Eênzaeme vrouwen 66 Het mooiste is mee te kunnen doen in zo'n groep met al die verschillende mensen STREEKTAAL CULTUUR 41 Sterke line-up Liberty Dance Nachthutje in de komkommerhof Martin Simek in 't Beest Goes Eddie Bogaert en Rini de Koster keren terug op podium bij Muziektheater Zeeland. GOES - Muziektheater Zeeland kan bogen op mooi jong talent, maar de oudere garde valt ook niet uit te vlakken. Dat zal overtui gend tot uiting komen tijdens de opvoeringsreeks van 'My Fair La dy' die vrijdag 6 maart in de My the in Goes in première gaat. „Laat ik er maar gewoon eerlijk over zijn: ik kan het niet missen", zegt Eddie Bogaert. Hij is al jaren lang betrokken bij deze vereni ging. Als bestuurlid en adviseur en als zanger/acteur. De laatste ja ren nam hij wat afstand, was er wel altijd als er een beroep op hem werd gedaan, maar stond niet meer op het podium. Totdat er audities werden gehouden voor 'My Fair Lady'. „Die stukkeu ze speelt extra mee, maar ik was er toch ook weer aan toe", zegt Bo gaert. Volgens hem is de cirkel te vens weer rond met deze musical die de vereniging in 1987 eerder opvoerde, toen nog als Goese Ope rette Vereniging (GOV). Dat was de eerste keer dat toenmalig thea terdirecteur Jan de la Mar een voorstelling van deze amateurver eniging op nam in het professio nele theateraanbod. Sindsdien hebben de producties van Mu ziektheater Zeeland een vaste plek daarin. Bogaert begon zijn carrière bij de ze vereniging als bestuurlijk voor zitter met als belangrijke taak de club uit het slop te trekken. De vereniging was op een haar na fail liet. „Ik heb me de eerste tien jaar heel bewust alleen maar met be stuurlijke zaken bezig gehouden. Op den duur slaat dan die vlam van het enthousiasme toch op je over en plots trok het mij zelf ook wel om eens mee te gaan doen", vertelt Bogaert. Een vergelijkbare prikkel dreef hem nu dus ook weer om, na jaren afwezigheid, te rug te keren op het podium. Onlangs dee collega Frans van der Heij- de z'n beklag over spam, vuulte in de post. Ik herinnere me nog at 'n een e-mail van een opdriengerige Liza eprulleman- deerd ao. Ik kenne Liza nie, mae ik vond het erg. Je kan toch zömae nie een vrouwe in 't vuul- nisvat steke? Zelf 'k noait last ehad van spam. Toet voe kort. Ik ao schoenen be steld via internet. Daenae was 't ek van den dam. Ik kreeg zelfs gra tis een onderbroek per echte post. Ik d'n a een dag of drie edroge en toen k 'n vrom 'estierd, werm in d'enveloppe. Ik d'r gin mi ehad. „Ik ben blij met die rol van kolo nel Pickering Die past goed bij me, want ik ben nou eenmaal niet zo'n fenomenale zanger en dansen ligt me ook niet zo. Ik moet het vooral van mijn spel hebben en daar biedt deze rol alle ruimte voor." Schitteren op het podium is één ding, maar daar gaat 'back stage' heel hard werken aan vooraf. Hoe heeft hij het repetitieproces erva ren? Bogaert grinnikt en zegt: „Dat een rol leren op je 25ste vlot ter gaat dan op je 65ste. Overigens zit het er allemaal goed in nu hoor, maar het valt me wel op dat het die jongeren om me heen veel sneller afgaat. Overigens is dat een van de mooiste dingen, dat we met zo'n enthousiaste groep van verschillende mensen deze musical kunnen maken. De jong ste daarin is 12 jaar en de oudste rond de 70." Rini de Koster valt Toen kreeg ik ok bericht van een zekere Liza. Ze ao gebrek an een vriend en ze vroeg of a 'k opbelle wou. Daè was ok een foto bie. Een dapper wuufje, eêst deur Frans eprullemandeerd en dan toch nog de moed om vadder te zoeken. Ik klikt'n de foto an en, mensenlieve, daè stoeng ze glad poeternaekend op. Frans ei eêl wat emist. Ze was goed an de mae- te en jonk was ze nie mi. Ze was vanonder a glad kael. Over d'r ogen zat een zwart balkje. Dat ao d'r schaemte motte bedekke, mae dat was naè boven eschote. Ik maekt'n d'r zonde van. Dan je toch nie vee ola a je zó op de foto gaèt. Ik docht 'r over om te zeg gen a ze dat zó nie doe most. Mae toen zag ik bie toeval in de PZC, bie de 'Kleintjes', oproepjes van Bogaert daarin bij. Hij verheugt zich op de komende week naar de première toe, waarin alles tot één geheel gaat komen. De Koster moest wegens studie en drukke baan een jaartje verstek laten gaan bij Muziektheater Zeeland. Dat ging met pijn in het hart en bij de audities voor 'My Fair Lady' was hij dan ook weer van de par tij. Hij kreeg de rol van Alfred vrouwen die a ok op zoek bin naè een man. En wie stoeng 'r bie? Li za, voe vriendschap en meêr! Of a je mae belle wou. Daè were ok nog negen are, aol lustig vrouw volk. D'n aren dag stoeng 'r wee tiene, andere naemen, mae de booschap was 't zelfde: neem contact op en je wor op je wenken bediend. El- ken dag doe d'r tien vrouwen een oproep. Daè motte toch vee eênzaeme vrouwen weze. Weet je wat, docht ik, ik belle ze eên voe eên op en dan stel 'k voor a ze on- derlieng een telefooncirkel begun- ne. Dan ze eiken dag contact, wê nie bie een vent, mae dan ze toch even een praotje. Toen 'k Li za ebeld. Ze begon glieke mie schatje zus en schatje zó. Of a 'k 'r ok zin in ao? Afijn ze ieuw me an Doolittle, de vader van hoofdrol speelster Eliza, het bloemenmeis je met een plat accent. „Een heer lijke rol, typetjes liggen me im mers wel", zegt De Koster. Hij mag in die rol van volkse vuilnis man wellicht het bekendste lied uit deze musical zingen: 'Als het effe kan'. De Koster zingt en speelt al van jongsaf aan. Hij be gon ooit als jochie bij de Zeeuwse Koorschool. Later kwam het to neelspelen erbij. En hoe zit het met dansen, ook een belangrijk onderdeel bij een musical? „Nou zelf noem ik het liever choreogra fisch bewegen wat ik doe." Voor de gesproken rubriek: www.pzc.nl/streektaal de praot en gieng vertelle oe a ze 'r bie lag en ik mocht dan zógenaemd eur betaste. Ik ao nie vee gelegenheid, wan ik ao in d'n eênen and de telefoon en in d'n aren and een bakje koffie. Beroer dan mae es een kaele poes om tien uren 's ochtends deur en ok nog deur de telefoon, 'k Wier kwaed en 'k zei da ze d'r balkje van voe d'r ógen mae omlaege VLISSINGEN - Naast de line-up van het hoofdpodium van het Bevrij dingsfestival in Vlissingen is nu ook bekend wie er op het podium van de Spuikom op bevrijdings dag in Vlissingen staat. De in de danscène aansprekende namen hebben toegezegd te komen: Ro- wen Clark, Carma Collectiv, Soundmill, Dubvision en Julian Jordan. De organisatie van de Cul- tuurwerf bracht eerder naar bui ten dat Caro Emerald 5 mei de hoofdact is, met Go Back To The Zoo, KOFFIE, Danny Vera, Jungle by Night en Wipneus en Pim. MIDDELBURG - Bij de tentoonstel ling 'Nachthutje in de komkom merhof van Liesbeth Labeur wordt 4 maart van 13.00 tot 15.00 uur een gesprek gehouden waar aan Liesbeth Labeur, curator Lau rie Cluitmans en studenten van de University College Roosevelt (UCR) deelnemen. Er wordt die per ingegaan op de rol van de Tale Kanaans in haar werk. Centrale vraag is: Kan een ideologie zon der woorden bestaan? Iedereen is welkom en de toegang in de Vleeshal is gratis. Het gesprek wordt gevoerd in het Engels. Aan melden via office@vleeshal.nl GOES - Verteller en presentator Martin Simek geeft donderdaga vond 5 maart een optreden onder de titel 'Enkelspel' in Podium 't Beest in Goes. Als oud-tennisser is Simek vertrouwd met het feit dat het leven een 'enkelspel' is. En bovendien vaak enkel een spel. Volgens hem maakt het dat overi gens niet minder ernstig. Toch weet Simek het luchtig te benade ren en zijn motto luidt dan ook: „Alleen wie tegen zijn verlies kan, zal in het zweet zijn aanschijns hartelijk om zichzelf kunnen la chen." De voorstelling in 't Beest begint om 20.00 uur most doe en het liefste mie een angslot d'r op. Toen 'k Jenny ebeld, wan die telefooncirkel liet me nie los. Die vroeg direct of a 'k d'r jarretels los wou maeke. Dat wa dus nie vee beter, bovendien klonk ze net eênder as Liza. Vervolgens Emma (soplus, omge ving Arnhem), die vond het wè een goed idee zó een telefooncir kel. Mae ik most dan eiken dag eur opbelle, om a zie aars mis schien vergete zou om de cirkel te starten. Dat 'k edae toet a de re- kenienge van de telefoon kwam. Ik ao behoorlijk g'investeerd in de bestrijding van eênzaemheid on der het vrouwvolk. Om precies te wezen 63, 85. En eholpe eit het nie, wan eiken dag bin d'r nog steeds tien advertenties in de PZC. ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 Rij p talent blij ft trouw Twee trouwe leden van Muziektheater Zeeland: Eddie Bogaert (I) als kolonel Pickering en Rini de Koster als Alfred Doolittle in 'My Fair Lady', foto Mechteld Jansen door Ali Pankow door Engel Reinhoudt Eddie Bogaert, acteur/zanger. De avondvoorstellingen op 6 en 7 mrt. in De Mythe in Goes en op 14 mrt. in de Schouwburg Middelburg zijn uitverkocht. Er zijn nog kaarten voor de matinee op 7 mrt. in De My the (14.00 u.) en voor 21 mrt in het Scheldetheater in Terneuzen (20 u).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41