c AzmveR 57+ pRov/meAMmNMZ 57+ 40 MENINGEN brieven Cor de Jonge mtoooscHAW&B&efj l' Verworven rechten Patiëntendossiers Openbaar vervoer Openbaar vervoer (2) Zorg Griekenland Griekenland (2) ^soLucmvemeF j i "—\y.J We moeten blij zijn dat er in ons land verworven rechten bestaan. Tenminste als je bestuurder bent van een semi-overheidsinstelling. Zit je dan een halve ton boven de Balkenende-norm en krijg je ook je pensioenkosten vergoed, dan hoefje niet in te leveren omdat dit een verworven recht is (zie de krant van 21 februari). Ben je pensionado dan verandert alles. Na veertig of vijftig jaar zelf je pensioenpremie te hebben be taald, krijg je drie dagen voor een nieuwe maatregel (die disputabel is) te horen dat je inkomen, in mijn geval, tweehonderd euro net to per maand wordt gekort. Hoe zo verworven recht? Dat bepalen wij als overheid wel mijnheer. Het levert ons vier miljoen per jaar op. Ik lever mijn verworven recht graag in voor dat van de be stuurders. De vrijgevestigde reumatologen laten zien dat patiënten(dossiers) feitelijk handel zijn. Na jarenlang gratis gebruik van de huisvesting en van de bedrijfsmiddelen in het ziekenhuis en van fiscale voorde len als pseudo-ondernemers, ne men ze nu alle vaste klanten van het Admiraal De Ruyter Zieken huis mee om een eigen bedrijf te beginnen. Blijkbaar is het ADRZ vergeten een concurrentiebeding in de contracten op te nemen (zie de krant van 25 februari). De marktwerking staat een normale samenwerking tussen deze par tijen in de weg. Waarom blijven de reumatologen niet in loon dienst in het ziekenhuis, zoals veel andere artsen? Dat is goed voor de samenwerking en voor de kwaliteit, want zo gaat de aan dacht niet naar de boekhouding maar naar de patiënten. Gedeputeerde George van Heukel- om heeft gelijk, als hij zegt dat be ter openbaar vervoer meer geld kost (zie de krant van 24 februa ri). Maar als de provincie willens en wetens 16 miljoen euro uit geeft aan een riante vut-regeling voor de eigen ambtenaren, dan worden er toch vreemde prioritei ten gesteld. Op zondag tijden de bussen maar om de twee uur. En dan kan het ook nog gebeuren dat je nog net je trein kunt uitzwaaien omdat je iets te laat komt. Het overkwam mijn zoon zondag, omdat ik hem niet naar het station in Middel burg kon brengen. De drie studen ten die ik vaak ophaal komen elk weekeinde naar huis uit Heerlen, Nijmegen en Maastricht. Ik doe het, omdat de bussen juist voor de aankomst van de trein vertrek ken. Zo is het niet vreemd dat ze leeg rijden. Is de haltetaxi dan de oplossing? Ik vraag het me af. Want als je anderhalf uur van te voren moet reserveren, ben je nog lang niet in Zeeland. Dan is een kleine vertraging al genoeg om de taxi te missen. Of blijft die leeg staan wachten? Volgens gedepu teerde George van Heukelom moet je dan maar gaan fietsen. Met die koffers achterop lijkt mij dat niet erg veillig. Mooi initiatief trouwens die vrijwilligers op de buurtbus. Maar zitten de echte chauffeurs nu in de WW? Ik kreeg vijftien jaar geleden te maken met ouderenzorg omdat een familielid wegens dementie werd opgenomen in Terneuzen. Daarna kwam ik landelijk in con tact met mensen die de slechte zorg aan de kaak stelden. Klach tencommissies, inspectie, om budsman. Ik heb ze allemaal ge had. Met wisselend succes. Ik de monstreerde met Jetta Kleinsma op het Plein in Den Haag. Die sloopt nu zelf de zorg. Toen was het: de zorg moet beter, de kosten moeten omlaag. Sindsdien ver slechtert de zorg met de dag. En wat doet de massa, het volk van Nederland? Niets, helemaal niets. De massa laat zich gewoon alles wijsmaken en de zorgbobo's vinden het wel goed zo. En ik ben alles kwijt waar ik vroeger een ka pitaal aan premies voor heb be taald. Europa en Griekenland zijn er uit hoe het verder moet met onze steun aan de arme Grieken. Arme Grieken? De waarheid is dat Grie kenland verre van arm is. Het heeft een goudvoorraad van 114 ton, de totale waarde daarvan be draagt ruim vijf miljard euro. Daarnaast heeft het enorme reser ves onder de grond aan goud, olie en gas. Volgens de nieuwsbrief van Beurs.com is Griekenland daarom een van de rijkste landen in de eurozone. Dit moeten onze leiders ook we ten. Wordt Europa in de maling genomen? Of zijn ze te bang de Grieken te verliezen aan Moskou? Ik heb het gevoel dat we nog lang niet alles weten wat er achter de schermen besproken wordt. Zo transparant is de Euro-politiek nu ook weer niet. Duitsland is voor een vertrek van Griekenland uit de Eurozone (Grexit) en pro-Gouden Dageraad (de extreem-rechtse Griekse par tij), zo schrijft de Amerikaans eco noom en Nobelprijswinnaar Paul Krugman. Europa wordt in de hand gehouden door mensen die nog liever neonazi's aan de macht brengen dan dat ze de enge belan gen van hun eigen banken scha den. De nieuwe Griekse regering heeft een eerste dreun gekregen, maar staat nog recht. De Grieken moeten klaargestoomd worden voor een tweede ronde. Een Griek se overwinning betekent een over winning voor ons allemaal, een overwinning op het alles vernieti gende neo-liberale beleid van de Europese Unie en haar handlan gers. De Griekse regering verdient steun, ook van ons. Kritiek uiten op de huidige Griekse regering, die tenminste een weerwoord hebben tegen het a-sociale Euro pa, is te gemakkelijk. We kunnen niet eens onze eigen politici in toom houden. In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 N O I. IJ VÊAJ /J W W TAp&YApt £jB I V9 KAVlA^ j V AFWQ1W6 Joop van den Oudenhoven Blanckstraat 6, Goes H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme Petra van Nieuwenhuijzen Bogerdweie 17, Serooskerke (W) H. Gericke Singel 65, Westdorpe J. Luke J. Boschweg 3, Vlissingen Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Sympathisanten van het Griekse verzet tegen Europa demonstre ren op de Dam. foto Kick Smeets/HH gemeentesLuis Aankondiging gemeente Sluis De gemeenteraad van Sluis heeft besloten tot het realiseren van een tweede fase strand- slaaphuisjes. Op twee locaties wordt de realisatie van strandslaaphuisjes toegestaan. Het gaat om het strandgedeelte tussen Nieuwvliet-bad en Groede-bad, meer bepaald ten westen van strandpaviljoen Matour en ten oosten van strandpaviljoen de Boekanier, en het strandgedeelte in Cadzand, ten westen van strandpaviljoen Dok 14. Op elke locatie moeten 15 strandslaaphuisjes gerealiseerd worden. De gemeente Sluis wil graag in contact komen met ondernemers/initiatiefnemers, die samen met ons een toeristisch product kunnen ontwikkelen, dat een meerwaarde zal opleveren voor het toeristisch recreatieve product van de gemeente Sluis. Meer infor matie en de documenten om in te schrijven als kandidaat exploitant kunt u tot 13 maart 2015 via e-mail aanvragen bij mrabaut@gemeentesluis.nl. Na deze datum vervalt de mogelijkheid tot inschrijven. Voor het ontvangen van de inschrijfdocumenten zal 100,00 in rekening worden gebracht. Oostburg, 28 februari 2015 A.M.M. Jetten, burgemeester S. de Kievit, secretaris Gemeente Sluis, Postbus 27,4500 AA Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40