-J-/ t -*•$- St;*ssiF w" ZEELAND 37 .4^' i- r;- :-y V ify - Het is altijd al zo geweest dat mensen mij raar vinden, omdat ik onverwachte dingen doe schapen. Toen de politie verhaal kwam halen, klonk er alleen maar geblaat. Want schapen kunnen toch niet praten? Een vergunning? Kom op zeg, schapen hebben alleen maar een oormerk. Toen er met een pistool werd ge dreigd, zijn we toch maar als makke lamme tjes afgedropen." ]e was jong moeder en heel jong oma. Een oma die aan anarchistisch straattheater doet, lijkt niet doorsnee. „Nee, maar mijn kleinkind vindt van wel. Het is altijd al zo geweest dat mensen mij raar vin den, omdat ik onverwachte dingen doe. Met een kleinkind kun je opeens weer ongelimi teerd raar doen. Hinkelen over straat, je ver stoppen achter een lantaarnpaal... Fantastisch. Dat vond ik vroeger ook altijd geweldig aan mijn oma, die als koosnaam 'mimi' had. Als eerbetoon noemt Maren mij nu ook 'mimi'. Er is wel een groot verschil. Mijn oma was er ze ven dagen per week voor mij. Ik heb ook tijd voor mijzelf nodig." Dat klinkt vastberaden. „Al heel jong besloot ik alleen dingen te doen die ik zelf wil. Daar moet ik weieens voor bloe den, maar dat kan me niets schelen. Ik kan heel erg genieten van het nu." Ik ben 51, maar heb echt nog geen idee wat ik doe als ik 65 ben. Ik vind ouder worden su- pertof. Weet je, ik ben mijn hartsvriendin ver loren toen ze veertig was. Het voelde zo gek dat iemand van mijn leeftijd, die ik altijd kon bellen, opeens weg was. Als je dat soort din gen als bagage hebt, dan is vijftig worden op eens een cadeautje. Door dat soort gebeurte nissen koester ik het leven. Ik ben nu gewoon een heel gelukkig mens, ik kan niet anders zeggen." ZATERDAG 28 FEBRUARI 2015 rvVr'. «frJNrvï 'Êkf yi - Miranda Dieleman heeft geen mo ment spijt gehad van haar verhui zing van Waterlandkerkje naar Gent. De Zeeuwse wordt steeds Vlaamser. „De dynamiek van de grote stad past bij mij, heb ik ont dekt. Al vind ik het ook heel fijn om nog vlakbij 'huis' te zijn, want zo voelt het toch ook nog wel." foto Ronald den Dekker Miranda Dieleman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37