast zeker. Ongeacht het resultaat in Eindho ven zegt De Boer voor komend sei zoen sowieso een aantal aankopen te willen doen. „Twee a drie." De Ajax-trainer denkt aan ervaren krachten en liet blijken de bij HSV vertrekkende Rafael van der Vaart „een interessante speler voor Ajax" te vinden. angst voor supportersrellen in de stad, na de vernielingen die Feye- noord-aanhangers een week eer der bij de heenwedstrijd in Rome hadden aangericht. Zover kwam het niet, maar tij dens het duel zelf (1-2 voor Ro ma) liep het donderdagavond in de Kuip alsnog fout. De Franse scheidsrechter Clément Turpin legde de wedstrijd tot twee keer toe stil omdat de Feyenoord-aan- hang voorwerpen op het veld gooide. Eén daarvan was een gro te plastic opblaasbanaan die bij de donkere Roma-speler Gervinho terechtkwam. Turpin zag dat als een racistische actie. Feyenoord-directeur Eric Gudde besefte meteen dat zijn al vaker bestrafte club een nieuwe boete zal krijgen van de Uefa en dat hij ook bij de Europese voetbalbond langs zal moeten komen om uit leg te geven over de opblaasba naan. „Al zat daar vast geen racis tische bedoeling achter. Op dat ge bied hebben wij immers wel een goede naam. Wij hebben zelf im mers ook heel veel gekleurde spe lers en werknemers." Wel was hij des duivels over de gooiende bezoekers. „Niets, maar dan ook niets legitimeert het om spullen op het veld te gooien. Ik zelf was ook teleurgesteld omdat we achter stonden en ik was ook gefrustreerd omdat wij niets goed leken te kunnen doen bij die scheids. Hij leek er op uit te zijn om ons aan te pakken. Meneer De Rossi van AS Roma mocht alles, deelde een elleboog uit aan Kazim, maar dat werd niet be straft. Bij ons kreeg Mitchell te Vrede rood voor iets veel minder ergs. Maar dan nog gooi je niks op het veld. Nee, het is nu even niet leuk om Feyenoord-directeur te zijn." AJAX NAAR OEKRAÏNE DORDRECHT Rutten zwijgt over zijn vertrek bij Feyenoord Augustine Loof MÜNCHEN door Edward Swier AMSTERDAM - „Deze rotkop staat ook volgend jaar nog voor de groep." Frank de Boer had het zijn selectie met een grap en een grol duidelijk gemaakt dat hij ook ko mend seizoen nog trainer van Ajax blijft. „Ik zie genoeg uitdagingen. En veel perspectief." ALMERE ISTANBUL door Jan Martens Fred Rutten Ajax is in de achtste finales van de Europa League gekoppeld aan Dnjepr Dnjepropetrovsk. Dat heeft de loting op het hoofdkantoor van de Uefa gisteren uitgewezen. De Amsterdammers spelen het eerste duel, op donderdag 12 maart, in Oekraïne. De return is een week la ter in de Amsterdam Arena. Trainer Frank de Boer is redelijk te vreden over de loting. „Maar zij zijn misschien wel blij met Ajax", reageerde hij. „Ik kan nog weinig zeggen over die ploeg. Ik weet al leen dat PSV er twee jaar geleden twee keer van heeft verloren. Ze hebben niets voor niets de achtste finales gehaald, maar we maken kans. Het is ook fijn dat we in Kiev spelen. Dat scheelt reistijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44